Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a lakáshitelt 35 évre...

Ha a lakáshitelt 35 évre venném fel, az alacsonyabb törlesztő miatt, de 15 év múlva le akarom fizetni, akkor lehet belőle baj?

Figyelt kérdés

Két emberrel beszéltünk ez ügyben,az egyik szerint nem szabad hosszú futemidőre felvenni ilyen esetben,a másik szerint semmi hátrány nem származik ebből. Egyébként az utóbbi verziót mondó sokkal naprakészebb volt minden téren,de már nem tudok megbízni senkiben sem.

Van valamilyen tapasztalat?Köszönöm.


2011. máj. 20. 07:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Annyi lehet, hogy a bank büntetőkamatot és előtörlesztési díjat számít fel. Anyagilag vsz. rosszabbul jössz ki belőle.
2011. máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel a törlesztőrészletek 35 évre vannak kiszámolva, ha 15 év múlva vissza akarod fizetni a hitelt egyben, akkor át kell számolniuk elölről az egészet, a befizetett összegek alapján. Le tudod zárni, ha akarod, de költsége van, mert nem így tervezett vele előre a bank.
2011. máj. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen,azt tudom, hogy költsége van. Úgy emlékszem, hogy a tőke 1,5%-a.De talán még így is jobban járok,mintha 35 évig fizetem.Nem? Van mellette egy megtakarítás is,abból szeretnénk majd kifizetni.
2011. máj. 20. 08:31
 4/9 anonim ***** válasza:
A bankok olyan szerződést kötnek, hogy ne legyenek kiskapuk. Vigyázz az ilyenekkel, átverés szagúak!
2011. máj. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Kiváló meglátás, köszönöm a kommentet! Már vártam erre a reakcióra, csak gondoltam, hogy az első hozzászólásomban nem írom le a részleteket. Természetesen a szerződés maga nem tartalmaz kiskapukat mivel ez egy sima hitel, de van kiegészítő termék, ami az előtörlesztést lehetővé teszi.
2011. máj. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A "kiskapu" meg az "írj privit" elég átverés szagúak.

A kiegészítő terméknek pedig semmi köze alapvetően a hitelhez, ilyet bárki köthet, ha van egy kis felesleges pénze, és megforgathatja.

Ebből a szempontból ez nem újdonság, csak a tálalása utalt hátsó szándékra.

2011. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Elnézést, ha valakit megtévesztettem volna. A kérdésre válaszolva viszont, hogy lehet-e baj az előbbi visszafizetésből, a válaszom: ez által a termék által nem. Viszont ez a hitelekhez kialakított speciális megtakarítási program. Én meg vagyok vele elégedve, de persze szidni is lehet.
2011. máj. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Bízom benne, hogy relatíve jól járunk akkor,ha a hosszú futamidejűt választjuk.
2011. máj. 20. 14:09
 9/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
A megtakarításban annyival vigyáznék, hogy kamatot ne számoljatok rá, mert ha kevesebb jön össze, akkor lehet belőle probléma. Illetve Hitel előtörlesztésre 4. éves Fundamentákat ajánlanék,mivel 4 évente betörleszt és sehonnan sem tudtok 30%-t szerezni máshogy fixen. 4. évben betörleszt, kevesebb a törlesztőrészlet, nagyobb Fundamentát lehet indítani, az még többet törleszt be, stb., ha írsz egy Tőketartozás és , hogy mekkora megtakarítás menne mellette, akkor le tudom vezetni itt rendesen, illetve egy Élet, betegség és baleset biztositás kössetek mellé, mert ha valakivel baleset történik, akkor úszott a ház.
2011. máj. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!