Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a kutya akadály versenyeket állatkínzásnak kéne minősíteni?

Figyelt kérdés

Nem egy embertől hallottam már ezt, a közvetlen környezetemben is. Én ezzel nem igazán értek egyet, legalább is amíg egészséges keretek között zajlik és a kutya is élvezi.


Ezek a versenyek és azokra való felkészülések leginkább a nagy mozgás igényű kutyáknak a jó, amik egyaránt igénylik a fizikai és szellemi lefárasztást. Vannak kutyafajták amik nem való természetesen, pl dán-dog meg hasonlók, de pl egy retriver, border collie, németjuhász, roti, de még egy cane corso is tökéletes elfoglaltságnak találhat egy ilyen versenyt.



tegnap 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Az olimpia meg emberkínzás, akkor tiltsuk be!!!!
tegnap 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet csak az mond, aki nem ért hozzá, és valószínűleg soha nem látott ilyet élőben. meg a kutyákhoz sem sokat érthet. Hihetetlen nagy ostobaság ugyanis. Gondolom, az agilityről van szó, vagy más kutyás sportokról, amit a résztvevő kutyák imádnak - olyan kutyával nem lehet versenyezni, amelyik ezt nem szereti. Már régen letűnt a par force tanítás aka idomítás kora. Akik szerint az ilyen verseny állatkínzás, az még mindig leakadt a bőven múltszázadi állatidomítási módszereknél, ráadásul nem tudja megkülönböztetni, hogy egy kutya valamit vidáman, élvezettel csinál vagy pedig muszájból.
tegnap 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hmm ilyet én még nem hallottam.


Gondolom több kiindulópontja lehet ennek a gondolatmenetnek:


- a lóversenyzés állatvédelmi aggályait emeli át ebbe a szakágba


- mivel előfordulnak sérülésnek, vannak kifejezetten agilityben gyakori kórformák, amik akár maradandó károsodással is járhatnak, felmerülhet egyesekben a kérdés, hogy megéri-e


- extrém nézőpontokból az állathasználat, az állattartásból származó jövedelem (amit mondjuk egyes versenyek díjaiban látnak a kívülállók) teljes mértékben erkölcstelen és az állat kárára van


Persze a fentiek érvek mindegyike vagy könnyen, vagy nehezebben megdönthető (szerintem), és a kontra oldalon is vannak még bőven érvek (bizonyos fajták mentális és fizikai igényeinek kielégítése, kutya-gazda kapcsolat pozitív támogatása, egészség-megőrzés része a mozgás stb.).


Illetve alapvetően sokmindenre igaz, hogy "normális kereteken belül" okés, illetve "mindennek van kockázata".

tegnap 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én még senkitől sem hallottam ezt, sőt, ez az egyik olyan sport, ahol szinte csak jutalmazod a kutyádat, ha az agilityről, hoopersről beszélünk. Eddig minden kutyámmal agilityztem és már az első edzést is úgy kezdtük, hogy akkor kutyáról minden levesz és kajával/játékkal/fejhangon gügyögéssel igyekszem rávenni, hogy csinálja az akadályokat.
tegnap 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem panelba gyereket vállalni kínzás. Tiltsuk be a városi gyerekvállalást!

Kb ennyi értelme van annak is, amit az ismerőseid mondanak.

tegnap 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!