Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy védjem meg magam a...

Hogy védjem meg magam a szomszédból nyitott kapun előrohanó kutyával szemben?

Figyelt kérdés

Nem akarom bántani, de azt se hogy összeharapdáljon.

Jogilag nincsen lehetőségem a közterületen (telkem bejáratánál), amíg nem harap meg.

Már próbálkoztam a jegyzőnél.

Most csak a nadrágom szaggatta meg, de mi lesz, ha legközelebb nem tudom elég gyorsan rugdosni a torkát, hogy távol tartsam magamtól? Nincs biztosításom, fizetett szabadságom.


A szomszéd emberileg egy gané, de a kutyát sajnálnám bántani.

Meg amúgy is engem büntetnének meg állatkínzásért.

Már egymilliót költöttem a közös határon lévő kerítésre, hogy ne egyen meg a telkemen az ő kutyája.


Nem akarok még pár százezret költenem egy távirányítós kapura.


2018. dec. 1. 12:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Viszed a nadràgot,hogy megmutasd mikor feljelented,amiért szàndékosan ràdengedi és màsokra a veszélyes kutyàt.
2018. dec. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
90%
Paprikaspray
2018. dec. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
2018. dec. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
65%

Megfelelő testbeszéddel. Eljátszod hogy kőért hajolsz le, majd mint ha dobni kezdenéd felé, miközben magabiztosan és mérgesen még lépegetsz is felé. Tehát nem szükséges bántani, csak színlelni és megjegyzi hogy te vagy a domináns. Az utcán akár gyerekeket és időseket is megtéphet a hanyagul tartott kutyája.

A trehány gazdájuk ellen például meggyőzéssel lépj fel. Az agya helyén nem fogja fel hogy akár maradandó sérülést vagy halált is okozhat egy nagyobb kutya ha gyerekre vagy idősre támad. Nem tudom mit szólna ha őrá meg egy oroszlán támadna? Kijózanodna a zsibbadt agyából?

2018. dec. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
42%

Nekem egy bevalt modszerem van. Amikor jon feled ugatva vicsorogva 1 nehogy hatat fordits neki. Allj meg nezz a szemebe es hirtelen uvoltsd el magad valami nagyon artikulatlan modon hangosan!!!! Tenyleg uvoltes legyen es emeld fol a kezeidet (hadonassz veluk font) es dobbants hatalmasat a labaddal mintha tennel egy lepest fele. Mint mikor gyerekkorodban iugrottal anyad ele a fal mogul a sarkon hogy huh. Csak adj bele minden erot. A kutya valoszinu osszefossa magat es nagyon meglepodik. Jo esetben egy ilyen hatarozott es felelmetes fellepes eleg lesz. Ha nem valik be max megint megtepi a gatyad:-).

De ha beremul akkor utana ha ujra utanad indulne megint csinald az ijestest. Es szepen otthon pisilj bele egy befottesvegbe es ejjel szepen locsold szet a te terulethatarodon lehetoleg gy hogy a kutyuskat a kapudtol mijebb tartsd a pisivonallal.

Ez bevallhat.

Paprikasprayt fejeltsd el azt csak ha az eleted mulik rajta, mert utana meg a tulaj agyonver. Az egy aljas fegyver tapasztaltam.

2018. dec. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

# 1

nincs tanúm, a szomszédék ketten is ott voltak, mikor történt.



# 4

A kapunál guggoltam és pár méterre volt mikor megláttam.

Felálltam, hangosan kiabáltam, de már őrjöngve rohant rám így nem hatotta meg a dolog.

Nem számítottam rá, hogy kijön, már vagy egy éve nem volt vele probléma. Korábban vasvillával szálltam ki a kocsiból.



Egyébként valami pitbull szerűség, amit régen direkt rongyra haraptatott a gazdája és úgy lóbálta, lógatta. Direkt idegbetegre lett nevelve. És mivel a gazdája szívből gyűlöl, a kutya is így viselkedik.

2018. dec. 1. 12:59
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Most nem teljesen értem...2 különálló kertről van szó, nem? Ha a kutya közterületen támad meg (vagy akár a saját portádon), akkor a jegyzőnek kötelessége vele foglalkozni.

Menj le akkor a rendőrségre (csinálj képeket amikor kint van a kutya vagy videózd le) és tegyél feljelentést a gazda ellen!

2018. dec. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

# 5

Hát nem jött be.

Még most se tért vissza rendesen a hangom, mert megerőltettem a hangszálaim.



"csak ha az eleted mulik rajta, mert utana meg a tulaj agyonver"

Igen, valószínűleg a gazdáját is le kéne fújnom, amiért engem lincselnek meg vagy perelnek be, így valóban nem opció.

2018. dec. 1. 13:04
 9/35 A kérdező kommentje:

# 7

Külön telek a közös határra én csináltattam a kerítést.

A közterületen, a saját telek előtt támad, ha kiszalad.


Régen minden hétvégén megesett, akkor kaptak egy felszólítást, de a kutya utána is kiszaladgált.

A jegyző a köztereseket arra is küldte ellenőrzésre, de csak akkor szaladt ki a kutya, ha hallotta, hogy nyitom a kaput.

Egyébként sose ment ki az állandóan nyitott kapun, csak mikor meg akart enni.


Már vagy egy éve el van zárva, de ha lenyomorodok, akkor már nem számít, hogy évente 1x szalad rám vagy hetente.


Szóval mostanában nem volt ilyen, de ha lesz, akkor is inkább lapáttal szállnék ki a kocsiból, mint fényképezővel.

2018. dec. 1. 13:09
 10/35 A kérdező kommentje:

a saját telek előtt támad


Saját telkem előtt, mikor nyitom a kaput...

2018. dec. 1. 13:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!