Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Bizonyos házi csirkéből miért...

Bizonyos házi csirkéből miért lesz büdös a húsleves?

Figyelt kérdés

Mamám szokott hozni egész csirkét és valami hihetetlenül finom, sokkal lágyabb mint a bolti, a májat meg sem kell rágni, sülés/főlés után olyan lesz, mint a krém.

Jó húslevest lehet belőle készíteni, hát még a tyúkból amit szintén szokott néha hozni.


Ezzel szemben anyósoméknál vágtunk csirkét és kaptunk is 5 darabot. Nagy örömmel felraktam húslevesnek, és amint főni kezdett, nagyon büdös csirke szag lett, pedig ugyanúgy készítettem mint a mamámét vagy a boltit. Vágáskor minden jól ment, hideg vízbe lett áztatva, akár csak a mamáméknál, utána egyből ment is a hűtőbe és másnap már főztem is.

Rákérdeztem milyen táppal lett etetve (szokatlanul nagyobb volt a combja a csirkének) és mondták hogy purina táppal meg hogy milyen hihetetlenül gyorsan megnő tőle. Lehet attól ilyen büdös?


A levesnek is volt erős mellékíze, nem is bírtam megenni, így az összesből rántott húst készítettem, mert úgy alig volt észrevehető.


jan. 24. 06:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
23%

"Az első kettőben lehet antibiotikum (pontosabban antikokcidiosztatikum), és esetleg (?) hús ízét rontó takarmány összetevők is lehetnek."


Nem raknak tápba antibiotikumot csak maximum ha te kevered bele.

jan. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%

11

Komolyan?


Ott egy pipa a kokcidioszatikum mellett a purina indítótápjának leírásában.


[link]



És igaz,hogy a kokcidioszatikum "hivatalosan" nem antibiotikum, de hasonló hatása van.


"Azonban szinte minden baromfinak vásárolt indító és nevelő takarmányban van egy kokcidiosztatikum nevű szer, amely tulajdonképpen antibiotikum, bár hivatalosan nem hívják annak és kifejezetten csak a kokcidiára hat. A mai takarmány boltokban nem is árulnak kokcidiosztatikum mentes tápokat"

[link]

jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
52%
Az takarmányadalék és nem antibiotikum. Amtibiotikumot már nem is adhatsz csak úgy. Legtöbb esetben labor kell hozzá és úgy írhat fel az allatorvos.
jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%
Valószínűleg tápos volt.
jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
"indító és nevelő takarmányban van egy kokcidiosztatikum nevű szer, amely tulajdonképpen antibiotikum"
jan. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
33%
Tulajdonképpen nem antibiotikum. :). Ne konteozz.
jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

16

A lényeg, hogy gyógyszer, van élelmezésügyi várakozási ideje, és nem adható vágóállománynak.

jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Grimfox ***** válasza:
68%
Gyakori, hogy halliszttel, és más, nem feltétlen természetes tápokkal etetik a csirkéket. Ha ezt nagyon eltúlozzák, olyan szag lesz főzés közben, mint egy halászlé-fesztiválon. A régi, hagyományos módon nevelt baromfinál nem lesz ilyen gond.
jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Úgy tudom már régóta nem lehet állati eredetű dolgot takarmányba keverni.
jan. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%
Lehetni lehet, csak nem szabad. De a házi csirkénél nehezen ellenőriznék.
jan. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!