Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Lehetséges az érzelmek kitörlése?

Lehetséges az érzelmek kitörlése?

Figyelt kérdés
Szeretnék megszabadulni minden érzelmemtől, lehetséges ez? Van egy lány akit évek óta szeretek de ő nem hinném hogy ezt viszonozná..Én télleg még az életem is odaadnám érte, mindig vele álmodom..Egyszerűen nem bírom feldolgozni és már nem bírom. Ha lehetséges az "érzelemmentesítés" nagyon örülnék és ha igen hol/hogy?

2016. febr. 9. 22:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Tony Robbinstól ajánlom a Határtalan siker című könyvet, ott leírja a negatív emléket törlésének folyamatát. Ha nem is akarod megpróbálni ennél a lánynál, hogy egyáltalán bejössz-e neki (mit veszíthetsz? - a mostani, önmagadnak okozott szenvedésnél egy visszautasítás is ezerszer jobb), akkor a legegyszerűbb elfelejteni, erre vannak nagyon jó technikák a könyvben.
2016. febr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Én már tudattam vele, vettem egy nagy szíves csokit és egy lapot raktam mellé amire leírtam mindent..Utána face-en sokat beszélgettem vele de közben rájöttem hogy szinte csak akkor beszélünk ha én írok rá..Ezért fel is hagytam ezzel gondolván hogy akkor úgy se érdeklem:(.., A filmet majd megnézem.
2016. febr. 10. 17:03
 13/24 anonim ***** válasza:
Akkor ennyi volt, lépj túl a dolgon emelt fővel, férfiként.
2016. febr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Ha túl tudnék lépni rajta nem írtam volna ki a kérdést..:c
2016. febr. 10. 17:56
 15/24 anonim ***** válasza:

Jut eszembe Kérdező, nézz utána a Sztoicizmusnak. A közvélekedéssel ellentétben nem arról szól hogy a sztoikus fapofával leszarja a dolgokat, hanem például arról hogy hogyan lehet érzelmi válságokat kezelni. Egy sztoikus pont attól sztoikus, hogy mikor beüt a számára elviselhetetlen érzelmi törés, már felkészült rá, megtanulta azt nyugodtan kezelni és felkészült a következményeire is.


Egy időben olvasgattam róla és mondjuk a legfontosabb amit megtanultam hogy attól csalódott vagy mérges az ember mert a világ nem úgy működik ahogy elvárta. De ekkor nem a világgal van a baj, hanem az illetőnek van téves elképzelése a világról, amin változtatnia kell. Már ez a mondat félsiker a nyugalomhoz.


A másik hogy meg kell ismerni hogy mik a határaink. Ezzel is kezdődik az egyik sztoikus könyv: Bizonyos dolgok hatalmunkban vannak, más dolgok nincsenek. Tőlünk függ a véleményünk, az ösztönös vágyunk, a törekvésünk és ellenszenvünk, egyszóval mindaz, amit egyedül alkotunk meg. Nem tőlünk függ a testünk, a vagyonunk, a hírnevünk és a tisztségeink, tehát mindaz, amit nem egyedül hoztunk létre.


A magyar elektronikus könyvtárban két ókori sztoikus könyve megtalálható, összesen a kettő alig több mint 100 oldal.

[link]

[link]


Ha megy az angol akkor rengeteg angol stoicism oldal van - úgy látom a sztoikus világkép elég elterjedt mert sok a találat -, pl. a redditen akár kérdezhetsz is.

[link]

2016. febr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Egyébként meg küzdj érte, lehet hogy nem "vett még észre", lehet hogy csak azt várja hogy tovább csapd a szelet, de persze az is lehet hogy tényleg nem érdekled. Mindenesetre próbálkozz, a legrosszabb ami történhet hogy megmondja azt amit most tudni vélsz. A legjobb ami megtörténhet hogy tévedtél és összejöttök. Jelenleg ott tartasz hogy tanácstalan vagy mert nem volt elég erős a visszajelzés, legyen az bátorító vagy elutasító. Szóval ne add fel míg egyértelművé nem teszi a dolgot. Lehet hogy más is csapja neki a szelet és mivel nem próbálkozol jobban egyenlőre nem figyel fel rád eléggé.
2016. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Feküdj le 10 másik nővel, utána majd kiderül, hogy még mindig olyan különleges-e a számodra a rajongásod tárgya.
2016. febr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, 8.-os vagyok de amit irtál...Inkább nem minősítem..
2016. febr. 10. 20:01
 19/24 anonim ***** válasza:
Én sem minősítettem ezt a beteges, férfiatlan rajongást, amit te szerelemnek hiszel, hanem mondtam egy kissé drasztikus megoldást, ami talán kibillenthet ebből a jelenlegi "mocsárból"
2016. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ha nyolcadikos vagy, akkor tárgytalan a dolog, ki fogod nőni, nyugi :)
2016. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!