Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » MLM rendszerből miért nem...

MLM rendszerből miért nem élnek/gazdagodnak meg sokan?

Figyelt kérdés
CSak egy páran, naaagyon kevesen...
2010. jan. 25. 16:03
1 2
 11/12 anonim válasza:

Sziasztok!


Tényleg kár, hogy valaki olyan mlm-be (bár talán ez nem is igazán az!) lépett be, amibe csak fél v. töredéknyi infot mernek közölni, és úgy léptetik be az embereket, csak a "pénztárcát" látják az új csatlakozóban, nem pedig, az egyént, a személyiséget. Engem ez eléggé felháborít!

Az a cég, ahol én dolgozom, teljesen őszínte, mikor engem kérdeznek róla (bármiről a céggel kapcsolatban) büszkén el merem mondani a marketingjét, a küldetését, stb. Nyugodtan alszom, nem kell lelki-ismeret-furdalást éreznem.

Nálunk nincs visszaesés, nem kell havonta több százezres nagyságrendben eladni termékeket, nem kell hónapról hónapra nagyobb teljesítményt produlkálni! Könnyű fent tartani a poziciót, és ezt a cég tényleg meghálálja! Utazásokkal, kp.vel, a világ legjobb jutalékrendszerével! Hihetetlen, amik itt vannak! Én nem nagyon ismerek más cégeket, de hallottam, ahol milliós személyes eladásnak kell lennie, és hónapról hónapra új személyesen szponzorált tagnak.

Sajnálom a kérdezőt, hogy így átverték, gondolom hozzá hasonlóan is vannak még bőven!



Dolgozni persze itt is kell, ha vki pénzt szeretne keresni, ez nem piramis. De elérhető feltételekkel! Én azt sem értem, hogy lehet kötelezővé tenni a rendezvényeket, stb. hiszen itt mindenki, mint önnáló vállalkozás működik, annak a hátrányai nélkül! És vállakozói ig. nélkül!


Pár napja hallottam egy ismerösőmtől, hogy "megszidta" a szponzora!! amiért nem hozott még új munkatársat! teljesen kiakadtam! Szerintem mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mit is akar igazából! Nem pedig a szponzornak!

Az én szponzorom, soha meg nem szidott, ha havonta 1! bemutatót tartottam, akkor azért dicsért meg, mindenben támogat, mellettem áll! Segít, eljön velem, ha elhívom, sok mindent ajánl -de az én egyedüli döntésem, hogy mit fogadok el, mit teszek.


Aki most gondolkodik mlm-ben, az nézzen jól körül, kérdezzen! ha nem tudja, hogy mit, akkor kérdezzen itt...úgy látom vagyunk páran vmelyik mlm-ben, én pl. szívesen segítek neki kérdezni.


További szép estét, jó hétvégét mindenkinek!

ui. Azt mondják jön a hó: jó síelést, szánkózást!

2010. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nagyon sokan foglalkoznak MLM-mel és keresnek vele rengeteget. Nem tudom, hallottál-e róla, de Ausztriában már iskolai rendszerben külön oktatják a piacszervezést. Az MLM-et már itthon is a jövő lehetőségeként emlegetik.

Itt azzá válhatsz, aki lenni szeretnél, de az tény, hogy tettek nélkül még senki nem lett sikeres és gazdag.

Azért furcsa sok embernek ez a vállalkozási forma, mert változtatni kell az alkalmazotti felfogáson és saját döntéseket hozunk, mi irányítjuk az életünket.

A másik, hogy miért foglalkozna ilyennel mindenki? Orvos és ügyvéd sem szeretne lenni minden ember, el kell fogadni, hogy ez is egy külön szakma, ez se érdekelhet mindenkit. Ez nem is baj szerintem.

Olvastam a korábbi kommenteket, és én is azt gondolom, hogy nagyon fontos a megfelelő tájékozódás, hogy hova lépjen be az ember. Nagyon nagy különbségek vannak! Egyáltalán nem jellemző például a mi háttércégünknél, hogy vagyonokkal kellene belépni, sőt, épp ellenkezőleg! Ezért is látok rengeteg kevés pénzből élő emberkét, akik regisztrálnak és belevágnak, mert ez egy esély a normális élethez. Nem ingyen pénz, hanem egy olyan esély amit valaki vagy meglovagol és a megfelelő tudással és segítséggel belevág vagy abbahagyja mielőtt igazán elkezdené, mert kétes információkkal nem lehet sok mindent kezdeni.(Rendszerint az utóbbiból lesznek az ilyen helyeken írogató "lebeszélek én mindenkit" típusú személyek, akik ebből sosem kerestek, vagy nem is értették meg hogy miről is szól...)

Aki pedig még mindig abban a tévhitben él, hogy a multi level marketing cég egyenlő a piramissal, azt csak sajnálni tudom. A mi cégünkben ez -még ha akarnám- se lenne lehetséges. Mégegy dolog, sokak szerintem nem is tudják pontosan, mit jelent de hajtogatják, a házalás, ami nálunk pl. tilos. De nehezen is tudnám elképzelni, amint egy fél, vagy többmilliót kereső felépült üzletember puttonnyal rohangál az utcán:D:D

Kicsit kitértem, de csak annyit akartam mondani, hogy egyáltalán nem kevesen élnek ebből, csak körül kell nézni és ilyen helyeken járni:)

2010. aug. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!