Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöld gyepet szeretnék akvárium...

Zöld gyepet szeretnék akváriumba. Ne csak kavics legyen. Azt hogy kell?

Figyelt kérdés
Jávai mohát rákötözök kövekre, fákra cérnával? Az rágyökeredzik? Vagy ezt hogy szokták?
2010. febr. 4. 22:28
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Bár lehet, hogyha most még kicsit levágnám, akkor jobban nézne ki. Csak nem tudom milyen mini fűnyírót használjak víz alatt. Ollóval nehéz lehet egyenletesre vágni :)
2010. febr. 5. 21:54
 22/36 anonim ***** válasza:

Olyan akvárium nincs, ami mindig ilyen szép, aztán max évente egyszer kell takarítani? Mondjuk egy 500-1000 lityós?

Amit eddig leírtatok az alapján, egy ilyen akváriumot annyira könnű fenntartani, mint egy japánkertet a szaharai homokdűnék között! :(

2010. febr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Naja, biztos sokat kell foglalkozni vele, hogyha tényleg szépet akar az ember. Én azért annyira nem vagyok maximalista, csak egy kis füvet akartam alulra.

De van még egy ötletem.

Pl lehet kapni cserépbe rövid növényt, ami apró leveles, világoszöld, nagyon szép, csak képzelj egy tenyérnyi méretet belőle 790 Ft-ért.

Ha abból elég sokat vesz az ember, egymás mellé rakosgatja, akkor egy idő után megtelik vele az aksi, és füves lesz. Csak mondjuk kéne belőle vagy 50 db :)

Kicsit drága lenne, de jól nézne ki, az biztos :)

2010. febr. 5. 22:48
 24/36 anonim ***** válasza:

Ilyenre apró levelűre gondoltál?

[link]


Rosszul gondolod! ebből sem kell 50db :) csak 2-3 db.Szétszeded, szétülteted és ha jól érzi magát akkor szaporodni is fog, de ehhez meg megint az kell hogy utána olvass :) Röviden HC a neve.

Van egy aki, amiben ez is van, sőt megmutatja lépésről lépésre, hogy hogyan alakult:

[link]

2010. febr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

"Ollóval nehéz lehet egyenletesre vágni :)"


Pedig azzal vágják. Létezik hajlított végű olló is, azzal elvileg könnyebb... ja és a víz alatt, mert ha kiveszed a növényt, akkor összeesik és nem tudod formára vágni!

2010. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Az ollót jol le kell mostni, és minél kisebb roncsolást kell véghez vinni a növényen.A nővény is elkaphat nyavajákat,ezért minél kisebb sebet kell ejteni rajta.Tehát nem sréhen vágod a szálat hanem vízszintesen.És a másik fontos dolog hogy az olló éles legyen. Célszerü elkülöníteni ezt az ollót a többitöl,hogy csak erre a célra használd.

amugy heminathus a neve annak a növénynek amvel be tudod borítani az akit,és valóban ha szétülteted gyorsan szaporodik ha jol érzi magát,így be"füvesítheted" az akváriumodat.

[link]

amugy a brazil minikardfű meg a fűhatást adja,szép zöld,lehet hogy ont ezt írtad.Azt is ugyn így szét kell ültetni,csak az a baj hogy nekem volt ilyen és folyton kijött a talajbol és 20 szál pici fűdarab szana szét úszkál az akváriumba,összeszeded visszaülteted és ujra szétesiik 2 nap alatt.Valszeg én voltam a béna,de mindent megpróbáltam,nem jött ösze.Mostmár ami kiesik a talajbol kidobom.Már majdnem mind kihött.

szoval én inkább ezt ajánlom:

[link]

ha megnézed google képelk közt,gyakorlatilag az összes ezzel van beborítva.Amugy szerintem ennek már azért,hogy jól érezze magát táptalaj kell,nem a sima bazaltzuzalék,homok vagy más.

2010. febr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Na igen ez az amire gondoltam! :)


Szerintem meg fogom csinálni, de lehet, hogy mégsem a nagy aksiba, hanem inkább a 40 literesbe, abba kevesebb is elég hogy jól nézzen ki :) Köszönöm a linkeket.


Mondjuk sok mindent kell még venni hozzá, de nem baj,

végül is csak egyszer kell megvenni,

aztán már működik a dolog.

2010. febr. 7. 00:35
 28/36 A kérdező kommentje:
Mondjuk attól a CO2 palack-tól kicsit félek :D
2010. febr. 7. 00:45
 29/36 A kérdező kommentje:

A barátom még tudna szerezni CO palackot de náluk a hegesztős boltban 15 kilós a legkisebb, meg árulnak reduktort is, de mondjuk a CO2-vel azért vigyázni kell,

ha túl sokat nyomok a vízbe, az szívás :D

2010. febr. 7. 00:52
 30/36 A kérdező kommentje:

Most olvastam, hogy van akinél a Hemianthus megmaradt Co2 adagolása nélkül is. Viszont nagyon nagy a fényigénye, és a táptalaj szükséglete.


Szóval veszek egy jó lámpát, meg táptalajt, meg rá fekete kavicsot, kis szűrőt adok neki, ami nem kavarja fel nagyon és ennyi.

2010. febr. 7. 02:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!