Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » MLM rendszerből miért nem...

MLM rendszerből miért nem élnek/gazdagodnak meg sokan?

Figyelt kérdés
CSak egy páran, naaagyon kevesen...
2010. jan. 25. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

szerintem azért mert a hazai társadalmi viszonyokra nincs megfelelően adaptálva a rendszer. Egyszerűen idegen tőlünk a mások elismerése általi siker. Úgy vélem ez a kulcsa.

A görcsös tenniakarás, zárkózottság, önbizalomhiány, tudatlanság (inkább butaság) csak tovább fokozza az mlm kudarcát.

2010. jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

hát nekem pár ismim csinálja ezt az mlm-es marhaságot,és olyan pökhendi fejjel mesélték nekem hogy 1 év mulva már milyen rohadt azdagok lesznek és hülye aki nem kezdi el, hogy most már direkt várom hogy jól pofára essenek...:D :D

aki ezt elhiszi h müködik az magára vessen

2010. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert mikor elkezdik sokkal könnyebbnek gondolják, mint amilyen valójában. Mikor pedig fény derül rá, hogy mennyi erőfeszítést igényel feladják. Vagy ha nem is adják fel, már jóval lassabban halad a dolog, és sok esetben érdeklődés hiányában észrevétlenül abbamarad.
2010. jan. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Egyetértek az előzőekben leírtakkal... itt keményen kell dolgozni, meg kell tanulni az elutasításokat kezelni. És az elutasítások után is tovább kell menni. Erre a legtöbb ember képtelen, hiszen a legtöbben attól félnek, ami soha be nem következik...pl. földrengés, egyéb katasztrófa...

A többségbe "beépítették", hogy tanulj! és jó munkád, nyugdíjjad lesz! Az állam majd mindent megold.... de ez nem így van, muszáj változnia a sz egyénnek, és saját magának gondoskodnia a jövőjéről. De ezt a mai napig sokan nem látják be.


Sok MLM cég igérget gyors meggazdagodást, munka nélkül -ők rontják az igazi mlm cég hírnevet! Mert ugye, aki ilyenbe belebukik, utána már jó céghez sem megy el nagyon, hiába az biztosan kifizeti a jutalékot, stb.


A nagy bukásokat pedig nagy media-figyelem látja el, pl. a kengurus cég...és az emberekben csak az marad meg: mlm, akkor tuti bukás... pedig ez nem így van...csak körül kéne nézni, összehasonlítani a cégeket, kiválasztani az illetőhöz legjobban passzolót...és nem hirtelen dönteni.


És ezután jöhet a kemény meló: saját magunkkal ...leginkább.

2010. jan. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 General ***** válasza:
100%

Szia!


Régebben nekem is volt kapcsolatom MLM céggel, szóval van némi fogalmam róla. Azzal a hellyel, ahol én voltam, volt pár dolog, ami zavart:

- sok a manipuláció, átverés: mást mondanak neked, az ügyfeleknek, mint amit igazán csinálni (pl: az ügyfelek helyzetét egy "szakértő elemzőgárda" méri fel, az egész piacot nézik)

- azt mondják kötetlen munkaidő. Ez azt jelenti, hogy egyfolytában hívogatnak, hogy mit csinálsz, és ha olyan vagy, akkor ugráltatnak is.

- pl. a pénzügyi tanácsadásnál csak az a lényeg, hogy valamilyen hosszútávú befektetést vegyél, mert csak ahhoz jár sok jutalék, a többihez pedig csak nevetséges összegek tartoznak

- na és a legjobb, hogy csak a befolyásolást tanítják. Semmilyen végzetség/tudás nélkül is lehetsz tanácsadó. Némelyik még a jövőértékszámításhoz sem ért.


Többek közt...

2010. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért, mert Magyarországon a sok dobozrázogató, házaló, levakarhatatlan ügynök elcsapta a szakma renoméját.

Ez egy nagyon jó üzleti forma, nem véletlenül tanítják egyetemen, amiből állati jól lehet keresni, HA:

- jó a cég marketingterve / jutalékrendszere,

- elég elszánt vagy és kitartó.


Nagyon könnyű feladni (=belebukni), de a legkevesebb pénzt lehet így elbukni, szemben más, hagyományos fajta vállalkozással.

Egyébként nem is olyan kevés ember él jól mlm-ből, médiában gyakori szereplők is sokan vannak vmilyen rendszerben. El is tátottam a szám, amikor összefutottam valamelyikkel. És a vállalkozók imádják.

Ezt úgy írom, hogy még én sem gazdagodtam meg mlm-ből, de ennek oka van: több céget kipróbáltam, de vagy visszaestem, ha nem dolgoztam egy hétig, vagy alig fizettek, vagy drága csomagokra kellett volna beruházni.

A mostanit nem is én kezdtem, hanem a férjem. Este közölte, hogy reggeltől ezzel foglalkozunk. És kemény fél év áll mögöttünk, de már látni, hogy ebből igenis van pénz, de sokat kell érte dolgozni. Pont úgy, mint más vállalkozásban is.


Remélem azért a kérdésedre is válaszoltam :-)

2010. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
azért, mert piramisként rendeződik, tehát fent kevesen vannak, lent sokan. a pénz meg felfelé áramlik.
2010. jan. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsóval nem egészen értek egyet:

A mi csapatunkban vannak a kezdők sokan, aztán ahogy nő a szint egyre kevesebben, aztán az igazgatók meg többen vannak, mint a kezdők.

Mindenesetre valaki árulja el nekem, hogy ha az mlm is felfelé csökkenő létszámot mutat, akkor mi a különbség a hagyományos vállalkozásokhoz képest? Akkor mitől mumus?

Az én eddigi összes munkahelyem közül mindenhol vezetőből volt a legkevesebb, szóval nem értem, hogy ez mitől annyira szörnyű.

2010. febr. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Én borzasztó nagyot csalódtam. Amikor beléptem az egyik rendszerbe, akkor tényleg azt hittem, hogy valami megváltozik. Ehelyett az utolsó 10 forintomat is bele kellett ölnöm, és semmi. És mondhatom, hogy becsaptak, mert úgy léptettek be, hogy elfelejtettek közölni olyan dolgokat, hogy bizony itt havi kötelező vásárlás van (nem is kis összegben, különben bukod a hónapot), rengeteg rendezvény, amin kötelező részt venni...stb.. Igaz, én nem kérdeztem, de fogalmam sem volt róla, hogy miket kell megkérdezni, miután ez volt az első mlm, amivel próbálkoztam. És őszintén, én nem tudtam volna tiszta szívvel, lelkiismeretfurdalás nélkül embereket bevinni az üzletbe, és elvenni az utolsó forintjukat, mikor tudom, hogy nekik nem fog működni, mert nincs többszázezer forint mozgosítható pénzük, hogy fel is tudják építeni az üzletet.

2010. febr. 2. 06:44
 10/12 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló vagyok:

Nagyon sajnálom, hogy így jártál, és az is igaz, hogy aki életében nem hallott az mlm-ről, az tényleg nem tudja, mire kell rákérdezni. Korábbi mlm cégek iszonyú mennyiségű pénzemet és energiámat vitték el, mert sz@r volt a rendszerük.

Most jó helyen vagyunk, korrekt rendszerrel. De azt tudd, hogy minden mlm cég a forgalomból fizet, tehát valamilyen teljesítménynek minden hónapban lennie kell. Az a nem mindegy, hogy ezt neked egyedül kell teljesíteni, vagy a csapattal, és mennyit. Nálunk ahogy lépsz felfelé a szintekkel, úgy nő az elvárás. Az elején nincsenek teljesíthetetlen kitételek.

Minden jót kívánok, és szép (fagyos) napot mára :-)

2010. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!