Profi hozzáértőktől szeretnék segítséget kérni! Vettem 1 akvárium (112L) szettet és szeretném igényesen berendezni úgy hogy nekem is és kis élővilágomnak is maximálisan élvezhető legyen!?!?!?
kicsit utána olvastam a dolgoknak és az egészet az alapoktól szeretném elkezdeni hogy valóban tökéletes utána olvastam a dolgoknak 1 szinten de ettől még meghallgatom a bölcseket nem akarok zöldfülűként csak úgy belevágni
akváriumom tulajdonságai:
Űrtartalom: 112 l
Műanyag tető világítással 2x18watt
AquaNova belső szűrő
- 15watt / 800L/óra
- Emelőmagasság: 1,25 m
- szűrés: bioszivacs
- szabályozható légdiffuzor, esőztető
AquaNova 100W fűtő
- Akváriumméret l: 100-150
- Fűtőteljesítmény: 100W
- Hőmérsékleti tartomány: 20°C - 34°C
- Kontroll-lámpa
azt hiszem amit még vennem kell kiegészítés képp az egy aljzat tisztító sejtem jobb az elektromos...
van még amit vennem kéne?(méregdrága külső szűrőt egyenlőre nem akarok inkább tisztogatom sűrűbben a vizet)
amiket még kaptam a szetthez:
Növényes Poszter 80x40
Aquaimpex Starter Granu 100gr
Aquaimpex Lemezes eledel 250ml
amit tudni szeretnék (fontos jó minőséget jó áron sajnos nem rajzolom a pénzt) :
-milyen bacikat vegyek a víz előkészítéséhez és mennyi ideig álljon a víz mielőtt belekezdek
-milyen aljzatot/kavicsot
-milyen táptalajt a növényeknek
-milyen növényeket és nekik tápot
-milyen halakot/rákokat/csigákat minnél változatosabb és színesebb élővilágot szeretnék
-milyen haltápot/eleséget
megköszönném ha valaki végül az egész berendezés felkészítés menetét leírná nem bízom a frissen felvett bolti eladókba akik azt se tudják mit adnak el vagy kár lenne ha utólag kéne kérdéseket feltennem nem-e rontottam el valamit és csak kárt okoznék leendő élőlényeimnek
kérdésem még a takarítás menete/technikája részleges és teljes
bocsi ne ide írjatok itt sajnos volt egy kis fogalmazási hibám meg nem egészítettem ki teljesen
bocsánat
Szia!
Látom bevásároltál az aquaimpexnél. Jól, van én is ott vettem az egyik akváriumot. Szegedi vagy esetleg?
Sorra a kérdések:
1. Ha van időd várni, akkor kb 3-4 hét alatt kialakul a megfelelő bacikultúra az akváriumban. Ha nem akarsz annyit várni, akkor javaslom a sera nitrivec termékét. A legkisebb is elég lesz (50ml). ezt használva is érdemes 2 hetet várni.
2. Talajválasztás attól is függ, milyen halakat szeretnél. Afrikai sügerekhez fehér kvarchomok dukál, pontylazacokhoz pontyfélékhez, gurámikhoz szt, inkább sötétebb. Lehet gyöngykavics, ebből van sárgásabb is. Bazaltzúzalék, ami szépen kiemeli a halak színét, de a növényeknek nem olyan jó. Esetleg vannak drágább, speciális akváriumi talajok, amik dekoratívak, jól nőnek benne a növények gyökerei, de piszok nehéz tisztítani.
A növényeknek nem feltétlenül kell táptalaj. El vesznek azok anélkül is. Én ültetéskor szoktam táptablettát a gyökerükhöz tenni (aquaplant) és utána vízcserékkor folyékony tápot használni.
Mivel gyéri tetőd van, nehéz tuningolni, de eza fényerő elég lesz jó pár növényhez: Anubiasos, Echinodorusok, Cryptocoryne-ok bírni fogják, valószínűleg az átokhínár és a valisneria is. Mohák is lehetnek (jávai, karácsonyfa, gömb). Én Happy Plant tápot használok, nekem bevált. nagyon tömény, jó sokáig elég. Mást nem ismerek, ebben talán más tud segíteni.
A halak ügyében neked kell döntened, esetleg annyi, hogy ha szeretnél kissebb termetű garnélákat, akkor csak nanohalakban gondolkodj. Nagyobb halak mellé mehetnek amanogarnélák, bár azok nem színesek. Nézd meg, hogy lakóhelyeden milyenek a vízparaméterek (keménység, pH) és az is legyen szempont, ha csak nem akarsz pancsolni lágyvízzel. Kezdetnek szokták javasolni az elevenszülőket : guppi, xifó. Nagyon szép színváltozataik vannak. A pontylazacok többségét is könnyű tartani és szintén szép színesek.
Haltáp ügyében: én is ugyanilyen tápokat kaptam, a lemezes gyakorlatilag egyből kuka, a granuláltat, viszont szeretik a halaim. Száraz tápból érdemes jó minőségűt venni (sera, tetra). Lehet kapni zacskós kiszerelésekben is, az is sokáig elég. Javaslom, hogy sokat etess fagyasztott táppal is. Nekem nagyon bevált a rákikra, vörös szúnyoglárva. Ha lesznek növényevő halaid, vagy algázók, kísérletezhetsz párolt zöldségekkel (saláta, brokkoli, borsó, stb)
Ha szegedi vagy, szívesen segítek, mit hol érdemes beszerezni, hol számíthatsz korrekt válaszokra üzletekben.
Baktérium kultúra nem föltétlenül szükséges. 2-3 hét üres járattal, időközönként minimális hal kaja beszórásával magától is kialakul. A betelepítést viszont mindenképpen (kultúrával, vagy a nélkül is) több lépcsőben végezd, 1-1 hét eltéréssel.
Aljzatnak 1-2 mm szemcseméretű sötét természetes színezetlen aljzat, vagy égetett agyag aljzat kell. (az általában nagyobb méretű)
Ilyen mértékű világításhoz szerintem elhagyható a táptalaj.
Növénytápok: Sera flore plus, Easy life profito, Easy carbo.
Hogy milyen halak, az rajtad múlik, és egyébként is összetett dolog. 2 tipp:
Mostanában nem túl divatos ugyan, de én több okból is egy valamennyire biotóp szerű akváriumot ajánlok.
A "minél színesebb élővilág" kapcsán pedig egy olyan aranyszabályra hívnám fel a figyelmedet, hogy inkább kevesebb fajból kell több egyedet tartani, mint fordítva!
Kaja: természetes eledel, heti 1-2 alkalommal táp kiegészítés, és 1 koplaló nap.
Takarítás: heti 30% vízcsere aljzatporszívózással, állott vízzel cserélve.
Nagytakarítás: pl 2 évente. Aljzatmosást, és szűrőtakarítást soha ne csinálj egyszerre, és nagytakarításnál is max 50% vízcserét csinálj!
(És nem kell aljzatszűrő!)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!