Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok állatként való...

Az állatok állatként való kezelése ma már elítelendő?

Figyelt kérdés
Vidéken nőttem fel. Mindig volt vagy kutyánk,vagy macskánk. Főleg kintiek voltak de a házba bejöhettek, viszont ágyra,butorokra nem. Nekem kicsi koromban mindig azt tanították kutya/macska simogatás után mossak kezet, számhoz ne nyuljak,mert az allatoknak más a baktériumflórája mint nekünk, nem higiénikus. A butorkra is higiénia szempontból nem mehettek fel,hisz velünk ellentétben ők nem fesulkodnek,mosdanak naponta igy a szőrük napközben hullik el,nem pedig ezek között a tevékenységek közben, mint nekünk. Mai napig taszit ha valakinel látom hogy a buroton az étel mellett mászkál a macska,vagy egy ágyban alszik a kutyával. Úgy látom sokszor meg is van kovezve az,aki nem gyerekként hanem állatként tekint az allatokra. Azt is megkaptam hogy én nem szeretem az állatokat (lofszt nem). Ez lett a normális hogy elfeledkezunk róla hogy ők állatok és nem feltétlenül jó ötlet étel közelébe engedni vagy együtt aludni velük?
jún. 20. 13:35
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
74%
Az empátia már más téma. Az én véleményem szerint, aki nagy empátiával van az állatok felé, az az emberek felé is empatikusabb a többieknél, azoknál akik az állatok felé nem azok. Az, hogy egy filmben jobban sajnálja az állatot mint az embert, az nem jelenti azt, hogy a valóságban ne sajnálná az embert. Amúgy az emberek fele gonosz és csalódáskeltő, ellenben az állatok nem. A csalódottság is okozhatja, hogy az állatokat jobban sajnálják páran pl. egy filmben. De ez nem jelent semmit.
jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!