Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok állatként való...

Az állatok állatként való kezelése ma már elítelendő?

Figyelt kérdés
Vidéken nőttem fel. Mindig volt vagy kutyánk,vagy macskánk. Főleg kintiek voltak de a házba bejöhettek, viszont ágyra,butorokra nem. Nekem kicsi koromban mindig azt tanították kutya/macska simogatás után mossak kezet, számhoz ne nyuljak,mert az allatoknak más a baktériumflórája mint nekünk, nem higiénikus. A butorkra is higiénia szempontból nem mehettek fel,hisz velünk ellentétben ők nem fesulkodnek,mosdanak naponta igy a szőrük napközben hullik el,nem pedig ezek között a tevékenységek közben, mint nekünk. Mai napig taszit ha valakinel látom hogy a buroton az étel mellett mászkál a macska,vagy egy ágyban alszik a kutyával. Úgy látom sokszor meg is van kovezve az,aki nem gyerekként hanem állatként tekint az allatokra. Azt is megkaptam hogy én nem szeretem az állatokat (lofszt nem). Ez lett a normális hogy elfeledkezunk róla hogy ők állatok és nem feltétlenül jó ötlet étel közelébe engedni vagy együtt aludni velük?
jún. 20. 13:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%

Tény: azok a babák pl, akik háziállatok körül nőnek fel, ellenállóbb immunrendszert építenek fel maguknak.


Csak a végtermékeikkel nem szabad érintkezni, semmi bajod nem lesz, ha lenyelsz egy macska szőrszálat, vagy ajakon nyal egy kutya.


Régen nyakig retekben játszottak a gyerekek, allergia nélkül, ma óvják őket mindentől, mára hogyan is változott az allergiások száma? Segítek: rohamosan nő. Szóval, hagyjuk a higiéniát, szar duma.

jún. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
Az elsőnek adok igazat. Gyerekkorban minél több anyaggal kell találkoznia a gyereknek, hogy kialakuljon ellenük a megfelelő védettség, mert felnőtt korban már hiába ugrasz bele peldául a parlagfűbe, nem alalul ki ellenne immunitás. Én vidéken nőttem fel, és hát ott aztán volt minden. Szó szerint a koszt ettük, amikor a mama kertjéből falatoztunk a földes eperből tyúkszaros kézzel. Ma már egyre több ember érzékeny vagy allergiás, mióta beindult ez a nagy urbanizáció és számítógépezés egész nap.
jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%

Lehet úgy is állatokkal felnőni, együtt élni, hogy azok nem alszanak egy ágyban velünk és nem mászkálnak a konyhapulton ahol az ételt készítjük.

Nem csak a kertben láncra vert kutya meg a gazdival egy ágyban alvó, arcot nyalogató van, hanem rengeteg átmenet is. Például amit a kérdező is írt, hogy kertes házban alapvetően kint van a kutya, de bejöhet a házba, ha akar; a gyerek játszhat vele, de utána kezet kell mosni. Ezek teljesen jó szabályok.

Vannak fokozatok aközött is, hogy a mocsoktól nem látszik a gyerek, meg aközött, hogy kétnaponta hipózzák a legót és percenként takarítanak. És nem feltétlenül azért lakóz-, gluténérzékeny, meg allergiás a gyerek, mert kezet kell mosnia, vagy neadjisten szegénynek nincs állata, amivel a szülei vesződnének helyette.

jún. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk attól, hogy benti a macskám és egy ágyban alszom vele, még én is kezet mosok, mielőtt eszek mondjuk.

De azért tegyük hozzá, hogy pont amiatt, mert bentiek, nem is olyan koszosak, mint a bejárós kinti macska, ergo az említett higiéniai probléma sem áll fent.

(Ezzel együtt a konyhaasztalra az étel mellé nincs feljárásuk, és nem szeretem azt, ahol igen.)

jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%
Állattartásban is van aranyközépút. Nálunk a kutya az családtag szinten van. De nem a házban van. Én ki nem állhatom ha összenyálaznak meg szőröznek mindent. ( És senki ne magyarázza meg, hogy tisztán és higiénikusan lehet így tartani egy házat, mert így nem lehet.) Valóban akik az állatok meg természet közelségében nőnek fel ellenállóbb a szervezetük, de olykor ez is “szar duma”, hisz a közelséghez nem kell a nyálukban, szőrükben tapicskolni. Azért engem ne nyaljon szájon a kutya ami előtte a s.ggét vagy a nemi szervét nyalogatta, akinek ez normális az számomra igénytelen, bocs.
jún. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
91%

OFF---


Nincs háziállatom, mégis kezet mosok kaja előtt.

Azt hittem ez alap, úgy fest tévedtem.


ON---

jún. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
36%
A harmadik boldog kutya van nálunk, nagyon szerettük/szeretjük őket, mind a hárman kint voltak a kertben. Nem fáztak odakint, boldogok voltak, mikor láttak minket, tehát gondolom szerettek minket. Egy kutyának kint van a helye, a lakás nem természetes közeg nekik, mellesleg undorító, hogy a lakásba pisil meg kakál. Egy kutyának kint kell a szabadban futnia, szaglásznia. Aki meg erre azt mondja, hogy állatkínzás, meg hogy az ember lába mellett a helye, biztos vagyok benne, hogy a kutyája semmivel sem szereti jobban őt, mint a mi kutyáink szerettek minket. A kutyának KINT a helye!!!!!
jún. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is a középút a jó. Pl. aki egy ágyban alszik a macskájával, az jó, ha tudja, hogy a cica elkaparta az alomtálcáján az ürüléket, utána a lábaival felugrott az ágyra, a gazdi párnájára, amit az azután az arcához tesz. Vécépapírt se használ egy macska. A fenekével ráül a párnámra, fúj.
jún. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
71%
"mellesleg undorító, hogy a lakásba pisil meg kakál." - javaslom keress rá arra, hogy "szobatiszta", akkor nem írnál ekkora blődségeket. Rémisztő, hogy még a fogalmat sem ismered.
jún. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
40%
Attól hogy egy állat “szobatisztának” nevezhető, még nem tiszta. Ahogy az előbb említették. A macska elkaparhatja az almot. Vagy pisiléskor a kutya összecseppentheti a szőnyeget, padlót. Másrészt a bundájukba is kenődhet ürülék amit mindenhol szétken. A nyáltócsák meg szőr meg alapból ellepi a házat… Ha egyszer 500nm2 es házam lesz 5 takarítónővel akkor én is szívesen beviszem majd a kutyámat. (amit amúgy jobban figyelek és gondoskodok róla mint más a gyerekéről) de addig is szerintem nem való házba.
jún. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!