Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöld gyepet szeretnék akvárium...

Zöld gyepet szeretnék akváriumba. Ne csak kavics legyen. Azt hogy kell?

Figyelt kérdés
Jávai mohát rákötözök kövekre, fákra cérnával? Az rágyökeredzik? Vagy ezt hogy szokták?
2010. febr. 4. 22:28
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

A szúnyoghálós tető öcsém barkácsmunkája, és sokkal praktikusabb, mint egy gyári tető. Amúgy nincs pénzem szettre, és igen, takarítom rendesen. Hadd ne magyarázkodjak a fotózást akadályozó tényezőkről.

Csak egy példát mutattam, hogy meg lehet csinálni a valóságban is. Amúgy az első képeken szerintem is inkább műnövények vannak, vagy pedig photoshop manipulációval lett olyan szép, mert a jávai moha még frissen se olyan zöld.

2010. febr. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
2010. febr. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

" Egyik kérdésemhez kaptam egyik válaszolótól képeket is, nagyon szép akváriumok vannak rajta...de sajnos nem tudom hogyan csinálják meg ezeket...


[link]

[link]

[link]

[link] "


Sziasztok!

Ez én voltam :)


Röviden: Az igazság az, hogy elég sok pénzbe kerül ilyeneket beindítani, bár kevesebbe kerül a fenntartása.

Fontos a megfelelő fénycső megválasztása, a szűrő, táptalajok és tápoldatok, széndioxid adagolása is. Ha az ember elkezdi, akkor érdemes elgondolkodnia, hogy egy 60L-esbe alkosson, vagy inkább egy 100L felettibe. A technikák ára csak csekély mértékben tér el egymástól (az akvárium űrmértékéhez képest mérve), viszont a tápoldatok táptalajok között már ekkora méretben lényeges ár különbség érezhető. És nyugodtan hozzá számolhatjuk hogy hetente kb 30-40%-os vízcseréket is... stb. Viszont egy 60L-es ökoszisztémája törékenyebb (hamarabb megbomlik az egyensúly) mint egy pl 120L-é. Jó kis dilemma, nem igaz?


Lenne két fórum ami ezzel foglalkozik:


Érdemes a következő címen lévő fórumot olvasgatni, sok hasznos (életbevágó) infók vannak, talán több is mint a mai akvarista könyvekben :)

www.akvarista.hu / itt pedig az édesvízi akvarisztika.

Szekciókra vannak bontva a témák :) Itt nagyon sok alapvető ötlet, vélemény tapasztalat található.


Ha ezzel megvagytok, átolvastátok- és magatokba szívtátok az akvarisztika alapjait :) - akkor van egy másik oldal, ahol a növényeket már profi szinten kezelik:

www.akvakertesz.hu

Ez a fórum leginkább azoknak szól és azok fogják megérteni, akik az előző címről "megemésztették" az infókat ;)


Kedvcsinálásból néhány további kép:)))

Külföldi versenyakváriumokról képek:

[link]


Amúgy már létezik magyar akvakertész verseny is :))))

[link]


Pár profi -hazai- blog oldal:)

[link]

[link]

[link]


Jó sok olvasgatni való, ügye? :)

Remélem tudtam segíteni :)

2010. febr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

Jókat kuncogtam :)

"amúgy ezeken a képeken, legalábbis az elsőn, tutti hogy műanyag növények vannak, főleg a fán látszik nagyon, az meg élőbe nem olyan esztétikus,"


"Amúgy az első képeken szerintem is inkább műnövények vannak, vagy pedig photoshop manipulációval lett olyan szép, mert a jávai moha még frissen se olyan zöld."


Higgyétek el, tényleg nem műnövények azok :) Ezek kimondottan versenyakváriumok és a fotókat a verseny elbírálása előtt leellenőrzik, hogy nem babrálták-e meg photoshoppal meg ilyesmikkel... amúgy én is ennyire szkeptikus voltam a növényekkel kapcsolatban, de tényleg meg lehet csinálni! Tudjátok valaki a saját kutyáját/macskáját kényezteti és van aki a saját lakását csinosítja akváriummal. Tény, hogy egyik sem olcsó mulatság... ez inkább már hobbi, nagyon drága hobbi, ha profi szinten (pl. az első kép) szeretnéd űzni :)


"nekem nem szúnyogháló van felette hanem laminált parketta, és nem azért mert elhanyagolom, hanem azért mert fogalmam sincs hogy csináljak megfelelő tetővilágítást. Valahol el kell kezdeni, még akkor is ha az ember nem egy szettel kezdi."

Tipp:

[link]


:)

2010. febr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Én 5500-ért vettem akciós tetőlámpát 60 centset.

Valami kínai gyártmány, kicsit lilásan világít, nincs olyann agy fénye :)

100 literes akváriumom van 3 kicsi gömbhallal,

brak vizes (kicsit sós vízbe vannak).


Azt olvastam, hogy annyira nem gáz a dolog, mert létezik néhány igénytelen növény is, amihez ez szerintem pont jó lenne az a gagyi fénycső is.


pl:


Ceratopteris (sallangos vízipáfrány)

Fényigénye: közepes


Eichhornia (vízijácint)

Fényigénye: közepes


Elodea (átokhínár)

Fényigénye: alacsony


Fontinalis (forrásmoha)

Fényigénye: közepes


Lemna (békalencse)

Fényigénye: alacsony


Microsorium (lándzsás vízipáfrány)

Fényigénye: alacsony


Myriopyllum (süllőhínár)

Fényigénye: közepes vagy nagy


Riccia (úszó májmoha)

Fényigénye: közepes


Salvinia (rucaöröm)

Fényigénye: közepes


Vesicularia (jávai moha)

Fényigénye: alacsony


Ezeknek a tápanyagfelvételük csak vízből áll,

tehát még talaj se kell nekik,

és jól szaporodnak állítólag :)


Majd kipróbálom.


Van pár növényem, csak eddig össze-vissza vásároltam a boltban, ami épp megtetszett, így aztán némelyik ki is döglött 1 hónap alatt, de van olyan is, ami megvan már 1 éve pedig nem is világítottam neki akkor még semmivel. Fél évig fénycsövem se volt, és mégis megmaradt, persze csak 1 ilyen növényem volt, mégsem tudom a nevét, ez ilyen sötétzöld növény, nagy vastag levelei vannak, annak se kell talaj, mert volt ami egy szár külön volt csak lebegett a vízbe. Nem is értem mitől élt, de teljesen jól elvolt :)

2010. febr. 5. 11:53
 16/36 A kérdező kommentje:

A szunyog hálósnak meg üzenem, hogy a szunyoghálóval önmagában nincs baj, jobb mint az üvegtető, legalább szellőzik. A mohából nem sok látszik a képen, de azért köszönöm az igyekezetet, hogy lefotóztad és feltetted megmutatni.


Nekem tologatós üvegtetőm van, ami hamar vízköves lesz, és ha nem húznám el, akkor hamar be is büdösödne az aksi. Hiába van levegőztető, akkor is kell némi szellőzés neki, tehát elhúzom, aztán a nagy résen meg akár ki is ugorhatnának a halak, ha akarnának, de rendesek és nem ugrándoznak. Még ez a szerencse :)


Arra gondoltam, hogy tetőnek jobb lenne 2db perforált vaslemez (5mm-es sűrű lukakkal, lefestve, vagy szinterezve) Az elég erős lenne, lehetne tologatni is, szellőzne is, és tán nem is lenne olyan ronda.


Szóval a tetőre ez az ötletem lenne, csak még nem néztem utána, hogy honnan szerezhetnék olyat :)

2010. febr. 5. 12:27
 17/36 A kérdező kommentje:

Meg ha nem elég az a kínai fénycső világításnak, akkor max mögé rakok még egy sima neont is :) Sima neonom van armatúrával együtt. Nem akarok több 10 ezret költeni világításra, ha nem muszáj.

Szerintem egyelőre csak veszek 2-3 növényt, aztán majd kiderül hogy bírják a strapát :)

2010. febr. 5. 12:45
 18/36 A kérdező kommentje:
Viszont egy időkapcsolót lehet, hogy be fogok szerezni, mert nem vagyok képes mindig ugyanabban az időben ki-be kapcsolni a lámpát :) A növényeknek csak jobb, ha egy normális fény idő intervallumra rá tudnak állni, gondolom.
2010. febr. 5. 12:50
 19/36 anonim ***** válasza:
Szia!Nemrég olvastam hogy van valaki akinek ugyan ilyen "gyep" boritja az akvárium alját.Iszonyatos munka van benne,és nem kevés pénz.Pl nagynyomásu co2-t használnak az összes ilyen beborított akváriumhoz,A növény ami az illető akváriumában van,már nem emlékszem mi a neve,de 5naponta vágni kell,hogy ugy nézzen ki,ahogy.Amugy a co2 rendszer legalább annyi pénzt emészt fel mint maga az akváriumod.Amugy a jávai moha erős megvilágitással,esetleg sárga fény ü megvilágitással világos zölt árnyalatu.Arrol az akváriumorol nekem is aztünik fel amugy,hogy milyen ronda megoldás az a szunyoghálós cucc,és semmivel se jobbmint a gyári tetők,hisz ha jobb lenne egy darab 5 ft-os szunyogháló akkor nem 5-10-15e ftokért árulnák a gyári tetőket,hanem csak pár foritért a szunyoghálót.Amugy ha mást nem,hogy jobban nézzen ki egy plexilapot tehetnél rá,ne rontsa más az az öszképet.Meg nagynak találom azt a hőmérőt,és amugy elég pontatlan is.Nekem pl 30fokot mutat 26nál.Amugy igaza van aki azt mondta hogy ezek verseny akváriumok,ha megnézed egy darab szűrőt,fűtőt,co2 harangopt nem látsz abban az alváriumban.A verseny idejére azt már kiveszik,sőt,ott rakják össze az akváriumot,pla az a dúsan növényesitett akvárium:Abban egy darab szűrő se férne el.
2010. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Aha

Közben most vettem 3 adag jávai mohát a Westend-be. Rákötöztem 3db nagy lapos kőre fekete cérnával, aztán beraktam aksiba, egymás mellé, hogy ilyen egységes nagyobb felületet alkosson és meghúzgáltam fölfelé a moha szálait. Ezzel egy olyan 30x30-as területet tudtam bezöldíteni. Össze-vissza állnak a szálak, de így most az akvárium negyede kb füves. Azaz rá lehet hazudni, hogy fűnek néz ki, bár inkább csak messziről :)

2010. febr. 5. 21:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!