Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok állatként való...

Az állatok állatként való kezelése ma már elítelendő?

Figyelt kérdés
Vidéken nőttem fel. Mindig volt vagy kutyánk,vagy macskánk. Főleg kintiek voltak de a házba bejöhettek, viszont ágyra,butorokra nem. Nekem kicsi koromban mindig azt tanították kutya/macska simogatás után mossak kezet, számhoz ne nyuljak,mert az allatoknak más a baktériumflórája mint nekünk, nem higiénikus. A butorkra is higiénia szempontból nem mehettek fel,hisz velünk ellentétben ők nem fesulkodnek,mosdanak naponta igy a szőrük napközben hullik el,nem pedig ezek között a tevékenységek közben, mint nekünk. Mai napig taszit ha valakinel látom hogy a buroton az étel mellett mászkál a macska,vagy egy ágyban alszik a kutyával. Úgy látom sokszor meg is van kovezve az,aki nem gyerekként hanem állatként tekint az allatokra. Azt is megkaptam hogy én nem szeretem az állatokat (lofszt nem). Ez lett a normális hogy elfeledkezunk róla hogy ők állatok és nem feltétlenül jó ötlet étel közelébe engedni vagy együtt aludni velük?
jún. 20. 13:35
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
71%
Nahát milyen érdekes kérdés! Valahogy nem egy olyan ember tette fel, aki (a te megfogalmazásodként) emberként tekint egy állatra, hanem megint egy olyan, aki állatként. Akinek azzal van baja, ha VALAKI MÁS úgy tartja az állatát, hogy többet enged meg neki. Ez az elítélendő, nem az egyik, vagy a másik nézőpont. Ez! Amikor neked fáj, hogy más felengedi az ágyra, vagy hagyja, hogy megnyalja a kezét/arcát, vagy egyáltalán beengedi a házába. Nem kell ebbe beleállni, mert undorító dolog. Ha neked ezek nem férnek bele, hát tartsd úgy az állatot, hogy ezeket nem engeded meg. De Te aztán ne ítélj el mást, mert másként csinálja, főleg ne úgy, hogy művi aggodalmat színlelsz az egészségük miatt!
jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Katona Dius ***** válasza:
94%
Nekem van kutyám, macskám. Bentiek. Velük alszom, nem úgy bánok velük, ahogy régen az állatokkal volt szokás. De pl a kaja közelébe nem mehet egyik sem, a konyhából ki vannak zárva.
jún. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
78%

Mi köze ezeknek egymáshoz? Szüleimnél a macska felmehet bizonyos bútorokra, nagymamámnak is volt egy fotel kijelölve a kutyának ahova felmehetett, de ettől még miért ne kezelnék állatként? Ez két külön téma.


Amúgy miért érdekel ennyire hogy más hogy tekint az állatára (amíg nem kínozza)?

jún. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
12# mint ahogy a lepontozasokbol látszik,pont hogy ti ítéltek el minket
jún. 20. 18:01
 15/31 A kérdező kommentje:

Amúgy nehogy már nekem ugorjatok,mert kérdezni merek valamit egy kerdezos oldalon 😃


Ti mentek neki azoknak akik meg merik emliteni a fenn felsorolt higiéniai problémákat, pedig igaza van akárhogy lepontozzatok

jún. 20. 18:04
 16/31 anonim ***** válasza:
79%

7!

Sőt,hazaérkezéskor,cipő levétel után az az első, hogy mindenki kezet mos. Alap higiénia kellene,legyen minden családban!!

jún. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
18%
A kérdés egyértelmű provokáció. Jelentve.
jún. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem foglalkozol a háziállataiddal semennyire, akkor igaz ez. Régen a faluban a macskát csak etették, semmilyen más bánásmódot nem kapott. Te erre az állapotra asszociálsz. A mai generáció ezzel szemben rájött, hogy az állatok is értelmes lények és jobb megosztani velük az életterünket. Ez magával vonzza azt, hogy a házikedvencként tartott állatnak az ember igyekszik emelni az életszínvonalát, mert ő maga sem egy koszos, bolhás, fosós állat mellett akar élni.


A higiéniai problémákról annyit, hogy részben igazad van, de a gyakorlat nem azt igazolja, hogy akkora probléma. Embertársainkból is ha tudnád hány olyan van, aki sz.rás után csak úgy kirohan a WC-ből, mert nincs fél perce megmosni a kezét.

jún. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
18#normalisam foglalkozom az allataimmal
jún. 20. 19:42
 20/31 anonim ***** válasza:
35%

Hát ja elég durván le van pontozva aki finnyásabb, (bár én inkább higiénikusnak mondanám) pont emiatt nem fogadok el vendégségben semmit sem, ha “kutya nyalja az arcát” tipusú embernél vagyok.

“gyakorlat nem azt igazolja, hogy akkora probléma”

De pont azt igazolja. Csak ez ilyen tipik “velem úgy se történik ilyen” felelőtlen felfogás. Vírusokat, baktériumokat, parazitákat kaphatsz el tőle. Nincs olyan állat ami minden ellen le van kezelve, és ha csak nincs teljesen elzárva a külvilágtól, összeszedhet bármit. De még ha el is van zárva ott az ürülék probléma. Egy legyengült immunrendszerű embert még a saját mikrobiomja is ki tudja nyírni olykor.

“csak úgy kirohan a WC-ből, mert nincs fél perce megmosni a kezét.”

Igen, nem mos kezet és pl. utánna te fogod meg a kilincset amit ő. Gyakorlatba neki semmi baja. Esetleg te kapsz el valami fertőt és megy a hasad egy hétig, csak nem tudod mitől.

jún. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!