Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium oldalán pontokban...

Az akvárium oldalán pontokban algák vannak elég sűrűn. Hogyan lehet ezeket letakarítani és mivel lehet a szaporodásukat megelőzni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Pengés,vagy mágneses algakaparóval letakaríthatod őket.Ha zöld algáról van szó akkor az okozza,hogy túl erős a világításod.Ha barna algáról akkor pedig túl gyenge.Az utóbbit viszont nehezebb eltüntetni,mert a növényeken is megtelepszik,ahonnan csak hipós vízzel jön le.
2012. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
zöld alga de 33 watt világítás van 165 literben ami 0,2 w/l ennél már hova lenne gyengébb?
2012. jan. 14. 19:59
 3/5 Platypus ***** válasza:
Az üvegen megjelenő zöldalga teljesen normális minden egészséges akváriumban(már amennyiben 1-2 hónap alatt ér csak el zavaró mennyiséget). 5 perc leszedni az egészet pengés algakaparóval.
2012. jan. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egy dörzsis szivaccsal szoktam (tisztával).
2012. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

na hát az én akváriumom most 2 és fél hónapos és most már zavaró volt de a nagy részét szivaccsal leszedtem de még veszek algakaparót és azzal letakarítom

köszönöm a segítséget örülök hogy az én akváriumom rendben van

2012. jan. 15. 07:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!