Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha lenne 10-20 millio forintod...

Ha lenne 10-20 millio forintod mibe fektetned?

Figyelt kérdés

Ha lenne 10-20 miliio forint befektetni valo penzed mibe fektetned be, ami relative kockazatmentes, es elfogadhato hozamot is hoz?


Vagy ha lenne 20-30 millio teljes toked mit kezdenel vele? Magyarorszagon maradnal egyaltalan?



2012. júl. 16. 10:27
1 2 3
 1/27 anonim válasza:

hát...

vállalkozásba nem.. ahhoz ilyen összegnél nagyon tuti ötletnek kell lennie.


bank vagy értékpapír...


20-30 már más, de ha nincs tapasztalat akkor inkább ajánlom akkor is a bankot. évente lazán 1 -1,5 millát kamatozik... még fizetésnek vagy kiegészítésnek se rossz.

2012. júl. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

De 20-30 az a teljes toke, akkor nincs hol laknod, es semmi masod csak a penz.


Hol kamatozik 20 millio forint 1.5 millat? 2-3% az atlag kamat a bankokban, az 20 milliora kiszamolva 400-600 000 Ft, azaz havi 30-50 ezer.

2012. júl. 16. 10:50
 3/27 anonim ***** válasza:
94%

ööö az AXA folyószámlán 9% a kamat még akkor is, ha nem kötöd le...


Az 1.8M forint évente. Bár ez alig fedezi az inflációt.


Én ennyi pénzből húznék el az országból és megcsinálnám a tervemet.

2012. júl. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

AXA folyószámlán ha nem kötöd le, akkor 5,5% kamatot ad.

De egyébként az sem igaz, hogy ha lekötöd, 1-2%-okat adnának a bankok.5%-od mindenhol megkapod, de nem ritka a 8%-os kamat sem a lekötésekre. ( ami 2,4%-kal több, mint az infláció).


A kérdésre visszatérve:

20millió és nincs se munkahely, se lakás, se semmi?

Egyáltalán van szakmád? Tudsz nyelveket?

Ha tudsz nylevet és nincs lakásod és nem túlzottan köt ide semmi és találnék munkát külfödlön, akkor kimennék. Mondjuk ott nem mindenhol adnak ám infláció feletti kamatot a pénzedre, bár lehet nem is maradna a pénzből, attól függ, mennyire akarnál berendezkedni.

2012. júl. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

Nekem nagyságrendileg ennyi tőkém van. Bankokban, akciósan kamatoztatom, és mozgatom az akciósok között. Így fizetéskiegészítésnek használom, illetve mindig tudok hozzátenni havonta. A költségeimet bőven fedezi a fizetésem, így havonta csak nő ez az összeg.

Persze, ha gyerekünk lesz, akkor valószínű, hogy nem fogjuk tudni ezt tartani, nem akarok semmit sajnálni a gyerektől.

Az nézőpont kérdése, hogy hogy tekintesz erre az összegre.

2012. júl. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Nincs hol laknod? A kamatokból egy jobb bérlakásra is futja, és keress munkát. Ne vegyél lakást, felesleges, csak a gond van vele.
2012. júl. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

# 4/


500e forint felett adnak 9% kamatot, az alatt 5,5%.

2012. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

"AXA folyószámlán ha nem kötöd le, akkor 5,5% kamatot ad.

De egyébként az sem igaz, hogy ha lekötöd, 1-2%-okat adnának a bankok.5%-od mindenhol megkapod, de nem ritka a 8%-os kamat sem a lekötésekre. ( ami 2,4%-kal több, mint az infláció).


A kérdésre visszatérve:

20millió és nincs se munkahely, se lakás, se semmi?

Egyáltalán van szakmád? Tudsz nyelveket?

Ha tudsz nylevet és nincs lakásod és nem túlzottan köt ide semmi és találnék munkát külfödlön, akkor kimennék. Mondjuk ott nem mindenhol adnak ám infláció feletti kamatot a pénzedre, bár lehet nem is maradna a pénzből, attól függ, mennyire akarnál berendezkedni."


Hat ha se lakas, se kocsi, semmi akkor kb 30.


Kulfoldi munkabol van az emlitett toke, igy ezzel tobb keredest is megvalaszoltam, es epp az a lenyeg, hogy tud-e valamihez kezdeni az ember otthon, vagy adjon el mindent es huzzon el.


De inkabb kifejtem a sztorit bovebben, es akkro ertheto lesz a dilemma.

Jelenleg kulfoldon dolgozom, jo a fizetesem, viszont az asszony es a gyerek otthon vannak. Oket nem tudom ide hozni ahol most vagyok, igy jon a kerdes, hogy hazamenjek, es probaljunk meg otthon kezdeni valamit abbol amink van, vagy nyalaboljunk fel mindent ez huzzunk el valahova.

Ha elmegyunk valahova kulfoldre ez a penz nem er valami sokat, bar meg mindig klasszisokkal jobb mint nagyon sok mas ember helyzete.

Ha otthon maradunk akkor mihhez tud az ember kezdeni?


De itt a masik kerdes is, hogy meddig tudom meg ezt a melot csinalni?

A fiam 8 honapos, es eddig 3X lattam. Meddig elhetek meg a vilag masik felen mint ahol a csaladom?


Ja, es koszonom mindenkinek az eddigi valaszokat! :)

2012. júl. 16. 11:28
 9/27 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk mihez értesz.


Ha valamiben jó vagy amiben van jelen pillanatban itthon fantázia (elég kevés dolog...) akkor 20M azért jó kezdőtőke egy ígéretes vállalkozáshoz. De úgy, hogy nem tudjuk mihez értesz nem tudunk tippet adni. Ha meg olyanba kezdesz amihez nem értesz akkor garantált a bukás.


Én a helyedben maradnék külföldön - család miért nem tud veled jönni?

2012. júl. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
37%

Nem az volt a kérdés, hogy mit ajánlotok neki, hanem hogyha lenne ennyi pénzetek mit kezdenétek vele.


Én elverném pókeren mint a szemét.

2012. júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!