Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Állatkínzás élő állatot adni...

Állatkínzás élő állatot adni a kígyónak?

Figyelt kérdés
Régebben volt kígyóm, akkor még fiatal voltam, hát sajnáltam az egereket stb de mindig élve kapta az állat. Nem is tudtam akkoriban, hogy fagyasztva is lehet adni neki. De ha én mégis úgy döntök, hogy élő egereket adok neki, az szemétség?
szept. 29. 15:00
1 2 3
 1/30 Platypus ***** válasza:
72%
Ha pusztán szórakozásból akarsz élőt adni, akkor igen. Ha nem csak az egér érdekeit nézzük, akkor is fölöslegesen veszélyezteted a kígyót, a rágcsálók csúnyát tudnak harapni. Ezzel együtt vannak nyomi kígyók, főleg királypitonok, amik nem fogadják el a fagyit, és kénytelen vagy élővel etetni, különben szabályosan éhen hal.
szept. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Úgy emlékszem az enyém sem fogadta el a halottat. Gabonasiklóm volt anno, most vörös királysiklóm lesz.
szept. 29. 15:08
 3/30 A kérdező kommentje:
Nem kínzásból, sajnáltam is az egereket, de valamit ennie kellett.
szept. 29. 15:08
 4/30 anonim ***** válasza:
71%
Igen, a kígyónak ennie kell, de az egér szempontjából bizony állatkínzás, akkor is, ha eleve "takarmányegérnek" (milyen szörnyű kifejezés) szaporították:(
szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
5%

Egy takarmányállatot a vadonban sokkal több stressz érne, folyamatosan bujdosnia, menekülnie, közben táplálékot keresnie kéne. Ezzel szemben egy pl. a takarmányegerek "boldogan élnek, míg meg nem halnak".

Szerintem.

szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
14%
Ne adj neki élő állatot. Én nekem van hörcsögöm és abba is bele gondolni haa egy macska megenné borzasztó! Adjál tápot vagy nem tudom mit eszik a kígyó.
szept. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
94%
#6 Ha ennyire nem vagy képben, szerintem nem kéne ilyen magabiztosan hozzászólnod.
szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
5%
#6 vagyok. Tudom de a kérdésre választ adtam benne. Neked hogy esne ha egy óriás azért venne meg a boltban hogy a T-Rex-nek oda adjon?
szept. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
74%

#8 Nyilván hű, de jó lenne, ha a világ csak móka és kacagás lenne, de nem az. Egy rágcsáló esetében a természetbe születve minden nap túlélésért meg kell küzdeni, semmi sem garantált, és a lehetséges halálokok között nincs olyan hogy végelgyengülés. Ragadozó elkapja, éhen hal, lezuhan vagy rázuhan valami, lefagy és lehullik a lába, megfullad a saját üregében, stb.

Ehhez képest egy tenyésztett takarmányegér ideális hőmérsékletben, időjárástól és betegségektől, mindenféle "természetes stressztől" védve nőnek fel és élnek, egészen a legutolsó órájukig.

Ha nagyon sajnálod, akkor meg lehet próbálni árammal elkábítani vagy valami gyorsabb módon kivégezni, hátha olyan állapotban is megeszi a csúszómászó.

szept. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
6%
Mást is megeszik mint "élő állat".
szept. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!