Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akik csak annyit tudnak írni...

Akik csak annyit tudnak írni hogy "állatorvos" azok miért válaszolnak?

Figyelt kérdés

jún. 24. 10:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Talán mert annyiból hogy remeg a kutya feje, senki nem tudja megmondani hogy mi a diagnózis.
jún. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Thunderfairy ***** válasza:
94%
Szerinted nem az állatorvos tudja megmondani normálisan hogy mi a kutyád, macskád, akármid baja?????????????????????
jún. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Általában két oka van.

Vagy azért, mert a helyzet súlyossága miatt egy épeszű embernek evidens lenne, hogy állatorvoshoz megy, és nem kiír egy kérdést. (Emberi példa: ha most vágtad le a lábfejedet láncfűrésszel, akkor kórházba mész, nem kérdést írsz ki, hogy más is járt-e így. Sajnos azok az emberek, akiknek külön jelezni kell, hogy állatorvost keressen fel ezzel, tojnak magasról az állatra, ezért inkább csak kiírnak róla egy kérdést.)

A másik meg akkor van, ha olyan jellegű/komplexitású a probléma, ahol konkrét vizsgálat nélkül LEHETETLEN megmondani, hogy mi baja van az állatnak. Így valójában minden tippelgetés, amit írnának neked, csak félrevezető lenne, és így jobb nem leírni ezeket.

jún. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
8%

Sokszor indokolt, de azért igaz hogy olyan kérdésekhez is írják, ahol nem az… És én pl. abszolút nem veszem félvállról az állattartást, minden olyan dolgot is betartok, amit a törvény ugyan nem ír elő, de felelőségemnek tartom.

Nem tudom, hogy ezek a válaszolók, vajon tényleg maguk is minden harmadik nap elviszik az állatukat orvoshoz? Mert az rengeteg idő és egy vagyon pénz, plusz szerintem egy idő után az orvos is ideges lenne.

jún. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%
Mert legnagyobb részük nem tudja befogni az arcát, csendben maradni nem tud, értelmeset meg nem bír mondani. Ezért, tehetetlenségükben irkálnak 20-30 felkiáltójelet, kérdőjelet, trágár kifejezéseket. Ez sajnos 90%--ban EBBEN a kategóriában a jellemző!
jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
20%
Meg olyan helyekre is azt írják sokan, hogy “állatorvos”, ahol egy kutyaovi/iskola, kiképző vagy valamilyen állatpszichológus sokkal indokoltabb javaslat lenne és a legtöbb állatorvos nem is konyít a témához.
jún. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Igaz a fejremegős kutyás kérdés miatt írtam ezt ki (az nem az én kérdésem), de nagyon-nagyon sok kérdésnél látom ezt már régtől.

Állatorvos.

Hát kössz bammeg.

Ha este van gond az állattal és csak reggelre lehet orvoshoz eljuttatni (nem mindenki lakik Budapesten ugye) akkor nem erre kiváncsi az ember hogy

Állatorvos.

Hanem hogy van-e valami értelmes praktika amivel lehet szerencsétlen állat szenvedésén javítani, vagy legalább nem rontani az állapotán.

És igen, ez a kategória egyre gázabb. A válaszolók 85%-a foteldirkátor akik csak a búvárzsebkönyvekben láttak állatokat.

jún. 24. 10:35
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

8-as, olyan nincs, hogy nincsen sehol ügyelet.

MINDENHOL van, maximum autózni kell, de hogyha én megkérdezem este 9, hogy vért hány a kutyám-macskám, mit tegyek, arra milyen választ kellene adni?


"Simogasd, hogy megnyugodjon? Igaz, hogy reggelre elpusztul, de ez van."

A francokat, vidd orvoshoz, MOST!


Megjegyzem, amikor apám este fél 11-kor megtalálta a macskánkat átlőtt manccsal nem itt kérdezgetett, mert bénázott hanem vitte Bp-re az Állatklinikára ahol volt 0-24 ügyelet, különben a macska meghalt volna.


Persze Mo-n az állattartás a béka segge alatt sincsen, szóval nem kell meglepődni, hogy nem alap egy pl mérgezés esetén is az azonnali orvosi konzuktáció.

jún. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
30%

Biztos van egy-két olyan, aki odaírja, hogy "állatorvos" mindentől függetlenül, de általában, ha a kérdésben szerepel, hogy "már zárva minden, nincs ügyelet, reggel viszem orvoshoz", akkor nem fogják odaírni, hogy vidd állatorvoshoz :)

A fejremegős kutya gazdája pedig reggel képes volt azt leírni, hogy "nincs idő elvinni" ami kb egyenlő azzal, hogy NEM AKARJA elvinni állatorvoshoz.

Kíváncsi vagyok, hogy az ilyennek ha a gyerekének a feje remegne, akkor is csak vállat vonna? Gondolom, nem, de nem azért, mert van benne bármi lelkiismeret, hanem mert fél, hogy a BTK-ban foglaltak szerint rosszul járna, ha a gyerek elhanyagoltság miatt meghalna. A kutya, ha elpusztul, meg elföldeli a hátsókertben és azt hazudja, hogy nem lehetett segíteni rajta - már ha kérdezi bárki.

Egyébként normális embernek az állata, akiért felelősséget vállalt, nem ér kevesebbet egy ember életénél, szóval bizony az nem kifogás, hogy nincs idő. Én telefonáltam már be munkába, hogy nem tudok bemenni, mert állatorvoshoz kell menjek. Más is megtehetné, csak nem akarja. Aki nem akar az állatára időt meg pénzt szánni, az ne tartson állatot. Meg ne is szaporodjon, az ilyen genetikai állományra nincs szüksége a társadalomnak.

jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
Mert ezen az oldalon nem szakemberek és orvosok írják a választ hanem átlagos emberek akik egy két mondatos leírásból nem fogják besaccolni neked hogy az állatodnak pontosan mi a baja és mi a teendőd vele, túl sokat vársz ettől az oldaltól ha te szakmai tanácsot vársz...
jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!