Kutatók szerint az állatok természetes képessége felfogni a halált.
Az más dolog, hogy ahogy az embereknél, a gyászt néha ők sem tudják feldolgozni. Ilyenkor van az, mint például amikor Japánban a kutya még évekig kijárt a pályaudvarra, ahol a gazdája haza szokott volt jönni, miután az ember meghalt. Vagy amikor a temetőben nem akarja elhagyni a gazdája sírját. A vadvilágban is van példa rá, hogy a majom még cipeli a halott kölykét. Az elefántoknál főleg megfigyelhető, hogy visszajárnak az elvesztett társaik "sírjához", meg hogy még napokig védelmezik halott társaikat. A farkasoknál, ha meghal egy tag, a többiek van, hogy nem esznek, nem aktívak, ezt például állatkertben figyelték meg. Azért találom ezt jó bizonyítéknak, mert úgy néz ki, hogy minél inteligensebb egy állat, annál jellemzőbb rá a gyász.
De vannak más megközelítések is. Például egy kísérlet során, bebizonyították, hogy a varjak felfogják a halál fogalmát. Egy nő felvett egy maszkot, majd egy preparált varjútetemmel elsétált egy varúcsoport alatt, akik a fán pihentek. Az egész csapat elkezdett károgni, repdesni és szemmel láthatóan fel lettek kavarva. A lényeg az, hogy amikor legközelebb odament ugyanazzal a maszkkal, a varjak ugyanúgy reagáltak, pedig akkor már nem volt nála a tetem és amikor maszk nélkül ment vissza, a varjak nyugodtak maradtak. Tehát értették, hogy a maszkos embernél halott varjú volt, a maszktalannál meg nem (tudjuk, hogy nem a maszktól ijedtek meg, mert fordítva is kipróbálták, meg több külömböző maszkkal is). Tehát itt nem a gyászon, hanem a halál és egy másik tényező összekapcsolásán keresztül bizonyították, hogy felfogják a halált.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!