Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algaevő harcsa megeszi a...

Algaevő harcsa megeszi a barna algát is? Mi az oka annak hogy az akvárium egyik falán barna másik felén zöld alga van maga az egész akvárium elsősorban zöld. Árt a vízi növényeknek az erős algásodás?

Figyelt kérdés
júl. 10. 07:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

-Algaevő harcsából több tucat létezik. A közönséges algaevő, nem a legjobb algaevő, pláne felnőtt korában. De igen, fiatalon eszeget a barnaalgából is, ha nem is eszi meg az egészet.

Viszont ha a barna alga miatt tartanál algaevő harcsát, az a lehető legrosszabb ötlet. Éppen súlyos algaproblémákkal küzdesz, egy ilyen helyzetben plusz állattal még tovább terhelni az amúgy is túlterhelt vizet, hatalmas öngól.

-A különböző algák megjelenésének, lehet az oka pl. a különböző fényviszonyok. Napsütötte oldal, árnyékos oldal, erős áramlás, álló vízrészek, ez egy akváriumon belül is előfordulhat.

-Az algásodás, elsősorban valamiféle problémát jelez, és ez a probléma az, ami árthat a halaknak, és a növényeknek is.

És igen, van az a mértékű algásodás, ami közvetlenül képes ártani a növényeknek, hiszen végső soron konkurensei egymásnak, konkurálnak a fényért, és a tápanyagért. Ha az algák erősen felülkerekednek, elvehetik ezeket a növényektől.

-Ilyen szituációban viszont algaevő hal bevetése, az nem öngól, hanem öngyilkosság.

Az alga tápanyagai, nagy tömegben mérgezőek a halakra nézve. Ha a probléma megszüntetése nélkül, az algák egyszerűen eltűnnek (algaevő, vagy algaölő vegyszer hatására) a felhasználatlan tápanyaguk megmérgezi a halakat.

júl. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

A barna alga (diatom) akkor jelenik meg ha túl sok az ammónia és a nitrit a vízben. Tipikus algája az új akváriumoknak, ahol még nem állt be a szűrő. Ha diatom algád van, az azt jelenti hogy vagy nagyon új még az akváriumod vagy nem elegendő a szűrésed.


Sokan keverik a barna algát a rhizocloniummal (hajalgával). Ugyan olyan barna színű a vízben mint a diatom. Szedj ki egy kevés algát a vízből és szárítsd ki. Ha a barnából zöld lesz, akkor hajalgával van dolgod, ha barna marad, akkor diatom. Ez az alga akkor fordul elő ha nincs elég áramlás (szintén szűrő hiba), kevés a tápanyag vagy nagyon ingadozik a szén-dioxid szint.


Olyan hogy "zöld alga" nincs. Vagyis van, de nagyon sok alga zöld. Jó lenne kicsit pontosítani hogy miről is van szó, esetleg kép alapján be tudnám azonosítani. De az általad említett zöld alga lehet: cérnaalga, érdes békanyál, szakállalga, szőralga, poralga, pontalga.

júl. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

" maga az egész akvárium elsősorban zöld."


2-es, ez valami lebegő pontalga, vagy poralga lehet, illetve gyanítom, hogy ezeknek a mostani nagy melegeknek köze lehet egy általános algavirágzáshoz.

júl. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem lebeg hanem a falán van de különböző falán különböző színű
júl. 10. 09:43
 5/23 anonim ***** válasza:

Ha az akvárium falán van, az valószínűleg pontalga lesz. Ezt nemigen fogja enni egyik algaevő sem. Algakaparóval szedd le az üvegről. Az is lehet hogy túl erős a fényed, esetleg abból is vissza lehetne venni. Illetve szinte biztos hogy foszfát hiányod van ha nagyon durván algásodik az üveg. A pontalga szerintem minden akváriumban előfordul az üvegen, nálam is mindig van egy kevés, de ezt simán csak lekaparom vízcsere előtt, aztán kiszívom a vízcsere közben. Teljesen algamentes akvárium nincsen. Mondjuk kép nélkül nehéz megmondani hogy mennyire durva nálad a helyzet.


#3 nem tudtam értelmezni teljesen azt hogy "az egész akvárium elsősorban zöld". Abból indultam ki, hogy az egyik felén barna alga van, a másik felében meg zöld. De lehet hogy a nagy meleg miatt elszabadult egy poralga "invázió". Azzal sokat nem lehet kezdeni, meg kell várni hogy elvirágozzon aztán vízcserével és talaj tisztítással orvosolni.

júl. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
lehet hogy a vize zöld
júl. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Egy befottesuvegnyi vizet kivettem, az kristálytiszta.


Foszfatot hogy tudok mérni, pótolni?

júl. 10. 12:36
 8/23 A kérdező kommentje:
Illetve az akvárium áthelyezésén is gondolkozom mert két egymás melletti akváriumból csak az egyik algasodik. Azt jobban süti a nap. Igaz a másikban nincs növény nem tudom az számít e?
júl. 10. 12:37
 9/23 anonim ***** válasza:

Igen, számít.


De gyanítom azért nem jön túl sok válasz, mert érdemi, releváns válaszhoz milliónyi infóra lenne szükség, mert a legapróbb részlet is fontos lehet.


Nagy általánosságban annyit tudok mondani, hogy ha növényes akváriumban algaproblémák vannak a napsütés miatt (?????? tucatnyi más oka is lehet !!!!!) akkor növénytelen akváriumban sokszorosága nőhet ez a probléma.


De először az okot kéne kinyomozni, ahhoz meg a létező összes infó kell!

Közel sem biztos, hogy a napfény az oka.

Továbbá ha mégis az, akkor se biztos, hogy ne lehetne kezelni, vagy felhasználni a napfényt. Minden esetre növényes akváriummal még mindig több esély van kihasználni a napfényt, mint egy növény nélkülivel.

De lehet, hogy totál más irányú a probléma, és a napfény nem túl erős befolyásoló tényező.

Azért azt leszögezhetjük, hogy az elsődleges ok, azok a fölös nitrogén vegyületek szoktak lenni, a napfény, csak berobbantja a folyamatokat.


A foszfát, vagy más tápanyag hiány, meg már egy másik szintje a probléma kezelésnek. Ez a növények egészséges fejlődésére teszi a hangsúlyt, amik tápanyag konkurenciát jelentenek az algák számára.


De ha alapból nincs annyi, vagy olyan fajta növényed, ami a fényerőt ki tudja használni, vagy túlterhelt a víz, sok a hal, elégtelen a nitrifikáció, akkor a foszfát hiány egy századrendű, bagatell dolog. Egyébként is csak egy ötlet volt, semmi kézzelfogható dolog nem támasztja alá konkrétan a foszfát hiányt. Ha eleve nem tudnák a növényeid kihasználni a foszfátot, mert nem olyan fajták, nincs annyi, vagy nem is az a bajuk, (hanem más nyomelem hiány, ami gátolja a foszfát felszívódását) akkor egy elalgásodott vízbe még foszfátot rakni, az olaj a tűzre, mert megjelenik még 6 féle másik alga!

júl. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Értem viszont nem teljesen azt valamit feltételezel.


Egy hatalmas 200 literes akváriumban van 20 darab ivadék gupit. A legnagyobb is kb kétharmada a teljes kifejlettségi méretnek. A többség meg egészen pici még ivadnék. És van hozzá egy lazán megfogom egy marékban simán elférő majmurha és egy minimális szára egy növénynek ami úgy tűnik hogy nem éli túl.


Szóval Messze nincsen túlzsúfolva az akvárium, inkább alul van zsúfolva.

júl. 11. 05:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!