Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha lenne 10-20 millio forintod...

Ha lenne 10-20 millio forintod mibe fektetned?

Figyelt kérdés

Ha lenne 10-20 miliio forint befektetni valo penzed mibe fektetned be, ami relative kockazatmentes, es elfogadhato hozamot is hoz?


Vagy ha lenne 20-30 millio teljes toked mit kezdenel vele? Magyarorszagon maradnal egyaltalan?



2012. júl. 16. 10:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Pénzt nem érdemes bankba tenni hosszabb ideig. Aranyba, ingatlanba, földterületekbe érdemesebb fektetni. Tegyük fel veszel két lakást (külföldön) és kiadod, így pénzt is keresel, később még drágábban eltudod adni.
2012. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
20 millióra fizetek neked havi 10% és még ingatlanfedezet is van. Abból már simán megélsz egy hónapban.
2012. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Mazsola88 válasza:

tegyük fel 20 millió én vennék két 2+2 fél szobás lakást debrecenben nem a legfrekventáltabb helyen kb 7-7,5 millió kiadnám kb 130-140 rezsivel együtt marad kb 100 ezer/lakás

plusz a maradékból magamnak egy garzont na most az havi 200ezret fial és biztonságos mivel ha debrecenbe nem lesz albérlő akkor már nagy gond van


Tisztelettel: Mazsola88

2012. júl. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

"Mazsola88 válasza:


tegyük fel 20 millió én vennék két 2+2 fél szobás lakást debrecenben nem a legfrekventáltabb helyen kb 7-7,5 millió kiadnám kb 130-140 rezsivel együtt marad kb 100 ezer/lakás

plusz a maradékból magamnak egy garzont na most az havi 200ezret fial és biztonságos mivel ha debrecenbe nem lesz albérlő akkor már nagy gond van


Tisztelettel: Mazsola88"


Egy 7.5 millios lakast ki tudsz adni havi 130 ezerert???


Eleg sokaig alberleteztem, igaz nem Debrecenben hanem Budapesten, de 8-10 millios lakasokra fizettem 40-50 ezer+rezsit havonta, igy elkepzelhetetlennek tartom a 100 ezres hasznot lakasonkent.


Foleg ha nem akarsz kocakztatni es nem feketen adod ki, mert akkor meg adot is kell fizetni. Ha meg feketen adod ki akkor lenyegesen lecsokennek a lehetosegeid az esetleges karokozasokat, nem fizetest, miegymast behajtani.


Na meg a kiadott lakassal, bar ezt a reszet valahogy sokan nem is tudjak, a tulajdonosnak igen sok kotelezettsege es koltsege van (vagy kellene, hogy legyen). Erdekes modon ezt Magyarorszagon nagyon jol el tudjak sumakolni, es a berlovel kifizettetni olyan koltsegeket amik a tulajt erintenek (ez mondjuk nekem lenne jo mint tulaj :) )


Na meg az ingatlan ado, ilyen es olyan ado szinten terheli a megvett ingatlant, amit szinten ki kell termelni.


Es az sem biztos, hogy eveken keresztul, az ev minden honapjaban lennenek berlok, es koltseg akkor is van amikor nincs bevetel, igy ezt is erdemes beleszamolni a dologba.


Szoval en nem latom ilyen jo otletnek a lakas vasarlast es kiadast, de cafoljatokmeg nyugodtan ha nektek jobb tapasztapatotok van ezzel kapcsolatban.

2012. aug. 4. 09:30
 25/27 anonim ***** válasza:
Ez így igaz, évi 5-6 százaléknál többet nemigen lehet kihozni egy bérbeadástól. Azt is csak akkor, ha nem adózol utána, folyamatosan van bérlőd, aki soha nem ver át és nem amortizálja nullára a lakást.
2012. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Sokat gondolkodtam a dolgon, és arra jutottam, hogy az lenne a legjobb megoldás ha eladnék mindent, fognám a meglévő tőkém, ami ebben az esetben kb 20 Milla + lenne, befektetném valamibe (vagy valamikbe) ami legalább 20%-os éves hasznot hoz. Ez adna elég alapot ahhoz, hogy elkezdjek utazni a világban, pár hónapokat eltölteni egy-egy országban, keresni a lehetőségeket. Ha nem is lehetne megélni a befektetett pénz hozamából, mégis lenne egy alap bevétel, ami mellé biztos lehetne munkát vállalni az adott országokban, és egy alap szinten éldegélni.

Ha valamelyik ország megtetszik, és a feltételek is adottak akkor ott akár le is lehet telepedni, ha nem akkor meg pár év múlva haza lehet jönni, és az alap tőke még mindig ott lenne.


Mit szóltok ehhez?

2012. okt. 1. 19:24
 27/27 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy ma MO-n nincs olyan BIZTOS befektetés, ami 20%-ot hoz, csak rizikós. Abba meg ugye benne van, hogy bukod a tőkét és akkor nem hogy utazásra, de kajára sem fussa majd...
2012. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!