Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok állatként való...

Az állatok állatként való kezelése ma már elítelendő?

Figyelt kérdés
Vidéken nőttem fel. Mindig volt vagy kutyánk,vagy macskánk. Főleg kintiek voltak de a házba bejöhettek, viszont ágyra,butorokra nem. Nekem kicsi koromban mindig azt tanították kutya/macska simogatás után mossak kezet, számhoz ne nyuljak,mert az allatoknak más a baktériumflórája mint nekünk, nem higiénikus. A butorkra is higiénia szempontból nem mehettek fel,hisz velünk ellentétben ők nem fesulkodnek,mosdanak naponta igy a szőrük napközben hullik el,nem pedig ezek között a tevékenységek közben, mint nekünk. Mai napig taszit ha valakinel látom hogy a buroton az étel mellett mászkál a macska,vagy egy ágyban alszik a kutyával. Úgy látom sokszor meg is van kovezve az,aki nem gyerekként hanem állatként tekint az allatokra. Azt is megkaptam hogy én nem szeretem az állatokat (lofszt nem). Ez lett a normális hogy elfeledkezunk róla hogy ők állatok és nem feltétlenül jó ötlet étel közelébe engedni vagy együtt aludni velük?
jún. 20. 13:35
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
#19 Mégegyszer olvasd el.
jún. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
28%

#20 "De pont azt igazolja. Csak ez ilyen tipik “velem úgy se történik ilyen” felelőtlen felfogás. Vírusokat, baktériumokat, parazitákat kaphatsz el tőle."


Te is olyan esetről beszélsz, ami nem a felelős állattartás kategóriája.

jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
36%
De pont arról beszéltem, hogy a felellős állattartásnál is elkaphatsz bármit. (Tudok olyan “felelős állattartót” aki férges lett) De engem különösebben nem izgat az sem, ha egy tányérból esztek a háziállataiddal. Egészségetekre.
jún. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
81%
Régen volt egy spánielünk. Kint lakott a viszonylag nagy kertünkben a saját kis kutyaházában, amiben csak egy rongy volt. Télen, ha nagy hideg volt éjszakára a garázsban aludt. De ezt leszámítva soha nem engedtük be a házba, nemhogy a kanapéra vagy az ágyra. Olykor a teraszról is kizártuk, a kert volt az ő felségterülete. Ha volt kedvünk és időnk elvittük sétálni, de messze nem napi szinten. Ez a kutya imádott élni. Rengeteget rohangált, játszott, örömködött, boldog volt. Mindig talált magának elfoglaltságot, akkor is ha nem voltunk kint a kertben. Leste a szomszédokat, megugatta a járókelőket (amúgy teljesen barátságos volt). Minket is imádott. Nem volt elhízva, élete végéig makkegészséges volt. Pedig.. nem valami fullos tenyésztőtől vettük aranyáron. Konkrétan az utcán vettük anno 20 éve valami kutyavásáron. Ha jól emlékszem volt törzskönyve, megvolt minden oltása. De gondolom az itteni kommentelők most a szívükhöz kaptak. Mert az itteniek szerint mi vagyunk a felelőtlen állattartók:) És csak az oltári nagy szerencsének köszönhetjük, hogy nem volt beteg soha:) Meg milyen dolog már, hogy a kutya kint alszik a kertben! Skandallum. Járok ide olvasgatni néha kommenteket, vicc ami itt folyik..
jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
66%

24!


A mi spanink is kint élt. 15 évet élt egészségesen és boldogan! És nem evett drága tápokat.

jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
30%
#23 Köszönjük.
jún. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
21%
Basszus...bármi a téma, az emberek összevesznek rajta. :D Külföldi fórumon ilyet nem tapasztalok, csak itt.
jún. 21. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

24# látod,itt azért jelentgetik a kerdeseket is mert meg meri valaki kérdezni, hogy miért kell elitelni aki nem eszik egy tanyerbol a kutyusával😃 mondjuk mit varunk mikor tiktok is olyan videokkal van tele, hogy "hajat találok az ételben🤢🤢🤢🤢🤮🤮 vs. Kutyaszőrt😌🍽️

És nem viccelnek. Utána gondolom ugyanezek vannak felhaborodva ha valakinek az allatszor pont ugyanannyira undorító az etelben mint a hajszál 😃

jún. 21. 09:21
 29/31 anonim ***** válasza:
24%
#24 100%-ban egyet értek, mintha rólunk beszélnél. Mi is a spánieljeinket ugyanígy tartottuk és ugyanilyen boldogok voltak.
jún. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
42%
Pont a minap beszélgettek egy rádióműsorban erről a jelenségről amiről szó van. Túltolják az emberek. Tulajdonképpen állatra cserélik az emberi kapcsolataikat, és nagyobb empátiát mutatnak egy állat iránt, mint a saját fajtásaik iránt.
jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!