Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy lehetne ebből valami jót...

Hogy lehetne ebből valami jót is kihozni?

Figyelt kérdés

Érettségi után elvégeztem egy környezetvédelmi és vízügyi technikusi képzést, amivel kb semmire se mentem, hiába próbáltam benne elhelyezkedni. Jött egy álláslehetőség, ismerős által, áru-összekészítői munka. 2,5 évig bírtam, nem a munkával volt igazából a gond, hanem azzal hogy nem volt benne semmi fejlődés, ugyan az nap mint nap. Persze fizetés sem volt meggyőző. Így meló mellett 2 tanfolyamot néztem ki. Egyik egy awi hegesztői (fél éves), másik egy gyógymasszőri (1 éves) Árban u.a. Hegesztői nem indult (nem jött rá össze elég ember. kb fél évet pazaroltam itt el, hogy várok hátha) így gyógymasszőr lettem + mellé még megcsináltam pár kiegészítő tanfolyamot.


A vége az lett, hogy a munkáltató nem nézte jó szemmel, hogy 6 órásként, nem 12 órázom, hanem tanfolyamra járok, és vizsga előtt 2 héttel könnyes búcsút intettünk egymásnak. Én levizsgáztam 5ösre, több modult 100%osan + dicsérettel teljesítve.


Viszont amit azóta kapok, az förtelem. A legtöbb "masszőrt" kereső munka burkolt szexuális hirdetés. Elmúlt ~2 hónapban 8 helyen voltam, ebből 6 helyen a "munkáltató" közölte hogy aktuson kívül minden van, 1 helyen minden van amit a vendég igényel, 1 hely, meg képes 6 órás minimálbérrel bejelenteni, de közben csak 500Ft-ot fizet óránként, és nincs semmi támogatás (kafetéria) + közölte a hölgy, hogy a borravalót le kell adnom (ha kapnék).


Fürdőket végigpróbáltam, 4ből kaptam visszajelzést, hogy nincs felvétel, kórházak/rendelők - szintén telítve, avagy nem is akarnak oda senkit.



Szeretem/szeretném csinálni a munkám, de esélyt sem kapok arra hogy bármit is csinálhassak. Próba munkáig nem sikerül eljutni...


Vállalkozás nem megoldott. Ami tartalékom van, az alig pár hónapnyi. Emellett nincs vendégköröm, így nem is tudom mire alapozni a vállalkozást.


Kitettem jó pár szórólapot a lakhelyemen. Iskolák környékén, postánál, ott ahol sok ember fordul meg, ismerősi körnek is adtam, hátha valaki, stb. de semmi. Egyetlen 1 hívást nem kaptam, pedig messze az ár alatt dolgozom.



Ennyire hátrányból indulok ebben a szakmában azzal hogy 24 éves férfi vagyok?


Vagy éppenséggel ennyire nincs szükség erre? (mármint a masszázsra)


Sokat gondolkodtam azon, hogy más szakmával jobban jártam volna e? Bár nem jutottam vele dűlőre.


Hol hirdethetném magam? Vagy hogyan is juthatnék pár vendéghez?



Ne mondjátok hogy irány külföld, mert bár angolul megértetem magam, munkavállaláshoz kevés. E mellet ahogy vállalkozásra sincs meg az anyagi háttér, így az úthoz és a kint tartózkodáshoz sincs elég. Persze, tudom, ez elengedhetetlen, és ez is a következő tervem (2 nyelv minimum) de emellett meg is kellene valamiből élni.



Valakinek lenne e valami épkézláb ötlete avagy építő jellegű mondandója, azt örömmel fogadnám :)



2013. dec. 29. 12:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Férfi masszőrhöz a kutya nem jár. Még nőkből is 100-ból max 15-20. Férfiak meg tényleg 100-ból egy...
2013. dec. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Tapasztalom én is. Férfiak kifogása: "Milyen dolog hogy férfi masszíroz férfit!" nők kifogása: "Jaj mit szól hozzá a párom/férjem, hogy más férfi ér hozzám."


Most azzal, hogy ezek az emberek nincsenek tisztában a nemi hovatartozásukkal, azzal nem tudok mit kezdeni.


Engem pl hidegen hagy, hogy férfi vagy nő fekszik az asztalon, test-test, az is mindegy hogy topmodell vagy épp 120kg.



Akkor mégis milyen szakmát érdemes tanulni, aminél nem az fog fogadni, hogy 12 órázz minimálbérért, kiszolgáltatva magadat?



vagy épp nyugodjak bele, hogy ebben a korban a 12 órázások a kihasználás és a robot emberek legyártása a cél? Valahogy ehhez nincs szájízem.

2013. dec. 29. 13:46
 3/24 anonim ***** válasza:
Olyat, amihez elméleti szaktudás + TEHETSÉG kell. Gyakorlati szaktudást kb. bárkinek meg lehet tanítani, ezért nem kelendőek ill. nem jól fizetettek.
2013. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Konkrét példát tudnál erre mondani?


Ezzel az erővel az összes kétkezi szakma kilőve, mert mindegyiket be lehet tanítani egy csimpánznak is.


Ami eszembe jut az az éneklés, ahhoz tehetség kell, vagy esetleg rajzolás/festészet...


Nincs egyikhez se tehetségem, akkor halálra vagyok ítélve? Ennyire azért ne legyünk már drasztikusak.

2013. dec. 29. 14:04
 5/24 anonim ***** válasza:

OKJ-s vagy 1-2 év alatt tanulható szakmát hirtelen még csak mondani sem tudnék.


A kétkezi szakmákkal ott a gond, hogy egy 10-15 év tapasztalattal rendelkező mestert jól megfizetnek, de egy kezdő kis tanoncot nagyon nem.

2013. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Azt azért ne akarja nekem senki se beadni, hogy csakis diplomával lehet manapság elhelyezkedni és boldogulni, és a szakma nem ér semmit!


Sajnos nincs alaphangon ~1-2 millióm egy diplomára + mellett meg is kellene élni, és egyes szakok csak nappalin elérhetőek, ami kb teljesíthetetlen. Olyan szakra meg nem megyek, ami egyáltalán nem érdekel, illetve amihez kevés vagyok.

2013. dec. 29. 14:34
 7/24 anonim ***** válasza:

Nem ezt mondtam. De most őszintén: Te megépíttetnéd a házad egy olyan fiatal sráccal, aki még életében nem épített semmit? Vagy elvinnéd az autódat egy 20 éves fiúhoz, hogy rakja rendbe? Mert én biztosan nem.


Két út áll előtted:

Szakma + több éves gyakorlat

vagy

Komoly szakma, amit nem lehet 6 hónap alatt kitanulni egy heti 4 órás OKJ-n.


Ez van sajnos, ilyen a világ.

2013. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Oké, pontosítsunk


"Szakma + több éves gyakorlat"


gyakorlatra sem vesznek fel, még akkor sem, ha ingyen lennék ott! Felajánlottam ezt is több helyen. Vállalom a bejárást, munkaruhát, mindent, csak beteg és masszőr közelében legyek, és igazolják le mint szakmai tapasztalat! nos -> NEM volt a válaszuk! Akkor mégis hogy szerezzek több éves gyakorlatot?



"Komoly szakma, amit nem lehet 6 hónap alatt kitanulni egy heti 4 órás OKJ-n."


Ismét mondj egy példát kérlek. Mi számít komoly szakmának? illetve egy helyet, ahol nem gyorstalpalók vannak? (fősulikon kívül)


Legtöbb okj 0,5-1 éves, nappalin 2 éves. Technikusi 2 éves képzés gyakorlatán fociztunk. Rajtunk múlott? Nem, hanem a tanárokon és az intézményen. Tehettünk ellene? Amikor szóvá tettük, még mi lettünk lebszva. Ha mi késtünk 10 percet az óráról, akkor egyből igazolatlan, ha a gyakorlati tanár késett, akkor szavunk se lehetett.



Ezzel szemben a gyógymasszőrin 1 éves volt, 700órás gyakorlat, miből 500 órát kötelező volt teljesíteni, és nem focizással meg beszélgetéssel telt az idő, hanem gyakoroltunk egymáson. + otthon is készülni kellett az elméleti részéből, mert a tanárok számon kérték tőlünk! Hozzáteszem, hogy ez nem volt a gyakorlati tanár feladat köre között!


Kettőt összehasonlítva, utóbbit munkakört önállóan jobban eltudnám végezni, mint egy technikusi munkakört.


Attól mert nem láttam beteget, még tudom mi a betegség, fel tudom mérni, és meg tudom állapítani hogy kezelhető e általam vagy sem. Ha igen, akkor mégis hogy, miként.



Nem azt kérem, hogy kapjak egy felső vezetői pozíciót, nettó 300as alapbérrel. Hanem csak annyit, hogy gyakorlatot szerezhessek, lehetőleg ne 72e-es minimálbérért. Túl nagyok az elvárásaim?

2013. dec. 29. 15:43
 9/24 A kérdező kommentje:

"Te megépíttetnéd a házad egy olyan fiatal sráccal, aki még életében nem épített semmit? Vagy elvinnéd az autódat egy 20 éves fiúhoz, hogy rakja rendbe?"


Nem tudom hogy te milyen szakmában, mint dolgozol. De neked is kellett annó gyakorlatot szerezni, ugyanúgy ahogy a most 15 éve szakmájában dolgozó se úgy született hogy van 15 éves gyakorlata. Valaki "felkarolta" és esélyt adott annak, hogy gyakorlatot szerezhessen!


Szóval volt olyan ember ki rád bízta a "ház építést" meg az "autó javítást" pedig még életedben "nem építettél" semmit, max elméletben, papíron, tanulmányaid alatt.

2013. dec. 29. 15:51
 10/24 anonim ***** válasza:

Őszintén? Nem volt. A lábamat lejártam, mire az egyik szakmámban kaptam egy pocsékul fizetett, de szakmába vágó állást. Ott lehúztam 2,5 évet, gyakorlatilag éhbérért úgy, hogy rámlőcsöltek mindent!


Természetesen "házat építeni" nem hagytak "egyedül" kb. az első fél évben, csak - hogy hasonlattal éljek - betont locsolni meg betonkeverőt sikálni!


De ma van 10 év szakmai tapasztalatom és az egyik legjobb szakembere vagyok a szakmának az országban. Nem én keresek melót, hanem engem kérnek fel munkákra.


Akár tetszik akár nem, ez a módja a szakmunkának. Pár évig szívsz, megalázkodsz és elvégzed a kulimunkát azért, hogy utána pár év tapasztalattal továbbléphess "rendes" állásba, majd szintén pár év után te legyél A SZAKI. Ez van, senkinek nem esik ölébe a tapasztalat, meg kell érte küzdeni.


Olyan varázsszert én sem tudok neked ajánlani, hogy hopp, elvégzel egy tanfolyást és puff, jön a faxa meló sok pénzért.


Amúgy nekem is volt olyan habitusú oktatóm, akiket te leírsz: Egy megoldás van. Vettem egy könyvet és megtanultam egyedül. Aztán bekönyörögtem magam pár helyre, hogy lássam gyakorlatba - szó szerint. Pl. 3 hétig gyakorlatilag a legalja raktárosi és takarítói melót csináltatták velem, hogy utána 3 napot a "szakemberekkel" tölthessek tanulni.


Nagy ára van mindennek, ezt jobb, ha még most az eszedbe vésed. Vagy szerencsés vagy és ezt valahogy megúszod vagy megküzdesz érte, más útja nincs.

2013. dec. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!