Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A közöny az érzelmek sötét...

A közöny az érzelmek sötét anyaga?

Figyelt kérdés

A közöny nem érzés hanem az érzések hiánya. Ahogy a nulla sem szám, úgy a közöny sem nem érzés, sem pedig érzelem. Mégis működik, hat, pusztít. A közöny a motiváció hiánya is, mégis motivál csak negatív értelemben:arra motivál hogy ne csináljunk semmit.

Ezek alapján a közöny micsoda? Nincs és mégis van?


2016. febr. 9. 18:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A nulla is szám, legalábbis a matematikában az. A színkeverésben is van fekete szín, ami a fény hiánya. Ilyesféle lehet a közöny az érzelmek között.
2016. febr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

A közöny is, mint a többi érzés, egy reakció.

Konkrétan azt mondja, hogy az adott jelenséggel neked nincs dolgod, nem kell beavatkozni.

Mint minden érzelem, a maga helyén hasznos, és adott körülmények között lehet káros is.

2016. febr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
2-es, én azt próbáltam megfogalmazni hogy a közöny se nem érzés, se nem érzelem hanem azok hiánya. Mégis önálló nevet kapott, tehát létező dolognak kell lennie viszont ha nem érzés, nem érzelem akkor mi?
2016. febr. 9. 22:36
 4/20 anonim ***** válasza:

"azt próbáltam megfogalmazni hogy a közöny se nem érzés, se nem érzelem hanem azok hiánya."

Szerintem ezt rosszul tudod.

Attól még, hogy te SZERETNÉD, hogy ne legyen érzés... bár akkor nevezd tartózkodásnak vagy kikerülésnek.

Érzés az, ami az érzelmi agyban keletkezik. Szerintem a közöny is ott van. Ugyanolyan érzelmi reakció, mint a többi (düh, szeretet, stb).


Amúgy a nulla is egy szám - ráadásul épp olyan, mint a többi.

2016. febr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hogy nevezhetnénk érzelemnek azt az érzést aminek az a lényege hogy nincs semmilyen érzés? Az érzések hiánya nem érzés.
2016. febr. 9. 23:34
 6/20 anonim ***** válasza:
52%

Ez mellébeszélés.

Érzelem az, ami az érzelmi agyban keletkezik. Ha a közöny ott keletkezik, akkor az egy érzés.

Mivel közönyt már a hüllők is éreznek, és ez nem reflex (annál ez bonyolultabb), ezért ez is érzés.

2016. febr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Akkor kérnék valami bizonyítékot vagy forrásmegjelölést hogy ott keletkezik. Köszönöm!
2016. febr. 10. 00:00
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem találtam erről szakirodalmat.

Viszont akkor légy szíves, határozd meg, hogy HOL keletkezik? Ez egyértelműen egy érzés jellegű dolog: tehát pl. nem tudatos. Ha tudatosan akarod utánozni, az nem közöny lesz, hanem színlelés.

Ez egy érzés. Érzelmi reakció. Akkor pedig az érzelmi agy reakciója.

2016. febr. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Én nem is állítottam hogy bárhol is keletkezik, mert ha azt állítottam volna akkor elismertem volna hogy egy érzés. Azonban én pont azt mondtam hogy nem érzés ezért nem is állíthattam hogy valahol az agyban keletkezik.

Ha nincs róla szakirodalom az azért valamire utal, nem? Vagy ez még egy feltérképezetlen terület?

2016. febr. 10. 00:18
 10/20 anonim ***** válasza:

Akkor gondolkozz el, mi történik:

1: bejönnek a külső jelek. Mondjuk egy ember, aki nem érdekel téged.

2: az agyad AKTÍVAN kialakít egy viselkedést ezzel kapcsolatban. Itt, konkrétan: elkerülni ezt az embert.

3: a szokásos dolgok is lefutnak: pl. emlék lesz belőle.

Most már csak az a kérdés, hogy MELYIK agyterület foglalkozik ezzel?

Erre írtam az előzőket.

2016. febr. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!