Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az én hibám, hogy nem futottam...

Az én hibám, hogy nem futottam be pénzügyi tanácsadóként?

Figyelt kérdés

Öt évvel ezelőtt jó kereseti lehetőséggel kecsegtetetten belevágtam, hogy a Brokernet égisze alatt pénzügyi tanácsadóként ténykedjek. Nagyon részletes tárgyalástechnikai oktatásban részesültem, jó sokat belefecceltem pénzt és energiát, hogy számlaképes és képzett ember legyek. Az oktatásokon elhangzott, hogy x mennyiségű telefonos megkeresésből hány db tárgyalást tudok realizálni, majd az "y" számú tárgyalásból "z" számú sikeres üzletkötés lesz. (Ez gyakorlatilag befektetéssel kombinált biztosítások értékesítése lett volna) Csak a baj az volt, hogy a megkeresésekkel én olyan áttörhetetlenül merev ellenállásba ütköztem az ügyféljelölteknél (akik javarészt az én ismeretségi és rokoni köreimből tevődtek ki), hogy egyszerűen a gyakorlat teljesen más lett, mint az elmélet. Elégedetlenségünknek hangot adva természetesen a "kész magyarázatot" megkaptuk többen is, hogy csak és kizárólag a mi hibánk, mert a rendszer jó és működik, minden rossznak csak mi magunk vagyunk az okai. Aztán évekkel később a Fundementával volt egy hasonló próbálkozásom, hasonló tapasztalatokkal, de még időben kiszálltam, különösebb veszteség nélkül. Kérdésem az, hogy:

Én vagyok csodabogár és rossz ember, hogy egy "ilyen csodásan megalkotott" rendszert nem tudom a magam javára fordítani, vagy a cégek is "vetítenek"?


2011. márc. 9. 18:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

És hogy a konkrét kérdésre is reagáljak:


Szemetet még normál körülmények között is nehéz eladni


Válság idején pedig művészet


Foglalkozz vmi értelmesebbel

2011. márc. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Okés! :) Részemről szent a béke :)

Az volt nekem is, hogy konkrétan nem mondtak semmit, de gyakorlatilag "kucséberkedés" az egész. Én 2006 őszétől nyúztam magam 2007 végéig majd a hitelezés felé vettem az irányt. Na ott már sokkal több sikerélményem volt, míg a válság be nem darálta a szakmát. Szerencsére az alaptevékenységemmel nem hagytam fel, közben is műveltem.

2011. márc. 10. 10:33
 13/21 anonim ***** válasza:

gondolom a hitelfelvevőknek is hatalmas sikerélményük volt:)


biztosra veszem, hogy felkészült tanácsadóként - pl- CHF hitelek kapcsán - tudattad velük, hogy az utóbbi 40 évben a HUF 80-szor gyorsabban inflálódott mint a CHF


1968-ban 2,5 azaz KÉT és FÉL forint volt egy svájci frank


ma úgy 210


igen perspektivikus a világ legértékállóbb pénzében évtizedekre eladósodni...


és gondolom azt se titkoltad el, hogy ez a pénz a semmiből jön, nem hitelközvetítés, hanem elektronikus pénznyomtatás, betétmultiplikálás, amely törvényszerűen piaci torzuláshoz (pl. eszközpiaci buborékhoz vezet)

2011. márc. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Hitelközvetítői tevékenységem meglehetősen magas etikai elvárások szerint zajlott és soha semmi kritika nem érte a hozzáállásomat.

Minden ügyféljelöltet bőséges tájékoztatásban részesítettem arról, amit nagy vonalakban a bankok "devicakozkázat-feltáró nyilatkozata" tartalmaz. Az olyan embernek, aki hitelt akart felvenni és velem hozta össze a sorsa, igenis volt sikerélménye.

Háromféleképpen:

-ha kicsit másképp is megoldhatta a pillanatnyi gondját, akkor le is beszéltem némely ügyfelet. Pl ne vegyen fel a tiszta házára jelzálogként 1-2milliót és ne zálogosítsa el a 10-20millás házát, amikor személyi kölcsönt is kaphat és alig volt drágább és nem jelzálog.

-ha a legjobb feltételekkel bíró hitelt kellett megtalálnia

-ha nem kapott volna hitelt az "utcáról beesve" és általam kapott.

És ami a munkamódszereimet illeti: egyik volt ügyfelemből sem lett ellenség.

2011. márc. 10. 11:34
 15/21 anonim ***** válasza:

nem veled hanem az állítólagos "hitellel" (multiplikált hitelpénzzel) van bajom


PS: az egész rendszer - finoman fogalmazva - kétes etikai alapokon áll


és egy időzített bomba


persze ettől még törvényes


de a folytatás szórakoztató lesz


igazi horrorparódia:)

2011. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"nem veled hanem az állítólagos "hitellel" (multiplikált hitelpénzzel) van bajom "


Abszolút nem mondom, hogy nincs igazad. De ha valakinek kellett hitel és kaphatott, akkor felvette. Ha nem nálam, másnál.

Voltaképpen a konyhakéseket gyártókat sem terheli azért felelősség, ha a késsel ölnek és nem tortát szelnek...

2011. márc. 10. 12:02
 17/21 anonim ***** válasza:

Igaz:)


Más:


ti filléreket kaptatok ebből a játékból


és most már munkátok is alig van


az igazi nagy halak meg most is tarolnak


"LONDON—Barclays PLC Chief Executive Officer Bob Diamond pocketed a £6.5 million ($10.58 million) bonus for 2010 and nearly £14 million in Barclays shares tied to prior years' incentive plans,"


[link]

2011. márc. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

igazából a "pénzügyi tanácsadó" titulusra ugrottam


számomra az a valódi "pénzügyi tanácsadó"


aki


1. nagy vonalakban előre látta az eseményeket (lásd pl. belinkelt cikk 2007-ből)

2. hülyére kereste magát a tőzsdén az utóbbi 2-3 évben (és nem mint "jól informált" belsős, hanem mint gondolkodó ember...)

2011. márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ott hibáztál, hogy a Brokernet többes ügynök cég, valamint szerintem rossz volt a vezetőd is. A Bnet alapból elkér pénzt a szolgáltatásáért, míg mások nem. A fundamenta pedig nem sokat ér, sem az ügyfélnek sem az üzletkötőnek. Én alkusz cégnél vagyok vezető, és egy olyan munkatársam vagy beosztottam sincs aki panaszkodna. Rossz helyen voltál, sok múlik a csapaton, a cégen, és a többes ügynöki cégeknek nem a legjobbak az ajánlataik.
2011. márc. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Azt hiszem Blaumacikánál a pont.
2011. márc. 11. 06:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!