Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan növelje a ph értéket...

Sanyi11111 kérdése:

Hogyan növelje a ph értéket az aquarium bán? Csak profi aqvaristak válaszát várom!

Figyelt kérdés
Szodabikarbona?van 6 vitorlasom,7 neon,8marna,1algaevo,5black neon tetra.286l es aquarium.api külső szuro(bío szűrő,aktív szén,ammónia szűrő)+egy belső szűrő ugyan csak bio kémiai és mechanikai szüléssel 150literhez kis segítségnek.rendszeresen tisztelem a vizet,próbálok mindent megtenni hogy jól érezzék magukat a halaim.minden jó is csak a ph szerintem alacsony.a teszter az alsó tartományt jelzi.ez 6.egy ismerősömtol hallottam,hogy ő szodabikarbonat tesz a vízbe.sugerei vannak.ha jó az ötlet szeretnem tudni mennyi kene nekem hogy elérjék egy megfelelő szintet szerintem 6.4 6.8 jó lenne.
2013. márc. 31. 23:31
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

ty


viszont pls lődd ki a capslock-ot mert kifejezetten utálom ha valaki (akár virtuálisan is) kiabál velem. és ezzel szerintem nem csak én vagyok így...udvariatlanság, és nem mellesleg az általánosan elfogadott netikettben is megemlítik ugyanezen oknál fogva...

szerintem nem adtam okot arra, hogy kiabálj velem (ami természetesen sértő magatartásforma) és amíg nem adok rá okot addig el is várom a normál hangnemet (vagyis, hogy kapcsold ki a capslock-ot).

lehet, hogy a többi népséget ez nem zavarja de én személy szerint úgy érzem, hogy semmi okot nem adtam arra, hogy ilyetén módon viselkedj velem szemben. és amíg nem adok rá okot, addig elvárható, hogy olyan hangnemben kommunikálj velem, amilyenben én is kommunikálok veled.


na lol :D ez most olyan komolyan hangzott, ez alapján senki nem mondja meg, hogy a 20as éveim elején járó csajszi vagyok...sokkal inkább valami nyugdíjközeli embernek tűnhetek :D de remélhetőleg sikerült felhomályosítani azt az emberkét, akinek ezt címeztem...



hf bb gn

2013. ápr. 1. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

nem vagy béna kedves kérdező, simán csak a teszt gagyi :) próbálkozz valami használhatóbb teszttel.

mint már említettem, a sima papíros tesztek is tökéletesen funkcionálnak :) annyira nem mérnek pontatlanul, hogy ne lehessen őket használni...


ha komoly probléma üti fel a fejét a vízminőség tekintetében, akkor pedig teljesen mindegy milyen teszted van :P


most már tényleg bb gn :)

2013. ápr. 1. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 MINIKE87 ***** válasza:
0%
en nem kiabatam veled..de ha megsertettelek..elnezest kerek toled...de nem allt szandekomba...en csak kellemes husvetot es pihenest kivantam neked.. nem ertem mi ebben a serto magatartasforma...
2013. ápr. 1. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
0%
Ti mind hülyék vagytok!
2013. ápr. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
86%

Úr isten, ezt nem hiszem el, hogy jött 4 oldalnyi válasz, és egyetlen használható sincs közte.

Illetve ami értelmes, az is elsiklik a lényeg mellett!



Kedves kérdező!

A ph-t nem növelni kell, hanem CSÖKKENTENI!!!!!


Az, hogy az ismerősöd hogy növeli a ph-t a sügereinek, az neked ne legyen követendő példa!

A sügerek (gondolom afrikaiak) a kemény lúgos vizet szeretik.

A te halaid többsége viszont a kimondottan lágy, savas vizet kedvelik!

A vitorlás, neon, algaevő, ezek mind dél-amerikai lágy, fekete vizes halak, pont az ellenkezője kell nekik, mint az afrikai sügereknek.

Márnából sokféle van, de az is valószínűleg egy délkelet-ázsiai szintén lágy-savas vizet kedvelő faj.


Örülj neki, hogy ilyen a vized!

A sügereken kívül ugyanis a díszhalak 90 %-a a lágy savas vizet szereti, és nálunk Magyarországon rettentően kemény a víz, sok bajunk van a vízlágyítással/savasítással.


Ez nagy ajándék, hogy alapból ilyen lágy a vized .

Majd mérjél keménységet is, ilyen alacsony pl mellett valószínűleg a keménység is alacsony.

De akármennyi is, ezekhez a halakhoz soha nem kell felkeményíteni a vizet, mindig csak lágyítani kell!


Jó halazást, kellemes ünnepeket!

2013. ápr. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Bocs a kérdezőtől de ezen a 36 válaszon elég nehéz átrágni magam, ha elhangzott amit írok akkor elnézést.

Az alacsony ph nem probléma de ha csökkenő tendenciát mutat akkor probléma lehet belőle. Nem írtad hogy milyen vizet használsz cserére, például ha fele állott fele pedig desztillált akkor az kb 6ph, csapvíz keménységtől függően pl: 10nk a cserevized, az alacsony ph-értékű közepes keménységű vízben magas a co2 ami viszont savaz, tehát csökkenti a ph-értéket.

Nem írtad menyi növényed van, a sok növény lugosit(növeli a ph értéket) mivel megfelelő tápozással felveszi a vízben levő szabad széndioxidot.(fentebb írtam a co2 csökkenti a ph értéket)


Ok lehet még a baktérium tevékenység, ha kevés növényed van akkor sok nitrát felesleged marad,(ez a nitrifikáció, oxigénidus lebontás végterméke,amit felvehetnek a növények) a nitrátot mivel bio szűrést is használsz a baktériumok egy része oxigénhiányos környezetben (porózus bio szűrőanyag)lebontja aminek az egyik végterméke széndioxid. (írtad az aktívszenet kémiai szűrésre, kb hétig végzi rendesen a dolgát)


Összegezve nem probléma az alacsony ph, ha viszont ezt a túl magas co2 szint csinálja akkor védekezni kell ellene, például egy porlasztó segítségével ki lehet hajtatni a vízből. Vagy megoldást jelenthet további növények beültetése.


De alapból nem probléma ez sőt előny a jó ph, 8ph felett alig van szabad co2 a vízben és így satnyák a növények.

2013. ápr. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Platypus ***** válasza:

26-osnál a pont, örülj neki hogy ilyen vized van, és eszedbe ne jusson keményíteni. A lágy víz pH-ja savas, mert beleoldódik a légköri CO2, ami enyhén savassá teszi, és nincs ott a vízkeménység, ami ellensúlyozná. A halaid kifejezetten kedvelik a lágy vizet. Mérd meg a keménységét, és ha ez is rendben van, akkor az égvilágon semmit sem kell csinálni a vizeddel.


A sügeres akvárium egy teljesen más téma, az afrikai fajoknak a kemény víz a természetes közegük, ezért keményíteni kell, ha a csapból lágy víz folyik.

2013. ápr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Köszi srácok.ugy látszik nem csak hülyék vannak az oldalon..
2013. ápr. 2. 00:28
 29/35 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 2. 00:55
 30/35 A kérdező kommentje:
Linkeltem pár képet ez kicsit segíthet.kb 45 napja van meg.kommentalnatok?legyszi.
2013. ápr. 2. 00:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!