Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe fektessek 4 millát ami...

Mibe fektessek 4 millát ami lehet hogy alacsonyabb de biztos hozamot hoz. Pénzügyi tanácsadóhoz érdemes elmenni vagy baromság?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
vegyél magadnak földet vagy csak rakd be a bankba
2011. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Érdemes, én pl. ismerem Magyarország egyik legjobbját TVben mindig ő szerepel, én is nála intézem a pénzügyeimet. DE olyat is tudok ami magasabb hozamot fog hozni, de egy olyan befektetés, hogy dolgozni kell, ismerek olyan embert aki 1 millióbol csinált 16 ot de olyat is aki semmit és eladta 2-300 ezerrel olcsóbban. Aranyba ne fektess semmiképp az bukta! 4000E fektettem aranyba, most kb. 3400 at ér, ezek után fordultam én is pénzügyi emberhez! DE !!OVB!!-s emberhez soha ne fordulj, lehúzzák rólad a bőrt is!
2011. jan. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne érdemes? Ha beteg vagy, orvossal konzultálsz, jogi ügyben ügyvéddel, beázásnál vízvezetékszerelővel. Pénzügyi döntésekről pénzügyi tanácsadóval. Érdemes többel is beszélni, mert adhatnak ötleteket. Arra viszont vigyázz, hogy nem feltétlenül kell készpénznek venni, amit mondanak. A legjobbat akkor teszel magaddal, ha befektetsz pénzt, időt a saját pénzügyi képzésedbe.
2011. jan. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Devizába... A mai gazdasági helyzetben én CHF-et vennék, garantáltan erősödni fog még mindig a forinttal szemben is és az euroval szemben is.
2011. jan. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha a pénzügyi tanácsadó tényleg értene a befektetésekhez, akkor nem a lúzereknek adna tanácsot, hanem megszedné saját magát, és a kastélyában a saját befektetéseinek az ügyeit intézné. Lásd Soros.


Ha valaki itthon gürcöl, az garancia arra, hogy semmivel nem tud többet, mint te.

2011. jan. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14:37 Nem tudom, ki a kérdező, de nagy összegben mernék fogadni rá, hogy az ő tudása, és Soros György tudása között még van pár fokozat. A pénzügyi tanácsadók nagy többsége feltehetően ebben az intervallumban helyezkedik el. Van értelme velük beszélni, csak nem kell úgy tekinteni az általuk mondottakra, mintha Soros György mondta volna.
2011. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Befektetési tanácsadóhoz soha :D. Azok valójában olyanok mint a biztosítási ügynökök. Egy csomagot eladnak és kész. Tőzsdére viszed de úgy. hogy te magad csinálod. Ugyanis a brókerek többségének nem érdeke, hogy te nyerj. Ugyanis ők akkor is nyernek ha te veszítesz..

A másik lehetőség ha egy bankba simán lekötöd a pénzt. De akkor ne várj nagy hozamot.

2011. jan. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A pénzügyi tanácsadók is olyanok mint bármely más szakmabeliek. Van aki jó és van aki kevésbé...

A bank "biztos" megoldás. Már amennyire ez lehetséges.

Az arany ugyan most ott van ahol, de az értéke az év közepétől várhatóan nőni fog.

Vegyes portfólióra szavaznék. Egy részét földbe fektetném. Úgy tűnik ez egy nagyon jó lehetőség. Mindössze arra kell ügyelni, hogy a megvásárolt föld várhatóan külföldiek számára is érdekes legyen. Addig is bérbe adnám.

Egy másik részét tözsde robotokra bíznám. Jó beállításokkal ritkán veszítenek nagyot. Ehhez tanúlni kell egy kicsit.

Valamint egy kis részét kölcsön adnám, szerződéssel, tisztességes kamatra. Mostanában kezdtem el foglalkozni a gondolattal. Nem vagyok biztos milyen szabályozások vonatkoznak rá. Lehet nem lehet csak úgy megtenni. Utána kell nézni.

A haszon minimum 10%-át pedig jótékonyságra fordítanám.

2011. jan. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az igazi vagyonkezelő "portfóliós" tanácsadók érnek valamit. De azok 10-en milla felett állnak szóba az emberel. A külföldiek még többért..

A befektetési tanácsadás kifejezést pedig Magyarországon lejáratták a tanfolyamos ügynökök. Akiknek semmi közük a "szakmához" de befektetési tanácsadónak mondják magukat.

2011. jan. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Jo az egyik hozzaszolas mi szerint aranyat ne mert nagyot eszart sem er.


Pont most kell venni. :D - akkor vegyel ha olcso. - persze lehet hogy meg most is draga, ki tudja :p

2011. febr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!