Egy szűrőtakarításkor a benne levő biológiai szűrésem (igen, a kis baktériumaim) mekkora részét kell eltüntetni?
LOL :D
Google is my friend...
Jó sok baromság elhangzott, pár dolgot tegyünk tisztába.
A szűrő szivacsát minden további nélkül eltömítik a baktériumok, főleg az elpusztult baktériumok, tehát időközönként ki kell mosni.
Teljesen el tud iszaposodni egy szűrőszivacs, ami jó, de idővel akár nullára is csökkentheti az áramlást.
A lényeg, hogy annyira kell kimosni a szűrőt, hogy meglegyen a megfelelő áramlás. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az akvárium vizét forgassa meg óránként 2-3-szor.
Nem névlegesen, hanem ténylegesen.
Baktériumok egyébként mindenhol vannak, a vízben, az aljzatban, a szűrő minden részében, de természetüknél fogva a porózus szerkezeteket szeretik, így a szivacsban vannak a legtöbben.
Ezért a szivacsot csak leszívott akváriumvízben kell kinyomkodni nagyjából.
A szűrő többi részét át lehet nyomatni nagyobb nyomású csapvízzel, hogy eltávolítsd az összes dzsuvát, ami lefojtja a teljesítményt.
Ami a nyaralást illeti:
A szűrők nem romlanak el. Úgy vannak összerakva, hogy elég egyszerűek legyenek ahhoz, hogy ilyen igen ritkán forduljon elő.
Ha valamiért mégis megtörténik, akkor rohadtul mindegy, hogy 1, 2, vagy 3 nap múlva veszed észre.
A nitrit lebontó baciknak, (amik fontosabbak az ammónia bontóknál, mert a nitrit mérgezőbb) kell vagy 3 hét, mire normálisan elszaporodnak, úgyhogy nem vagy kisegítve egy új szűrővel.
Hiába veszel újat, semmit nem ér, nincs benne lebontóbaktérium.
Az ilyet tipikusan úgy hívják, hogy szívás.
Még ha új szivacsot raksz is a szűrőbe, azt is 2-3 héttel a csere előtt érdemes berakni a vízbe, lehetőleg áramlásba, és csak hetek múlva kicserélni, és kidobni a régi szivacsot.
Ha valamiért elromlik a szűrő, akkor mielőbb új szűrő kell, de ilyenkor 4-5 napig érdemes teljesen felfüggeszteni az etetést, és utána is csak negyed, majd fél adagokkal etetni, és minimum 2 hét múlva visszaállni teljes adagra. És az első héten mehet napi 10% vízcsere, még a 2. héten is legalább 2 naponta 10-15 %.
Egyébként egy kis akváriumnál alapból hetente 2-szer kell részleges, 20% körüli vízcsere, állott vízzel.
Hogy egyébként meddig bírnák szűrés nélkül, az attól függ, hányan vannak, mennyire terhelik a vizet, mennyi kaját esznek. Akár 3 nap múlva is elkezdhetnek dögleni, ha sokan vannak.
Bocsi, de nekem meg a te baromságaid egy részét kell tisztába tennem:
"de természetüknél fogva a porózus szerkezeteket szeretik, így a szivacsban vannak a legtöbben."
A baktériumok nem részítik előnyben a porózus anyagokat, egyszerűen ott nagyobb felület áll rendelkezésükre. Te is írtad, mindenhol ott vannak.
"A nitrit lebontó baciknak, (amik fontosabbak az ammónia bontóknál, mert a nitrit mérgezőbb)"
Az ammónia toxikusabb, nézz utána.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!