Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mekkora a testsúllyal lehet...

Jodi kérdése:

Mekkora a testsúllyal lehet lovagolni? Vagyis ha valaki elhízott, lovagolhat attól?

Figyelt kérdés
2009. febr. 6. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
elvileg egy normál méretű hátasló 80 kgnál nehezebb embereket is elbír, de nem tanácsos sokat tanügetni és vágtázni. én 70 kg vagyok és mégis lovagolok :)
2009. febr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát kedves elöző hozzászoló sztem a 70 kilo az messze van az erősen elhízottól..gondolom itt 100 kg körülre gondolsz pl...
2009. febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én több év kihagyás után 100 kilóval kezdtem újra, szóval jó 30 kiló felesleggel, de meg se nyikkant szerencsétlen ló, mondjuk annyi előnyem volt, hogy már nem voltam teljesen kezdő, tudtam ügyelni arra is, hogy ne törjem ketté szegénykét, vígaszdíjnak meg mindíg vittem neki csemegét:) De maga a ló az többet is bírt volna, sztem még vagy 20 kilót simán, pedig átlagos méretű paci volt. Egy nagyobb ló pedig még többet bírhat, és ha látják, hogy jó húsban vagy, akkor a lovardában se a legkisebb lovat fogják alád tenni, szóval a súlytól sztem annyira nem kell tartani. Ha meg a ló nem bírja majd jelzi.
2009. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Régen páncélos vitézek is mentek páncélozott lovakon. Nyugodtan számolhatsz dupla súllyal. No persze azok olyan lovak is voltak.
2009. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Egy átlag egészséges ló súlya kb. fél tonna.Ha nem nehezebb nála az ember akkor nemfog szétesni alatta.De mondjuk egy idősebb gyengébb lovat nem lenne jó dolog kitenni ilyen megerőltetésnek.
2009. febr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
Egyszer láttam egy elég kövér embert lovagolni. A ló az még bírta volna, de vágta közben elszakadt a kengyelszíj, és az illető egy hatalmasat esett...
2009. febr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem egy átlagos 400-500 kilós ló, simán elvisz bárkit aki nem több mint 120-130 kg. De érezni is lehet, ha nehéz vagy neki, beejti a hátát és nagyokat nyög! :) Akkor le kell szállni és sok séta! :)

Jó lovazást!

2009. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ a lótól is. Egy 400-500kg-os kis arabon kb 80kg a max. Egy jó erőben lévő félvérnél kb 100kg a max, de akkor már nem árt kímélni. Egy nagyobb darab embernek érdemesebb egy sodrott vagy hidegvérű lovat választani, nem olyan lusták és lomhák amilyennek látszanak, ezek is tudnak ugratni, igaz nem túl magas akadályokat, de kis edzéssel a 120cm-t simán viszik.

A súlyba nem árt a nyereg súlyát is beleszámolni, mert az se mind1, hogy egy könnyű angol nyereggel vagy egy nehezebb western nyereggel megy az ember.

2009. febr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Persze,hogy lovagolhat de azért 90kg-osok inkább ne!!!Viszont ha elvannak hizva akkor olyan lovat kell választaaniuk ami nagyobb testű és mondjkuk az nem igen ülhetne egy vékonyka gidránra!A lényge a megfelelő ló,és mellé a diéta :).
2009. márc. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én több embert is ismerek, akik 100-120 kilóval is nyugodtan lovagolnak. Persze jó nagy "benga" lovakon! :)

Azzal kell vigyázni szerintem, hogy egy ilyen súlyú ember ha leesik, ott már komoly sérülések is lehetnek. Szóval, nyugodt ló, és puha talaj! :)

Jó lovazást!

2009. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!