Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Amikor kutyával ugranak ki...

Amikor kutyával ugranak ki repülőből nem állatkínzás?

Figyelt kérdés

Katonai videó volt. Szerintem ez horror. Honnan tudja, hogy a kutya nem kap ettől sokkot?

Emberre se lehet rákényszeríteni ilyesmit, nemhogy kutyára.

Normálisak ezek?

Miért engedik?????????

🥹😭


nov. 30. 10:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

De. És emberkínzás is.

A katonaságnál pedig ez a szokás.

nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mi az hogy emberkínzás???

Aki fél ugrani, az nem megy katonának...

nov. 30. 10:33
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Mivel a gazdája testéhez van kötve, így tudatosul benne, hogy más lény felel a szituációért. Mikor már földet érnek, addigra már kiheveri a kezdeti szabadesésből eredő sokkot, a későbbi ugrásoknál meg már tudni fogja, hogy nem eshet baja.


A hadsereg általi állatkínzások valahol máshol kezdődnek - pl. a repesz és kémiai gránátok, meg a hasonló fegyverek tesztelésénél. Régebben az atmoszferikus atombomba-teszteknél egész állatcsordákat sütöttek félholtra.

nov. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

#2 "Aki fél az nem megy katonának"

Olyanról nem hallottál, hogy egyes országokban kötelező sorkatonai szolgálat van? Ott márpedig azt csinálod amit mondanak, ha tetszik ha nem. Ha úgy vesszük ez emberkínzás.

nov. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
#4 - teljesen egyetértek - de azt még hozzátenném, hogy az ejtőernyős beosztásért éppenhogy "verekedni" szoktak, mert az egy "elit-kategóriás" harci készségnek számít, melynek a kipróbálása civil körülmények közt egy nagyon költséges mulatság!
nov. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha ejtőernyő nélkül csinálják akkor az.
nov. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Szoktatják őket. Amelyik kutyának ez túl nagy stressz, az nem jut el odáig a kiképzésben, hogy be is vessék ilyen módon, mivel ha bestresszel tőle, akkor utána nem tud megbízhatóan dolgozni. A szoktatást pedig ne úgy értsd, hogy mindjárt kiugranak velük ilyesmiből, hanem a hevederhez, az abban való lógáshoz stb., fiatal koruk óta. Szóval nem, az erre is kiképzett kutya nem kap sokkot ettől, pont ugyanolyan munka neki ez is, mint mondjuk a rommentő kutyáknak az ingatag romokon való mászkálás.
nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Biztosan szoktatják én azt aláírom. Viszont szerintem az messze nem az a szint.


4, jó hát akkor a háború is kínzás, azért nem ennyire szélsőségesen kell érteni, sorkatonaságnál nem mindenkit ugrasztanak ki repülőkből.

Egyik katona ismerősöm sosem repült még utasszállítóval sem, mert fél tőle.

nov. 30. 12:05
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Pedig a repülő a legbiztonságosabb módja a közlekedésnek. Rendkívül ritkák a szerencsétlenségek. Ezzel szemben csak Magyarországon naponta 40 személyi sérülés történik a közutakon.

[link]

nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

A mai világban a kutya, macska, sőt minden állat sokaknál már olyan szinten vált házikedvenccé, hogy szerintük azokat semmiféle stressznek kitenni nem szabad, mert az állatkínzás.

Ezzel szemben a munkakutyák valóban ki vannak téve stressz hatásoknak, sőt veszélyeknek, erős szelekció zajlik, csak az alkalmas példányok maradnak, a teljesítményük számít.

Az erdélyi havasok pásztorkutyái farkasoktól, medvéktől védik a nyájakat, esetenként bele is pusztul az, amelyik kutya rosdz döntéseket hoz.

Állatkínzás?

A katonaságnál használt kutyák, mire eljutnak odáig, hogy bevethetőek lesznek, nagyon sok szűrőn mennek át.

Juhászkutyának sem alkalmas mindegyik kutya, katonai kiképzésre még annál is kevesebb, amelyikről kiderül az alkalmatlanság, az kikerül a képzésből.

Miért használnak kutyákat?

Mert olyan feladatokat tud végrehajtani, amit ember, robot nem.

Lehet az valóban veszélyes, de egy keresőkutyánál sem hátrány, ha megtanul helikopterrel utazni, onnan, ha szükséges ejtőernyővel, a gazdájával együtt távozni, mert egy katasztrófa súlytotta térségben előfordulhat, hogy nincsenek járható utak sem.

Arról meg nem kellene megfeledkezni, hogy a kutyákat évezredeken keresztül azért tartotta az ember, mert azoknak feladatuk volt, nem gyerekpótló volt, akit stresszelni nem szabad.

Egy kiképzett kutya hatalmas érték minden tekintetben, elvesztésük veszteség, és a lehetőségek határain belül vigyáznak is azokra.


Nézzük a történet másik oldalát.

Katasztrófa helyzet, mentőkutyák kellenének.

Nem mindegy, hogy a kutyák viszonylag rövid idő alatt mrgérkeznek, elkezdenek dolgozni vagy napok, hetek múltán jutnak el a célhoz, amikor már nincs kiket megmenteni.

nov. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!