Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöld gyepet szeretnék akvárium...

Zöld gyepet szeretnék akváriumba. Ne csak kavics legyen. Azt hogy kell?

Figyelt kérdés
Jávai mohát rákötözök kövekre, fákra cérnával? Az rágyökeredzik? Vagy ezt hogy szokták?
2010. febr. 4. 22:28
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Látom, azért utánanézel a dolognak:)


Jó tanácsok

Táptalaj:

Ne sárga dobozos (se*a-t vegyél)

akkor inkább ilyet:

[link]

[link]

Ez a legolcsóbb és a legjobb hosszú távon.


Fénycsövet érdemes szintén állatkereskedésből beszerezni, ott is rengeteg választék van.


Co2-t házilag is elő tudsz állítani, csak kólás palack, víz cukor élesztő kell :) olcsó és mindig keverhetsz be újabb adagot. A palackossal az lesz a gond, hogy ha nem értesz hozzá és tömbházba laksz, akkor simán kivághatja az oldalfalakat és az egész emeletnek annyi... meg ráadásul, ha kifogy akkor rohangálás lesz, hogy hol tudják után tölteni. nem mindenhol töltenek minden típusú palackot, ráadásul x évenként nyomáspróbás vizsgát is kell végeztetni, ez is pénzbe kerül, ha jól tudom. Meg ahogy Te is írtad: reduktor, tűszelep...stb...Az élesztős palackos löttyhöz meg elég egy Tesco, vagy egy éjjel-nappali. Ha esetleg fél év után megunnád, akkor csak egy kólás palackot kell kidobnod...

Több infó:

[link]


"Hemianthus megmaradt Co2 adagolása nélkül is"

easy carboval általában

[link]


amúgy ha további árakra vagy kíváncsi:

www.aquadepo.hu

www.greenaua.hu

van még sok internetes áruház is


üdv

2010. febr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Lemaradt:

Szűrő:

Általában min8x-max20-25x kell hogy megforgassa egy óra alatt az akváriumod űrtartalmát, ezt meg szerintem már ki tudod számítani! Általában L/h-ban adják meg. Ne higgy a doboz adatainak, mert ha az alapján választasz akkor algás lesz az aksid. (nekem most van egy 40L, és 18x forgatja meg a vizet egy óra alatt és nincs algám!

2010. febr. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Jé, ez az élesztős cucc ez jó ötlet :)

Meg pl az sem hátrány ha tudom milyen tápot vegyek :) Köszönöm a hasznos infókat!

2010. febr. 7. 12:09
 34/36 A kérdező kommentje:
Ennek a növénynek kell fűtő, vagy elég neki 24 fok ami van itthon?
2010. febr. 7. 17:43
 35/36 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy utánanézel a dolgoknak.

Hát, ez attól függ!

Ha a lakás 24C-os a víz általában (főleg így télen) hidegebb 20-21C, de ha kinyitod az ablakot drasztikusan le is csökkenhet a víz hőmérséklete. Ráadásul, ha központi fűtéses a lakás, akkor este lejjebb veszik a hőt is...

Én ajánlanám, így kizárnál még egy buktatót, biztosítanád a sikeredet (természetben is ha hidegebb van pl ősz akkor a levelek sárgulnak, kb ugyan ez lesz az akváriumba is csak gyakrabban) (nálunk napközben 25C van éjjel 17C, régebben nem használtam fűtőt, egy csomó növényem csak haldoklott) Vannak már termosztátoros fajták is már. Írtad hogy kb 35-40L-esben gondolkozol. Ehhez min 25W vagy kicsit nagyobb kellene. Kb 2500 ft. Ha növényezés közben kedvet kapnál a garnélákhoz, neonokhoz is (mint az egyik képen is láthatod) akkor ők biztosan díjaznák.


Nyáron pedig majd ventilátorra lesz szükséged, a hűtéshez. Ezt olcsóbban megúszhatod: ehhez egy régi telefontöltő kell és egy pc ventilátor... de az összeszerelés miatt azért olvass utána :) tudod: akvarista.hu :))))

2010. febr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

A 40 literes aksi megvan.

Akkor automata fűtő lesz, beállítom pl. 27 fokra.


Halat nem tudom, mert többször bele fogok nyúlkálni ültetni, akkor meg földes lesz a víz, kioldódik a nitrát és megdöglenek a halak, blöe.


Ez a törpe gömbhal tetszik. Így képen nem látszik, de ennek élőben tök nagy egyénisége van. Ez is olyan kicsi mint a neon, csak ez tudja forgatni a szemeit is.


[link]


Ennek a nagyobb változata a zöld gömbhal, de az más típus.


A kicsi mellé lehet rakni bármit, de a nagy mellé semmit :)


Mind kettő sós vizes hal, de nem kell sok só,

40 literbe 4 kiskanál, az talán a növénynek sem árt, vagy hát nem tudom :S


Szóval jó lenne ilyen halat rakni bele, asszem.

2010. febr. 8. 02:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!