Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan növelje a ph értéket...

Sanyi11111 kérdése:

Hogyan növelje a ph értéket az aquarium bán? Csak profi aqvaristak válaszát várom!

Figyelt kérdés
Szodabikarbona?van 6 vitorlasom,7 neon,8marna,1algaevo,5black neon tetra.286l es aquarium.api külső szuro(bío szűrő,aktív szén,ammónia szűrő)+egy belső szűrő ugyan csak bio kémiai és mechanikai szüléssel 150literhez kis segítségnek.rendszeresen tisztelem a vizet,próbálok mindent megtenni hogy jól érezzék magukat a halaim.minden jó is csak a ph szerintem alacsony.a teszter az alsó tartományt jelzi.ez 6.egy ismerősömtol hallottam,hogy ő szodabikarbonat tesz a vízbe.sugerei vannak.ha jó az ötlet szeretnem tudni mennyi kene nekem hogy elérjék egy megfelelő szintet szerintem 6.4 6.8 jó lenne.
2013. márc. 31. 23:31
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

bocsi az elozo linkekert ...itt lathatoak


[link]


[link]



[link]



[link]

2013. ápr. 2. 01:18
 32/35 anonim ***** válasza:

Én a 26/31-voltam "Bocs a kérdezőtől de ezen a 36 válaszon elég nehéz átrágni magam" ezzel kezdtem a válaszom aki nem értené annak egy infó volt itt egy csomó nagybetűvel írott hozzászólás ami nem a témához tartozott, 8-10-válasz született ami a kérdéshez tartozott összesen ezidáig, tehát egy ilyen egyszerű kérdésre ha minden válasz megmarad 5-oldal,40hsz születik.


Az aksidról pár szó, mestermű,tökéletes, engem megmondom őszintén a növények idegesítenek benne, sőt zavarnak, annyira jó lett az ajzat és a kövek elrendezése hogy én inkább kikapnám a növényeket és tennék bele még követ jobb és bal oldalra.

2013. ápr. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.jol esik,nagyon sok malomban meg pénzemberek van mar,pedig csak mint írtam kb 45 napos lehet.sajna tegnap elpusztult egy vitorlasom,különösebb előjel nélkül.reggel meg minden jó volt,de este mar alig találtam.aztan láttam a növények közt félig döglött én.egy óra múlva kész is volt.nem értem.semmi nyoma betegségnek.a boltban is elég fitt volt.utkozben sem fazhatott meg(egy zárható hngarocell dobozban hoztam őket.6 fele kaját kapnak.
2013. ápr. 2. 22:46
 34/35 anonim ***** válasza:

Nekem mint iram tetszik az aksid, "tegnap elpusztult egy vitorlasom" ez sajnos ilyen, más vizet használ a haltenyésztő, más vízbe teszik a kereskedésben, más vízben hozod haza, és végül más vízbe kerül a végleges helyén és nem biztos hogy tud alkalmazkodni a szervezete és elpusztul a sok stressztől.


A másik az ammónia mérgezés, hiába hagysz 30-napot addig csak egy kezdetleges baktérium állomány alakulhat ki,a halak behelyezésével hirtelen keletkezik nagy mennyiségű fehérje, amiből ammónia keletkezik.

Erre írják hogy sokan "folyamatosan kell telepíteni"


Én ezekre a dolgokra egy értelmes megoldást találtam

1. Karanténos medence, bármi lehet akár egy lavór is és csak arra kell hogy a halak leürítsenek ne terheljék a fő akváriumot.

2. Ne hozz reggeli órákban halat a kereskedésből késő délutánig elhullanak a gyenge egyedek, valamint átlag nyitás előtt érkeznek az új halak és azok is szelektálódnak délutánig.

3. Nagyon mértékletes etetés az első időszakban (2-hét)

4. Ha már baj van, akkor egy tökéletes megoldás létezik tartós ammónia teszt+ baktérium kultúra.

például: [link]

a baktérium kultúra pl sera nitrivec de nem úgy ahogy a használati írja hanem napi szinten 1-2 ml és ahogy az ammónia teszt mutatja, ha stabil az ammónia szint hosszú ideig akkor ki is lehet dobni.


Aktív szén, a halak telepítése után jól jöhet de kb két hét után amit megkötött ki is adja magából.


Most jogos ezek után a felvetés "30 napig dobáltam be halkaját hogy legyen baci" az azért messze nem ugyanaz mint ha bekerül a hal állomány.


"nem értem.semmi nyoma betegségnek" van belső szervi probléma,(nem tudsz mit csinálni, úszórothadás,daganat, sérülés miatt ) van parazita (kis só a karanténosba hatásos, kezelhető pl kopoltyúférgesség ) van bakteriális a leggyakoribb azt meg el kell felejteni jól szűrt, nem túltelepített aksiban változatos kaja mellett.


Remélem tudtam segíteni, és elkerülheted a további halhullást, ez 3-4 hét beállás dolog annyira azért nem egyszerű.

Szokták javasolni a 3 hét karantén ha új hal jön, ez jó dolog csak a karanténos medencének is jól felszereltnek kellett lennie, a folyamatos telepítés lehet, ez egy 10-15- éve tökéletesen működött, de azért nem árt haladni a korral (4-es pont)

2013. ápr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Röviden, aktív szén kidob,siporax betesz, baci kultúra, ha nem akarsz idegeskedni akkor ammónia teszt, kaja visszafog kb két hét mire minden rendbe lesz.
2013. ápr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!