Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nagyker után értékesíthetek a...

Nagyker után értékesíthetek a kiskernek?

Figyelt kérdés
Ha én, mint gyártó, piacra szeretnék dobni egy új terméket, (ajándéktárgyat)és elviszem a nagykerbe, hogy vegyék be, utána jogomban áll még felkeresni a kiskereket és nekik is értékesíteni? Vagy a nagyker irat ilyenkor szerződést, miszerint nem tehetem? Nehogy alájuk menjek?
2012. márc. 25. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerződéstől függ.
2012. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés olyan nagyker van, akivel érdemes exkluzív szerződést kötni. Sőt, inkább egy sem. Akár több nagykerrel is köthetsz szerződést, és emellett árulhatod a saját terméked (ha van rá hatósági engedélyed!). A mi termékeinket is veszik nagykerek, ők viszonylag alacsony áron kapják, és közel 100% haszonkulccsal dolgoznak. Néhány vevőjük pedig megkeres közvetlen minket, aztán megkapják a nagykertől olcsóbban, de mi is többet keresünk rajta. Egy nagykerrel sincs kizárólagos szerződésünk (sőt talán nem is lehet ilyen szerződést kötni?).
2012. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is lehet ilyen szerződést kötni. Ez túlságosan veszélyes fegyver lenne a multik kezében a kisebb vállalkozásokkal szemben.
2012. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket!
2012. márc. 30. 12:56

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!