Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy az állatokn...

Az miért van, hogy az állatoknak nem kell feneket törölni az embereknek meg igen? Fura nem? Mi erre a magyarázat?

Figyelt kérdés
tegnapelőtt 13:46
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

19 Ez a farpofás dolog továbbra is fals. ha leülsz a wc a lyuk ugyanúgy "a világba vezeti a végterméket".


20 a kutya akit a lakásban tartanak jellemzően nem csinálja ezt, és az sem jellemző, hogy attól tiszta neki, mert a full szaros seggét tisztára nyalta. És mindenki beengedi a lakásba és leülhet a szőnyegre és ne lesz minden olyan.


Nekem úgy tűnik itt valami biológiai mechanizmus van, hogy miért marad nekünk olyan.

tegnapelőtt 16:19
 22/28 Tevenyereggyarto ***** válasza:
28%

“Ez a farpofás dolog továbbra is fals. ha leülsz a wc a lyuk ugyanúgy "a világba vezeti a végterméket".”


De nem annyira mintha ott sem lennének. Illetve az állatoknak s olykor marad ott, de ők vagy mosdanak vagy nem foglalkoznak vele. Nekünk sem maradna lényegesen több ha mindig rendesen leguggolnánk s széthúznánk a farpofáinkat.

Illetve a tisztaságra való hajlam modern környezetben nevelt emberben akkor is ott van.


“Nekem úgy tűnik itt valami biológiai mechanizmus van, hogy miért marad nekünk olyan.”


Például? Merthogy mindenféle állagú ürülék létezik (gondolj csak arra ,hogy például a kloákás állatoknak rendszerint egy helyen egyszerre ürül minden s emiatt sokszor híg) s mégis csak nekünk marad ott több. Legalábbis csak sima leülős vécénél, bár egészséges állagú anyag és egészséges emésztésű személy esetében olyankor sem sok (de több mint más állatoknak).

tegnapelőtt 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

#22 szerintem ez nem jó magyarázat. a kutyád ha szarik kint utána simán beengeded és leül a szőnyegre. te szerintem nem ülnél le szarás után ha nem törölted le. a kutyájával nem kevésbé igényes az ember mint magával. ha olyan lenne neki kicsit is és nyomot hagyna a lakásban, akkor nem működne ez az állat tartás dolog.


és mondták ezt a kinyalja dolgot, de nekem volt kutyám és nem azaz emlékem, hogy állandóan tisztára nyalta volna a seggét. meg ha tette volna is, akkor azért az érezhető lett volna a lehelletén, ha nagyobb mennyiséget nyal ki :D


meg ez, ha széthúzná az ember a seggét dolog. az állatok sem húzzák szét. amennyire a wcn szét húzódik én nem hiszem, hogy egy kutyának annál jobban szétvan alapból.


meg ha tényleg ennyi lenne, hogy szét kell húzni, vagy guggolni kell, akkor így wcznénk nem törölgetnénk mindig.

tegnapelőtt 17:06
 24/28 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“meg ez, ha széthúzná az ember a seggét dolog. az állatok sem húzzák szét”


Mert nekik nincs amit széthúzni, ahogy napfényt lát a cucc úgy szabad uta van. Nincsen két nagy húsos-zsíros domb a lyuk körül.


Plusz az olyanok mint kutya, macska szintén bepúcsít, leguggol, szóval náluk az amúgy is szabad úton méginkább könnyítenek. Nem csoda ha nem hagynak nyomot a szőnyegen mert nincs amit.


“meg ha tényleg ennyi lenne, hogy szét kell húzni, vagy guggolni kell, akkor így wcznénk nem törölgetnénk mindig.”


De ülve kényelmesebb, ennyi. Próbáld ki nyugodtan s döntsd el ,hogy melyik módot választanád ha van lehetőséged kényelmesebben is. Futáshoz sem kell futócipő, mégis feltalálták s ahol tudják ott használják is. Elhiheted ,hogy egy random afrikai törzs vagy egy indiai nyomornegyedben élők sem öblítős vécét használ s lehet ők még a törléssel vagy mosással sem bajlódnak. Na melyik megoldás a szimpatikusabb?

tegnapelőtt 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Mert az állatok igénytelek, kivéve azokat akik tisztára nyalják. Az ember szereti ha teljesen tiszta. De a videóban a srác azt is elmondja, hogy az is az oka, hogy wc papírt kell használni, hogy kétlábon járunk. Régen falevelet, faágat, kérget, mohát, kavicsokat használtak törlésre. Így nem hiszem, hogy a mai étkezés a felelős azért, hogy nem tud nyomhagyás nélkül távozni. Lehet, hogy a legközelebbi rokonaink vécézési szokásait kellene tanulmányozni. (A csimpánzokét)
tegnapelőtt 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

#24 ha te ebben tényleg hiszel, próbáld már ki, hogy a wc felett húzd szét amennyire csak tudod és aztán ne törölj csak húzd fel a gatyát :D


Szerintem teljesen irreális ez a széthúzód elmélet. Ennyi erővel kirándulás közben sem lenne probléma a szarás, csak le kell guggolni bárhol és széthúzni, mint afrikában és lehet tovább baktatni. Nyilván.

tegnapelőtt 19:41
 27/28 anonim ***** válasza:
Szerintem a ruha miatt, hogy ne legyen olyan
tegnapelőtt 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“ha te ebben tényleg hiszel”


Azt látom ,hogy nagyon nem tetszik a farpofás magyarázat, viszont egy épkézláb ellenérvet nem tudtál felhozni. A saját elképzelésedet alátámasztót meg méginkább nem🤷


“próbáld már ki, hogy a wc felett húzd szét amennyire csak tudod és aztán ne törölj csak húzd fel a gatyát :D”

“Ennyi erővel kirándulás közben sem lenne probléma a szarás, csak le kell guggolni bárhol és széthúzni, mint afrikában és lehet tovább baktatni. Nyilván.”


Meg valahogy az sem akar neked átmenni ,hogy ez többtényezős dolog. Az az egyik fele a történetnek ,hogy mennyire marad mocskos utána. Az meg a másik ,hogy modern, civilizált környezetben nevelt embernek igénye van a tisztaságra. Ahogy már írtam/ írtuk: nem KELL kitörölni, de átlag életminőségű embernek igénye van rá mindegy mennyire kenődik össze. Ahogy mezítláb is járkálhatnál s mégis cipőt húzol.


Mintha azt kérdeznéd ,hogy az embernek miért kell szinte naponta mosakodnia, fürödnie-zuhanyoznia ha az állatoknak nem kell. Mert ma már kulturális szokás, igény. Pár generációval ezelőtt jó ha heti egyszer fürödtek az emberek s van hely ahol most is annyiszor vagy még ritkábban teszik.

tegnap 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!