Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Rottweilernek le szabad...

A Rottweilernek le szabad vágatni a farkát?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy felnött korában zavarja a mozgásban meg rálép.Ebből mi igaz,és a jelenlegi törvények alapján engedélyezett ez a művelet?A válaszokaat köszönöm!

2016. ápr. 10. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
az hülyeség hogy zavarná, dehogy zavarja hát az a természetes ha van farka, füle. egyébként szokták vágatni a standard szerint le van kicsire, de manapság már a legtöbb helyen nem végzik el ezt a műtétet
2016. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha hobbikutya ként tartod akkor nem zavarja semmiben ha van farka.
2016. ápr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam rotit saját farkára lépni. Egyébként 7 napos koráig a farokvágás engedélyezett.
2016. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%
Itthon már tilos farkat vágatni!
2016. ápr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ma 14:12

Nem tilos. Változtattak a törvényen. 7 napos koráig engedélyezett.

2016. ápr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%

Ha meg kicsi mindenkepp vagasd le.

Hulyen nezne ki hosszu farokkal

2016. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
a kutyáknak eredetileg azért csonkolták a fülét farkát, hogy megelőzzék a későbbi munkából adódó sérüléseket. Pl a vizsláknál, ha avaddal összetűzésbe kerül ne törjön el, vagy a rotiknál, akiket harci kutyának (nem kutyaviadalra gondolok) tenyésztettek, a csatatéren elég komoly sérüléseket szerezhettek. DE ma már ez nem fordulhat elő, én nagyon ellene vagyok a csonkítsuk a kutyát mert úgy "jobban néz ki" felfogásnak!! Hobbi kutyának nem szabad. Az utóbbi időben olyan jó volt látni, hogy a kiállításokon is ép fülű és farkú kutyákat is lehet látni auokból a fajtákból is ahol a csonkított volt a standard
2016. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%

Na most komolyan... Par napos babakutya meg sem erzi.(alitolag,de nem vinnyog sokaig ugyhogy nem fajhat neki), mi haszna a faroknak?

Es az a te bajod,hogy neked jo volt nezni de szerintem nagyon csunyak fullel es farokkal akiknek amugy le szoktak vagni.Lattam mar dobermant logo fulekkel es hosszu fulekkel,elhiheted nekem,hogy szornyen nezett ki. Egy rotinak is hulye pofaja lenne logo fulekkel :))))

Az en KAJ es Kangal keverekemet el sem tudnam kepzelni logo fulekkel(noha a kangalnak van farka o a KAJ-ra hasonlit kullemre) es hosszu farokkal.

2016. ápr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 sippara ***** válasza:
79%
RudyV, te akkora kutyatudor vagy, mutatnál nekem egy vágott fülű rottweilert? Idióta barom.
2016. ápr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 bollocks ***** válasza:
86%
RudyV, attól, hogy neked levágták pár napos korodban a farkadat, nem kellene erre biztatni másokat.
2016. ápr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!