Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy lehetne ebből valami jót...

Hogy lehetne ebből valami jót is kihozni?

Figyelt kérdés

Érettségi után elvégeztem egy környezetvédelmi és vízügyi technikusi képzést, amivel kb semmire se mentem, hiába próbáltam benne elhelyezkedni. Jött egy álláslehetőség, ismerős által, áru-összekészítői munka. 2,5 évig bírtam, nem a munkával volt igazából a gond, hanem azzal hogy nem volt benne semmi fejlődés, ugyan az nap mint nap. Persze fizetés sem volt meggyőző. Így meló mellett 2 tanfolyamot néztem ki. Egyik egy awi hegesztői (fél éves), másik egy gyógymasszőri (1 éves) Árban u.a. Hegesztői nem indult (nem jött rá össze elég ember. kb fél évet pazaroltam itt el, hogy várok hátha) így gyógymasszőr lettem + mellé még megcsináltam pár kiegészítő tanfolyamot.


A vége az lett, hogy a munkáltató nem nézte jó szemmel, hogy 6 órásként, nem 12 órázom, hanem tanfolyamra járok, és vizsga előtt 2 héttel könnyes búcsút intettünk egymásnak. Én levizsgáztam 5ösre, több modult 100%osan + dicsérettel teljesítve.


Viszont amit azóta kapok, az förtelem. A legtöbb "masszőrt" kereső munka burkolt szexuális hirdetés. Elmúlt ~2 hónapban 8 helyen voltam, ebből 6 helyen a "munkáltató" közölte hogy aktuson kívül minden van, 1 helyen minden van amit a vendég igényel, 1 hely, meg képes 6 órás minimálbérrel bejelenteni, de közben csak 500Ft-ot fizet óránként, és nincs semmi támogatás (kafetéria) + közölte a hölgy, hogy a borravalót le kell adnom (ha kapnék).


Fürdőket végigpróbáltam, 4ből kaptam visszajelzést, hogy nincs felvétel, kórházak/rendelők - szintén telítve, avagy nem is akarnak oda senkit.



Szeretem/szeretném csinálni a munkám, de esélyt sem kapok arra hogy bármit is csinálhassak. Próba munkáig nem sikerül eljutni...


Vállalkozás nem megoldott. Ami tartalékom van, az alig pár hónapnyi. Emellett nincs vendégköröm, így nem is tudom mire alapozni a vállalkozást.


Kitettem jó pár szórólapot a lakhelyemen. Iskolák környékén, postánál, ott ahol sok ember fordul meg, ismerősi körnek is adtam, hátha valaki, stb. de semmi. Egyetlen 1 hívást nem kaptam, pedig messze az ár alatt dolgozom.



Ennyire hátrányból indulok ebben a szakmában azzal hogy 24 éves férfi vagyok?


Vagy éppenséggel ennyire nincs szükség erre? (mármint a masszázsra)


Sokat gondolkodtam azon, hogy más szakmával jobban jártam volna e? Bár nem jutottam vele dűlőre.


Hol hirdethetném magam? Vagy hogyan is juthatnék pár vendéghez?



Ne mondjátok hogy irány külföld, mert bár angolul megértetem magam, munkavállaláshoz kevés. E mellet ahogy vállalkozásra sincs meg az anyagi háttér, így az úthoz és a kint tartózkodáshoz sincs elég. Persze, tudom, ez elengedhetetlen, és ez is a következő tervem (2 nyelv minimum) de emellett meg is kellene valamiből élni.



Valakinek lenne e valami épkézláb ötlete avagy építő jellegű mondandója, azt örömmel fogadnám :)



2013. dec. 29. 12:28
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Tudom, tapasztalom, de könyörgésemre sem reagál senki.
2013. dec. 29. 17:03
 12/24 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni, hogy jelenleg még nehezebb a helyzet, mint mondjuk 5-6 éve volt a válság előtt, de ne add fel, próbálkozz! Előbb vagy utóbb össze fog jönni valami. Ha meg valami összejött akkor azt csináld legjobb tudásod szerint, de ne ülj bele a langyos levesbe, folyamatosan keresd a lehetőségeket miközben elvégzed a feladataidat és annyit tanulsz amennyit csak tudsz.
2013. dec. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Nem adom fel, ahhoz túl sok időm ment bele, nem beszélve az anyagi ráfordításról.
2013. dec. 29. 17:29
 14/24 anonim ***** válasza:
Nem értem mire számítasz. Oké, hogy nincs diplomád, senki nem is mondta, hogy csak azzal lehet boldogulni. De 24 évesen a két szép szemedért még is mit vársz? Mikor elkezdted a gyógymasszőrit, nem gondoltad, hogy férfival senki nem akar masszíroztatni? Nem most kellene kapkodni, már 18 évesen hajtani kellett volna valamilyen komolyabb szakmáért. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Egy jó ács, vagy asztalos, vagy kőműves (bár azt én személy szerint nem szívesen csinálnám) elég jól kereshet, és van lehetőség megtanulni a szakmát. A mezőgazdaságban is van pár olyan szakma, ami jól fizethet.
2013. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Már hogyne akarna? rengeteg masszázsszalont végigjártam, és a többségben volt férfi fodrász, masszőr, kozmetikus, műkörmös is.


Azért mert én még friss vagyok, és 0 vendégköröm van, az nem jelenti azt, hogy nem is akar senki se férfival masszíroztatni.


Körzeti rendelőben van 2 férfi gyógymasszőr, akik napi 8 órában meg se állnak. Velük se masszíroztat senki sem? Nem malmoznak a munkaidejükben.


Mégis mit gondoltam? Azt hogy biztos jobb lehet, mint egy árufeltöltői, ahol sz@rba se vesznek, és itt legalább megjelenik fejlődési lehetőség, vállalkozási lehetőség, kereset kiegészítési lehetőség. Betanított munkásként erre esélyem sincs.


Ők bekerültek oda, akkor másnak is sikerülhet.



Mert az ács, asztalos, kőműves aztán marhára meg van becsülve, és meg van fizetve. Többségük feketén dolgozik, emellett pang az építőipar, és kb mindegyik szezonális munka. Ezek a munkák is jók, nem azt mondom, de vagy robotolsz bennük minimálbérért, vagy vállalkozol és ott vagy ahol én, nincs vásárlói köröd, mert honnan is lenne, ha a kutya nem ismer? Az se mindegy, hogy nyáron tűző napon dolgozol a tetőn, ill. kevered a betont vagy éppenséggel klímás helyen dolgozol. Dolgoztam -10 fokban fél évet, főleg akkor amikor kint 35 fok volt nyáron. Nem kívánom senkinek és ilyen helyre vissza se mennék!



Amúgy meg, én kérek elnézést, hogy olyan munkát szeretnék, ami nem robotolásból áll és emellett szeretek is csinálni, emellett nem 600ft az órabérem. Szerintem semmi különbség nincs az ács, az ápoló és a masszőr között. Mindegyikre ugyanúgy szükség van, ugyanúgy ahogy a többi valamire való diplomás szakmákra. Azt hogy az emberek prostinak néznek, az meg nem rajtam múlik, hanem a sok kontáron ami a szakmában van! Velük nem tudok mit kezdeni!


Ha hegesztőnek mentem volna, vagy villanyszerelőnek, akkor is ugyanott lennék ahol most. Elküldeném az önéletrajzot + egy bemutatkozó levelet és várnám a választ, mert pályakezdő lennék a szakmában 0 tapasztalattal. Ahogy látom a hirdetéseket, hiába vannak beállítva "hiányszakmának" alig van olyan cég aki pályakezdőt keres. A többsége elvárja ott is a 3-5 év tapasztalatot.


Könnyebb benne tapasztalatot szerezni? Kétlem! szerencse függő, ugyanúgy mint itt!

2013. dec. 29. 22:39
 16/24 A kérdező kommentje:

"Nem most kellene kapkodni, már 18 évesen hajtani kellett volna valamilyen komolyabb szakmáért."


Mert ugyebár minden 18 éves kész tervekkel áll és tudja mit szeretne csinálni a hátralévő életében, sőt tudatosan készül rá!


Lehet te ilyen okos és ügyes voltál 18 éves korodban, de én nem voltam ilyen. Ezért azért nem vagyok kevesebb a másiknál és nem is érdemlek megkövezést sem!

2013. dec. 29. 22:43
 17/24 A kérdező kommentje:
Tanfolyam ideje alatt voltam Balatonnál egy biciklis versenyen, mint masszőr. Érdekes módon ott nem volt senkinek sem baja azzal hogy férfiként masszírozom, sőt örültek a masszázsnak.
2013. dec. 29. 22:52
 18/24 anonim ***** válasza:

Első válasz: "Férfi masszőrhöz a kutya nem jár. Még nőkből is 100-ból max 15-20. Férfiak meg tényleg 100-ból egy..."


Erre te ezt írod: "Tapasztalom én is. Férfiak kifogása: "Milyen dolog hogy férfi masszíroz férfit!" nők kifogása: "Jaj mit szól hozzá a párom/férjem, hogy más férfi ér hozzám.""


Most akkor döntsd el...

2013. dec. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Linkoln ***** válasza:

Hát, szomorú helyzet :/

én mindig azt vallottam hogy ott kell gondolkozni ahol a pénz van. Nem azért mert pénzhajhász vagyok, csak azért mert ott könnyű. Nem kell átesni a ló túlsó oldalára és éjjel nappal nyomatni. Sajnos, elég gusztustalan hogy minek mennyi az értéke, és mire milyen kereslet van :/

Sajnos a szolgáltatás iparban elég kevés pénz van. Ott is lopva csalva hazudva lehet igazán könnyen ellenni.

Nehéz ügy masszörként, de nem kellene lehetetlennek lenni. Ez kicsit meglepő, és elszomorító...

Hogy hasznosat és tényszerűt is mondjak, én is a szaktudást és gyakorlati tudást igénylő irányzatot pártolom.

Ipar, és kereskedelem.

PLC programozó technikus, cnc szakember, elektrotechnikus, gépésztechnikus, automatikus technikus, mechatronikus... Középszintű végzettség, nyers, de nagyon hasznos.

Kereskedelemben: Nemzetközi kereskedelem, üzletkötés (közvetítés), marketing szakember, árubeszerző logisztikus.

Szolgáltatásból is az a jó ami nem egy zsugori vállalkozóra épül, hanem az iparra, kereskedelemre, pl:

Könyvelő, adószíkértő, vámőr, vámügyintő, pénzügyőr.

Néhány kombinálása pedig egyenesen biztos munka.

Pl plc programozó és autómatikai technikus.

Árubeszerző logisztikus és nemzetközi kereskedő

könyvelő, adószakértő és vámügyintéző

De ilyen későn nem kis lelki erő kellene szakmát váltani :/

Kitartóan keress, angol az tényleg nem árt, de nem mondom hogy menny ki. Ott sem kolbászból van a kerítés.

2013. dec. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

06:38


Azzal, hogy körülöttem van 100 idióta ember akinek ilyen 12. századi felfogása van, nem tudok mit kezdeni!


viszont látom hogy Pesten sorra nyílnak a luxus masszázs szalonok ahol 15e Ft os órabérért nyújtanak sima egyszerű mezei svédmasszázst a vendégnek. Ja és férfiak IS dolgoznak ott! No comment.

2013. dec. 30. 14:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!