Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy védjem meg magam a...

Hogy védjem meg magam a szomszédból nyitott kapun előrohanó kutyával szemben?

Figyelt kérdés

Nem akarom bántani, de azt se hogy összeharapdáljon.

Jogilag nincsen lehetőségem a közterületen (telkem bejáratánál), amíg nem harap meg.

Már próbálkoztam a jegyzőnél.

Most csak a nadrágom szaggatta meg, de mi lesz, ha legközelebb nem tudom elég gyorsan rugdosni a torkát, hogy távol tartsam magamtól? Nincs biztosításom, fizetett szabadságom.


A szomszéd emberileg egy gané, de a kutyát sajnálnám bántani.

Meg amúgy is engem büntetnének meg állatkínzásért.

Már egymilliót költöttem a közös határon lévő kerítésre, hogy ne egyen meg a telkemen az ő kutyája.


Nem akarok még pár százezret költenem egy távirányítós kapura.


2018. dec. 1. 12:35
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
De én még mindig nem értem. A szomszéd kapuja állandóan nyitva van? És ha te hazaértél és zörögsz a saját kapuddal, akkor kiszalad a kutya?
2018. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

# 21


Igen.


Régen még a nappal általában nyitott kapus udvaron volt tartva a kutya szabadon, csak akkor szaladt ki az utcára, ha engem hallott, így mást nem támadott. És a közteresek se láthatták közterületen.



Utóbbi évben már általában be van zárva a kutya (pince, lakás).

Ritkán van a kutya (amikor a gazdája is a kertben van), de akkor meg zárva a kapu.


Most kivételesen a kutya is kint volt, meg a kapu is nyitva volt.

Talán akkor jött haza az egyik családtag.

Ott is voltak ketten az udvaron, de nem tudták visszahívni a kutyát.


Ahogy rugdostam a kutyát a kapumba kapaszkodtam félkézzel és ahogy ráztam

az véletlenül kinyílt (egyébként be volt fagyva), úgy tudtam beugrani és kizárni.



De ez már részletkérdés.

Ha leharapja a térdkalácsom, akkor nem gyógyul jobban, ha csak ritkábban szalad ki "véletlenül".

2018. dec. 1. 15:15
 23/35 A kérdező kommentje:

Ja még annyi, hogy nem hazaértem, hanem a telekre mentem vízteleníteni.

(nem lakok ott, csak kertészkedek)

2018. dec. 1. 15:17
 24/35 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező!


Most komolyan, ezen minek ennyit rugózni?

3 választásod van.


A.: Amíg a kutya meg nem döglik, addig nem mész oda.

B.: Hagyod, hogy megmarjon és esetleg belerokkanj vagy meghalj.

C.: 1000 forintos paprika spray, belefújni a kis pofijába. 2-3X.


10-ből 9 normális ember a C mellett dönt!


ENNYIKE!!!

2018. dec. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Mindent leírtak.

Kell legyen megoldás, az nem az, hogy a nagyobb balesetre vártok.

Állatvédőket értesíteni.

1500 forint körül van a riasztó. Valóban nagyon megijednek tőle a kutyák, fülét farkát behúzza és elmegy.

2018. dec. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Kedves Ennyike!



"A.: Amíg a kutya meg nem döglik, addig nem mész oda

B.: Hagyod, hogy megmarjon és esetleg belerokkanj vagy meghalj.

C.: 1000 forintos paprika spray, belefújni a kis pofijába. 2-3X."



A Őstermelőként dolgozok, ott termelem a jövedelmem jó részét, nem opció pénz nélkül élni


B Ez még egy lehetséges opció, de ahhoz jó biztosítást kell kössek, hogy fizessék az egészségkárosodást, bevételkiesést. Következményként valószínűleg a kutyát is elaltatják és még egy kártérítési pert is indíthatok.

A LÉNYEG, ha meggyógyulok, oda tudok menni egyedül, halálfélelem nélkül.


C Akkor családi kiszerelés kell, mert biztos, hogy a 80-as IQ-jú szomszéd (és családja) is fog kérni a

paprikából. Azért biztos nem várnám meg ott, míg kitörlik a csipát a szemükből.

De később megint oda kell mennem hogy pénzt tudjak keresni, és várhatom, hogy mikor akarnak majd meglincselni, talán fel is jelentenek.



D

Azt még nem írtam, már van egy ultrahangos kutyariasztóm, ami (nem ottani) teszt során nem riasztotta el a kerítés túloldalán elszántan ugató kutyákat (saját terület védő), csak a nyugodtabbakat.

Ezért szkeptikus vagyok.

De szívesen várom a youtube linkeket, amelyekben ténylegesen felbőszült, idegbeteg kutyát el lehet riasztani ilyennel.



Utánaolvastam hogy lehet elkerülni a kutyatámadást, és nem érzem, hogy bármi hibát vétettem volna.

Mintha direkt rámuszították volna...

2018. dec. 1. 16:50
 27/35 anonim ***** válasza:
2018. dec. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Te retardált, nem érted, hogy a szomszéd engem meglincsel, ha lefújom a kutyáját?

Lefújhatom őt is, de akkor önbíráskodás és könnyű test sértésért fog beperelni.

Hát kösz!


Nem lenne baj a kutyával sem, ha nem egy olyan kretén lenne a gazdája, mint te.

Már akkor is veréssel fenyegetett, mikor az általa hozzám dobott szemetet visszadobtam a kertjébe.

Szerinted, ha a kutyáját lefújom, akkor ad egy sört?


Olvasni tudsz vagy csak a gondolkozással van baj?

Próbálkozz ismét a D bekezdéssel!

2018. dec. 1. 18:06
 29/35 anonim ***** válasza:
33%

Oké, akkor ha ennyire fosol a szomszédodtól, akkor:


A.: Ne menj oda.

B.: Haraptasd meg magad.

C.: Fagyálló a kutyusnak.

2018. dec. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

5-os voltam:

Varatlannak kell lenned. Tudom ha megijedsz akkor nehez utana hirtelen visszatamadni. Ha guggoltal es o mar rohant feled es te felallsz es kiabalsz es ugy setalsz az lehet nem hatja meg. Sajnos tudom ez nem konnyu.(varod csondben hogy az utolso pillanatban raordits es fele dobbants mikozben masodpercekrol van szo)

En igy valasztottam szejjel mar egymassal harcolo kutyakat, amikre a gazdaik nem tudtak hatni en igen. Lehet kutyaiaszto hangom van:-).


Probalkozz ennivaloval. Egy kutyaiskolai oktato azt mondta, ha a kutya idegenekre tamad, akkor lehet vele gyakorolni, hogy kerjunk meg idegeneket, hogy kinalja a kutyat kajaval mikozben elmegy mellette. Normals esetben egy jol nevelt kutya nem fogad el idegentol ennivalot, de nem is tamad a szomszedra. Legkozelebb mesz legyen vagy 2 darab szalonnabor a zsebedben. Jon feled ugatva dobd le magad ele. Hatha meglepodik es megeszi. Vagy amugy is suttyomban etethetned amig a kerites mogott van. De jofele finomsagot adj neki. Igy hatha elkonyveli teged tisztelni kell hiszen adsz neki a zsakmanyodbol.


De ha az a cel, hogy feljelentsd es perelj, akkor inkabb csongess be egy szep delutan a szomsedhoz es mondd el neki, hogy ha a kutyajat legkozelebb se tudja visszahivni egy hasonlo esetben, akkor valaszthat:

1. Feljelented...viszed a kutyat allatorvoshoz magadat emberorvoshoz.

2. Megengedi-e hogy lefujd paprikasprevel a ktyajat. Es ha igen akkor irjon is ala ket tanuval egy papirt, hogy tamadas eseten tudomasul veszi a kutyajat lefujod.

3. Mondja el ha o lenne a te helyedben mit tenne?


Amugy a szomszeod telefonszama nincs meg nalad plusz a felesegee es a gyerekeie...es amikor megjossz es latod nyitva akapuja felhivod legyen szives bezarni kutyat berendelni ha nem akkor mesz es ha tamad fujsz.


A pereskedesnek nem sok ertelme van, akkor ugyanugy megutalnanak es ha te vagy ott kevesebb idot akkor te vagy vesztes helyzetben.


Koert lehajolas is jo (4-es mindent jol irt le), es jarhatsz egy nagy bottal is (erdobol, fasorbol szerezz egyet), es jon feled a kutya hadonassz vele es arra fog raharapni addig meg a gazdaja csak lesz szives odamenni is leszedni a bot vegerol.

2018. dec. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!