Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok a tenyészállatok...

Laylah kérdése:

Mit gondoltok a tenyészállatok szőrméjének felhasználásáról?

Figyelt kérdés

Üdv. Személyesen azt elítélem, ha egy állatot a szőrméjéért tartanak és ölnek meg. Viszont azokkal az állatokkal szemben, amik egyébként is feldolgozásra kerülő haszonállatok (pl. sertés, marha, esetleg kecske, bárány), úgy érzem, hogy ha már elveszik az életüket, akkor törekedni kell arra, hogy minél több részt felhasználjunk belőlük, ne haljanak meg hiába. Ezen okból kifolyólag én nem ítélem el a haszonállatok bőréből és/vagy szőrméjével készült tárgyakat.

Ti mit gondoltok erről?



2020. okt. 3. 19:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/111 A kérdező kommentje:
*vegán, nem vega.
2020. okt. 31. 11:59
 42/111 anonim ***** válasza:

Jajj, ide még nem dobtam be ezt az ötletet, pedig az egyik kedvencem a témában, amikor felmerül a fenntarthatóság és a hús kérdése.


- A növények a húshoz képest nem adnak annyi energiát és tápanyagot

- A hús előállítása túl sok vizet igényel, és rengeteg energia vész el közben ( a Kurzgesagtnak van erről egy pokolian jó videója, angol narrációval, de talán készült már hozzá magyar felirat, talán a címe az, hogy "Jó dolog-e a hús" (persze angolul) ha szeretnétek megkeresem és belinkelem, lényeg a lényeg 1 kg hús csak harmada energiát tartalmazza, mint amennyi az elkészítéséhez szükséges. Tehát ha X kilojoulenyi búzát megetetsz a csirkével, abból csak X/3 kilojoulenyi energiát tartalmazó húst nyersz vissza. Számomra ez volt az egyik legmeggyőzőbb érv a húsevés minimalizálása mellett)


Mi a megoldás?


Rovarok!


Ők a legjobb fehérje és energiaforrások kerek e világon. Ultragazdaságosak és még a cukifaktor sem játszik szerepet.


Az undorfaktort és a szokatlanságot kell legyőzni hozzá, de Afrikában/Ázsiában előszeretettel fogyasztják őket.


Én is ki akarom próbálni, de nem tudom hol lenne erre lehetőség.


Nem akarok offolni, csak a rovarevés szerintem kellemes aranyközépút a vegánság, meg a fenntarthatlan húszabálás között. Természetesen én ekkor is fenntartanám a húsok élvezeti, és alkalmankénti fogyasztását (heti egyszer, vagy havonta pár alkalommal)

2020. okt. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/111 anonim ***** válasza:

"Én továbbra is úgy gondolom, hogy nem tenne jót sem a világ ökoszisztémájának, sem az embereknek, ha valamiféle műanyagmánia venné át a természetes alapanyagok helyét.


A lényeg, hogy csak annyit vegyünk el a természettől, amennyire szükségünk van és amennyit az pótolni tud."



Ezért járt nyitott szemmel ! Már feltalálták a VEGÁN bőröket is .


[link]



Mirum, kaktuszbőr, ananászbőr,gomababőr,almabőr.


Attól nem fogunk természetközelibbek lenni, hogy nyestet, rókát, farkast, nyuszit nyúzunk (egy bundához kell vagy 100 állat, ha kicsi), aztán kidobjuk a tetemet a kukába, mert a ragadozók húsát az ember ugye nem eszi meg.

2020. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/111 anonim ***** válasza:

A műanyyag pedig már le vagy gyártva, évszázadokra elegenddő zacskó, műagyag, pet palackvan eldobálva a természetben, ezekből több generációnak tudsz ruhát, táskát gyártani.



Az Adidas is bevezette, hogy visszaveszi a használt sportcipőket és azokból csinál másikat.

2020. okt. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/111 anonim ***** válasza:

39, a mi szemszögünkből nincs gond, mi mindig kitalálunk valamit a továbbfejlődéshez. De a topik az Állatvédelem topikba került , nem a Szépség-divat vagy étel-ital topikba. A te szemszögedből persze, hogy természetes az állatokat felhasználni, meg nem is nekünk kell csinálni ,csak fizetni érte. Jó, hogy senkit nem érdekel. Ha te lennél az az állat, akkor viszont nagyon érdekelne.Tehát a gond továbbra is az, hogy az ember képtelen a saját nézőpontján kivül máséra tekintettel lenni, ezért is fejlődtünk ennyit. Ha Martens bakancs vagy hurka kell, arra jó indok, hogy ez csak a természeti folyamatok emberi leképeződése, hisz ők is ezt csinálják. Ha te lennél az az élőlény, akiből hurka vagy martens bakancs lesz, nyilván nem ezt gondolnád. van olyan vallás, ami hisz is abban, hogy állatként is újjászülethetsz, tehát ha emberként megeszel 40 disznót és 1000 csirkét meg 10000 tojást meg 100000 liter tehéntejet, megnyúzatsz 30 állatot, akkor a következő életedben átéled majd, hogy malacként kizsigerel az embert. Egyébként ha igy lenne, én nem is bánnám, szerintem meg is érdemelnénk. Mondom ezt úgy, hogy én is eszem disznót ...


A vegán bőr, vegán élelmiszerek, húspótlók...stb. azért lennének jók, mert jelentős %-ban le tudnánk csökkenteni a haszonállatok számát. Ha egy ételnek ugyanolyan íze van, majdnem ugyanúgy néz ki és ugyanannyiba kerül, egy átlagembernek szerintem hulla mindegy, hogy növényi fehérjéből csinálták vagy csirkéből. Persze kiiktatni nem lehet, részben mert az emberek nagyon hozzá vannak szokva évezredek óta, részben meg valószinűleg kell a fejlődéshez, valaki irta is, hogy az állati fehérje kellett az agyuunk növekedéséhez. De egyáltalán nem mindegy, hogy 10000 állat halála kötődik egy ember életéhez, vagy 3000. Meg az sem, hogy hogy élt és hogy ölték le.

2020. okt. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/111 progizo ***** válasza:

#43.: Azt is feltalálhatnák végre, hogy a prémes állat szőréből vesznek egy kis mintát, és abból valami tápoldatban növesztenék a feldolgozandó prémes bőrt. Így az állatoknak sem lenne semmi baja, és a ruhaipar is megfelelő minőségű és valódi szőrmékhez jutna.

Egyébként nem tudom, hogy egy műanyagból készült kabát véd-e olyan jól a hideg ellen, mint a valódi prém?

2020. nov. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/111 anonim ***** válasza:

A réteges öltözködés véd a hideg ellen, a bőr-szőr nem ad jobb védettséget önmagában, mint a műanyag.


Ezt még pont nem találták fel, de hasonlót igen : a laborhús már létezik és már elég szépen le is ment az ára 7-8 év fejlesztgetés után, 2013 környékén még többszázezer ft lett volna egy laborhúsos hamburger, ma már párezer. A laborhús ugyebár az nem a vega, vegán imitálása az igazi húsnak, hanem az állati hústból levett mintákat tenyésztik tovább és állat nélküli , állat levágása nélküli húst csinálnak. Szerintem ez a jövő egyébként. Assze, Leonards DiCaprio is befektetett a laborhús részvényekbe. Tehét simán lehet, hogy a jövőben úgy vehetsz felvágottat, szalonnát a boltban, hogy nem kellett hozzá levágni az állatot, hanem mintákat vesznek belőlük és abból csinálnak egy tenyészetet.

2020. nov. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/111 anonim ***** válasza:

[link]


[link]



Nyilván sok tesztelésre, fejlesztésre lesz szükség , emberre nem lehet veszélyes, stb. De a laborhús szerintem a 21. század legnagyobb találmánya. Én örömmel áttérek rá, ha kapható lesz elérhető áron, igy megmarad a lelkibékém is, ha nem vágják le a malacot meg a csirkét miattam.Ráadásul a haszonállatok antibiotikumozása is egészségromboló már manapság, nem hiszem, hogy visza lehetne még állni az egészséges húsú állatok tenyésztésére.

2020. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/111 anonim ***** válasza:
Már telefontokot is csinálnak növényekből. Keressetek utána ! Nyilván az élelmiszeriparban is csomó összetevőt ki lehetne váltani nem állatira.
2020. nov. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/111 anonim ***** válasza:

"Őszintén szólva, én nem ellenzem a szőrmeipart sem. Nem mindegy az állatnak, hogy a szőrméért vagy a húsáért halt meg? Annyi, hogy mindkét esetben fontosnak tartom a tudatos vásárlást. A szőrme és húsiparban ugyanúgy vannak jobb és rosszabb körülmények között tartott állatok."


Ez egy jóhiszemű naiv hozzáállás,mert az ember szereti a jót feltételezni. Nagyon kevés olyan szőréért ,bundájáért tartott állat lehet,akit jól tartanak. Vannak lebuktatóvideók is,mikor egy aktivista beépül egy szőrmefarmra és levideózza a benti visszásságokat.


Eleve be kellene tiltani ,hogy egyáltalán legyen olyan kategória, hogy szőréért,bundáájért tartott állat. Max a húsáért tartottnak a bundáját lehetne felhasználni, ez lenne a legésszerűbb , de ez se olyan gyakori, nem a húsiparból kapják a szőrme- és bőrfeldolgozók az anyagot általában.... amikor még az embereknek nem volt másra lehetősége, akkor öltöztek állati bőrbe, ez már nagyon régen volt. Szóval ma már csak divatból megy a dolog, ezért kár élőlények életét kioltani. Szerintem amúgy is beteg dolog, mintha a halált, a halott állatot viselnéd magadon mindig.

2020. nov. 3. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!