Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy védjem meg magam a...

Hogy védjem meg magam a szomszédból nyitott kapun előrohanó kutyával szemben?

Figyelt kérdés

Nem akarom bántani, de azt se hogy összeharapdáljon.

Jogilag nincsen lehetőségem a közterületen (telkem bejáratánál), amíg nem harap meg.

Már próbálkoztam a jegyzőnél.

Most csak a nadrágom szaggatta meg, de mi lesz, ha legközelebb nem tudom elég gyorsan rugdosni a torkát, hogy távol tartsam magamtól? Nincs biztosításom, fizetett szabadságom.


A szomszéd emberileg egy gané, de a kutyát sajnálnám bántani.

Meg amúgy is engem büntetnének meg állatkínzásért.

Már egymilliót költöttem a közös határon lévő kerítésre, hogy ne egyen meg a telkemen az ő kutyája.


Nem akarok még pár százezret költenem egy távirányítós kapura.


2018. dec. 1. 12:35
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

ne xarakodj

fújd le gas spray-el

2018. dec. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Na várj, azt mondtad bántalmazott kutya. Erről kellene bizonyíték, és azzal menni a rendőrségre. Ha bántalmazva van elveszik tőle. A kutyának is sokkal jobb lesz és neked is mivel nem lesz már ott.
2018. dec. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
A nadrágom szárán van egy szakadás, az elég lehet?
2018. dec. 1. 13:30
 14/35 A kérdező kommentje:

Ja hogy a kutya van-e bántalmazva?


Már nem hergelik, felnőtt a gazdája.

De évekkel ezelőtt ott lógott a vas állványzaton a gumi/rongy egy zsineg végén, amire haraptatta.

2018. dec. 1. 13:32
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni ilyen kutyariasztó kütyüt. Olyan hangot ad, amit te nem hallasz, de ő igen. Úgy oldalognak el, mint akit megrúgtak. Jó cucc, mellé paprikaspray és védve vagy.
2018. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

"Úgy oldalognak el, mint akit megrúgtak"

az nem elég.

Gyorsan és erősen rúgtam a torkát, hogy ne tudjon közelebb jönni, még fel is borult egyszer a hátára, majdnem sikerült rálépnem a torkára, de kicsúszott.


Ja és bicikliztem, futottam, nem átlagos a lábizomzatom.

2018. dec. 1. 13:42
 17/35 anonim ***** válasza:

Hol laksz?

Elég sok állatvédő szervezet van, nagy részük komolyan is veszi az ilyen ügyeket. Szerintem segítenek, ha jelzed feléjük.

2018. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Márpedig a technika lesz a megoldás, hidd el!

Kérdező, menj el egy vadász boltba és kérj tanácsot.

Van könnygáz spray is, de van ultrahangos kutyariasztó is. Az lehet az, amiről írták, hogy ember meg se hallja, de a kutyának pokoli fájdalmat okoz a hangja, ezért eloldalog.


Egyébként a feljelentés szerintem semmit sem ér.

Én olyat hallottam, hogy egy zártkertben tartottak agresszív kutyát, ami kiszabadult. Arra járt egy gyerek, az volt a szerencséje, hogy fel tudott menekülni egy fára. Ha nem tudott volna, valószínűleg egy életen át látszottak volna rajta a támadás nyomai. Következmény? 10e Ft bírságot kapott a tulajdonos, és továbbra is ugyanúgy tarthatta ott ezt a kutyát.

2018. dec. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Kèrdès az is hogy a kutya oltva van e?? Sajnálom a kutyát a hülye gazdája miatt, de gondoljunk bele ha gyerek megy arra ő nem fogja tudni leszerelni a kutyát. Mindenfèlekèppen lèpni kell az ügyben, hatóságok felè..
2018. dec. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
0%

Támad? IGEN.

Közterületen? IGEN.

Nagy testű/harci fajta? IGEN.


Akkor?


Lefújod gázsprayvel, és annyi! Ha kell napi 10X!

2018. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!