Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális hogy egész nap...

Normális hogy egész nap álldogál a kutya?

Figyelt kérdés

Van egy idős, több betegséggel küzködő kutyusom. Szuka,12év


Pár hónapja a hasüregében elkezdett növögetni egy daganat.

3 orvos véleményét kikértem, a meglévő orvosunk melett, aki már több éve ismeri a kutyámat.


Mindegyikük szerint nem műthető, a daganat rossz helye miatt.


Nem is ez volna a fő probléma.

Elkezdtek a hátsó lábai dagadni, vizesedni.


Múlthét szerdán kezdődött, múlthét csüt-és pénteken voltunk injekción.

Prednisolon és synolux injekciókat kapott, amitől jobbak lett a lábai.

Az egyik lába szinte teljesen jó lett, a másik félig.


Kedden ismét dagadni kezdtek, ismét orvos, de ekkor nem kapott semmit, mondván egyéb gondja nincs, nem zavarja semmiben, eszik-iszik-vidám-sétál.


Tegnap egész nap csak feküdt, rossz kedvű volt, este elmentünk egy rövid sétára. A letargiából átcsapó vidámság lett, csóválta a farkát, jókat ugatott, stb...


Ma reggel viszont észrevettem korarareggel hogy nem alszik, hanem a falnak támaszkodva bóbiskol.

Rohantunk a dokihoz, aki adott neki ismét: synolux és prednisolon injekciót. Emelett kapott catosalt és vízhajtót is.


Ismét boldog, jó kedvű, etvágya van, de nem hajlandó leülni.

Láthatólag fájdalja a lábait, de egész nap áll.


Hiába próbálom rávenni az ülésre, fekvésre, morogni kezd ha próbálkozok, majd mikor csak simogatom, újra boldog kifejezéseket vág, megnyal, élvezi a napsütést.


Holnap reggel kell vinnem újra injekcióra.


Tudom jó hosszú lett, de inkább leírok mindent, minthogy utólag pótolgassam ki.


A kérdés:

Nem lesz baja az egész napi ácsorgástól?

Mit birok én tenni, azon kívül hogy reggel viszem újra az orvoshoz?



2021. máj. 21. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:

Holnap/holnapig csak lemegy a duzzanat a vízhajtótól. A séta után jobb neki?

Valahol olvastam, akkor is nyalogatják a kutyák a lábukat ha nem jó a keringésük és ahogy írtad a daganat miatt gondolom ott nem az igazi a keringés sem, arra meg elvileg jó a séta.



,, Rá bír állni, eszik, jó kedve van," ez viszont nagyon jó :)

2021. máj. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 A kérdező kommentje:

Tegnap nem akart sétálni, csak az udvarban legelészett 😅


Ma viszont elmentünk egy rövidke sétára, de párszáz méter múlva húzni kezdett vissza, úgyhogy visszajöttünk.


A lába változatlan.😔

Továbbra is nyalogatja a lábát, "kirágcsálta a szőrt" a láb belső felén. Fújom fertőtlenítő sprayal, amitől szebb lesz.


Jókedvű, jóétvágyú továbbra is.🙂

2021. máj. 25. 17:30
 23/66 anonim ***** válasza:

Remélem azért, ha lassan is valamennyire rendbe jön a lába, legalább annyira, hogy ne fájjon neki.


Gyógyulást!

2021. máj. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 A kérdező kommentje:

Na gondoltam írok fejleményeket.


Szerdán, csüt, péneteken és ma is voltunk az orvosnál :(


Szerdára csúnyán vérzett a lába, az orvosnál kifertőtlenítették, kapott búrát a fejére hogy ne piszkálja.


Mára egész be is gyógyult, viszont visszatértünk az eredeti problémához, nem akar leülni ismét, már 24órája.



Nemrég levettem róla a búrát, le is ült, de 10perc után kimentem és újra véresre vágta a lábát.

Befújtam a sprayal, megállt a vérzés, de most megint csak áll és áll.


Nagyon sajnálom már szegényt.

Látszik hogy álmos, de nem ül le.

2021. máj. 29. 16:34
 25/66 anonim ***** válasza:
100%
A lábára nem kaphat valamilyen fájdalomcsillapítót? Mármint az orvostól és akkor nem piszkálná és a seb is begyógyulna, illetve le is tudna ülni. Gondolom a gallér se túl kényelmes. :/
2021. máj. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
100%
Ha mar nem lehet meggyogyitani, szerintem kegyetlenseg hagyni szenvedni, ilyen allapotban... Ez nagyon rossz lehet szegeny allatnak. Ertem, hogy nagyon szereted,de ezzel nem teszel jot neki, hogy mostmar egy hete kinlodik szegeny es egyre csak rosszabbul lesz.
2021. máj. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 A kérdező kommentje:

Holnap elaltassák 😭😭😭😭


Az orvosok szeeint menthetetlen, nagyon nagy fájásai vannak, nagyon fel vannak dagadva a lábai, nem alszik 2 napja, jóformán csak vegetál 😪


Kapott valami altatót, vagy valami gyógyszert amitől összeesett és végre alszik.


Nagyon sajnálom, a szívem felét kicsupálják 😭😭😭😭

2021. máj. 30. 10:32
 28/66 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnalom, de annal minden jobb,mint hogy ennyire szenvedjen szegeny. A rak a legalattomosabb undorito betegseg a vilagon
2021. máj. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 A kérdező kommentje:

Igen, jobb lesz neki.


De nagyon kötődök hozzá, mert 8éves voltam mikor hozzánk került, és pár nap híján 12éves most.🙄


Tudom hogy csak ezt lehet tenni, de olyan rossz érzés hogy valaki elveszi az életét, mégha jóindulatból is teszi. 😢

2021. máj. 30. 12:54
 30/66 anonim ***** válasza:

oh :(


Bíztam benne, hogy még hónapok múlva is néha írsz, hogy minden oké.


Holnap ha talán kicsit jobban lesz (mivel most alszik) tegyetek még egy kis sétát és legyél vele végig. :(


Kitartást!

2021. máj. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!