Az én hibám, hogy nem futottam be pénzügyi tanácsadóként?
Öt évvel ezelőtt jó kereseti lehetőséggel kecsegtetetten belevágtam, hogy a Brokernet égisze alatt pénzügyi tanácsadóként ténykedjek. Nagyon részletes tárgyalástechnikai oktatásban részesültem, jó sokat belefecceltem pénzt és energiát, hogy számlaképes és képzett ember legyek. Az oktatásokon elhangzott, hogy x mennyiségű telefonos megkeresésből hány db tárgyalást tudok realizálni, majd az "y" számú tárgyalásból "z" számú sikeres üzletkötés lesz. (Ez gyakorlatilag befektetéssel kombinált biztosítások értékesítése lett volna) Csak a baj az volt, hogy a megkeresésekkel én olyan áttörhetetlenül merev ellenállásba ütköztem az ügyféljelölteknél (akik javarészt az én ismeretségi és rokoni köreimből tevődtek ki), hogy egyszerűen a gyakorlat teljesen más lett, mint az elmélet. Elégedetlenségünknek hangot adva természetesen a "kész magyarázatot" megkaptuk többen is, hogy csak és kizárólag a mi hibánk, mert a rendszer jó és működik, minden rossznak csak mi magunk vagyunk az okai. Aztán évekkel később a Fundementával volt egy hasonló próbálkozásom, hasonló tapasztalatokkal, de még időben kiszálltam, különösebb veszteség nélkül. Kérdésem az, hogy:
Én vagyok csodabogár és rossz ember, hogy egy "ilyen csodásan megalkotott" rendszert nem tudom a magam javára fordítani, vagy a cégek is "vetítenek"?
És hogy a konkrét kérdésre is reagáljak:
Szemetet még normál körülmények között is nehéz eladni
Válság idején pedig művészet
Foglalkozz vmi értelmesebbel
Okés! :) Részemről szent a béke :)
Az volt nekem is, hogy konkrétan nem mondtak semmit, de gyakorlatilag "kucséberkedés" az egész. Én 2006 őszétől nyúztam magam 2007 végéig majd a hitelezés felé vettem az irányt. Na ott már sokkal több sikerélményem volt, míg a válság be nem darálta a szakmát. Szerencsére az alaptevékenységemmel nem hagytam fel, közben is műveltem.
gondolom a hitelfelvevőknek is hatalmas sikerélményük volt:)
biztosra veszem, hogy felkészült tanácsadóként - pl- CHF hitelek kapcsán - tudattad velük, hogy az utóbbi 40 évben a HUF 80-szor gyorsabban inflálódott mint a CHF
1968-ban 2,5 azaz KÉT és FÉL forint volt egy svájci frank
ma úgy 210
igen perspektivikus a világ legértékállóbb pénzében évtizedekre eladósodni...
és gondolom azt se titkoltad el, hogy ez a pénz a semmiből jön, nem hitelközvetítés, hanem elektronikus pénznyomtatás, betétmultiplikálás, amely törvényszerűen piaci torzuláshoz (pl. eszközpiaci buborékhoz vezet)
Hitelközvetítői tevékenységem meglehetősen magas etikai elvárások szerint zajlott és soha semmi kritika nem érte a hozzáállásomat.
Minden ügyféljelöltet bőséges tájékoztatásban részesítettem arról, amit nagy vonalakban a bankok "devicakozkázat-feltáró nyilatkozata" tartalmaz. Az olyan embernek, aki hitelt akart felvenni és velem hozta össze a sorsa, igenis volt sikerélménye.
Háromféleképpen:
-ha kicsit másképp is megoldhatta a pillanatnyi gondját, akkor le is beszéltem némely ügyfelet. Pl ne vegyen fel a tiszta házára jelzálogként 1-2milliót és ne zálogosítsa el a 10-20millás házát, amikor személyi kölcsönt is kaphat és alig volt drágább és nem jelzálog.
-ha a legjobb feltételekkel bíró hitelt kellett megtalálnia
-ha nem kapott volna hitelt az "utcáról beesve" és általam kapott.
És ami a munkamódszereimet illeti: egyik volt ügyfelemből sem lett ellenség.
nem veled hanem az állítólagos "hitellel" (multiplikált hitelpénzzel) van bajom
PS: az egész rendszer - finoman fogalmazva - kétes etikai alapokon áll
és egy időzített bomba
persze ettől még törvényes
de a folytatás szórakoztató lesz
igazi horrorparódia:)
"nem veled hanem az állítólagos "hitellel" (multiplikált hitelpénzzel) van bajom "
Abszolút nem mondom, hogy nincs igazad. De ha valakinek kellett hitel és kaphatott, akkor felvette. Ha nem nálam, másnál.
Voltaképpen a konyhakéseket gyártókat sem terheli azért felelősség, ha a késsel ölnek és nem tortát szelnek...
Igaz:)
Más:
ti filléreket kaptatok ebből a játékból
és most már munkátok is alig van
az igazi nagy halak meg most is tarolnak
"LONDON—Barclays PLC Chief Executive Officer Bob Diamond pocketed a £6.5 million ($10.58 million) bonus for 2010 and nearly £14 million in Barclays shares tied to prior years' incentive plans,"
igazából a "pénzügyi tanácsadó" titulusra ugrottam
számomra az a valódi "pénzügyi tanácsadó"
aki
1. nagy vonalakban előre látta az eseményeket (lásd pl. belinkelt cikk 2007-ből)
2. hülyére kereste magát a tőzsdén az utóbbi 2-3 évben (és nem mint "jól informált" belsős, hanem mint gondolkodó ember...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!