Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az én hibám, hogy nem futottam...

Az én hibám, hogy nem futottam be pénzügyi tanácsadóként?

Figyelt kérdés

Öt évvel ezelőtt jó kereseti lehetőséggel kecsegtetetten belevágtam, hogy a Brokernet égisze alatt pénzügyi tanácsadóként ténykedjek. Nagyon részletes tárgyalástechnikai oktatásban részesültem, jó sokat belefecceltem pénzt és energiát, hogy számlaképes és képzett ember legyek. Az oktatásokon elhangzott, hogy x mennyiségű telefonos megkeresésből hány db tárgyalást tudok realizálni, majd az "y" számú tárgyalásból "z" számú sikeres üzletkötés lesz. (Ez gyakorlatilag befektetéssel kombinált biztosítások értékesítése lett volna) Csak a baj az volt, hogy a megkeresésekkel én olyan áttörhetetlenül merev ellenállásba ütköztem az ügyféljelölteknél (akik javarészt az én ismeretségi és rokoni köreimből tevődtek ki), hogy egyszerűen a gyakorlat teljesen más lett, mint az elmélet. Elégedetlenségünknek hangot adva természetesen a "kész magyarázatot" megkaptuk többen is, hogy csak és kizárólag a mi hibánk, mert a rendszer jó és működik, minden rossznak csak mi magunk vagyunk az okai. Aztán évekkel később a Fundementával volt egy hasonló próbálkozásom, hasonló tapasztalatokkal, de még időben kiszálltam, különösebb veszteség nélkül. Kérdésem az, hogy:

Én vagyok csodabogár és rossz ember, hogy egy "ilyen csodásan megalkotott" rendszert nem tudom a magam javára fordítani, vagy a cégek is "vetítenek"?


2011. márc. 9. 18:43
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Biztosításokat próbáltál értékesíteni, ami eleve halva született ötlet. Akinek kell biztosítás, az maga jár utána, akinek meg nem, annak ígérhetsz bármit. Vannak persze tárgyalási technikák, amiket meg lehet tanulni, de ezek csak a bizonytalanokat győzhetik meg, aki elég erős jellemű ügyfél, az nem győzöd meg. Ha nem akarok, akkor nem kötök - ennyi.

Egyébként az igazi pénzügyi tanácsadó a (mérlegképes) könyvelő, adótanácsadó, adóügyekkel (is) foglalkozó ügyvéd.

2011. márc. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!