Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az én hibám, hogy nem futottam...

Az én hibám, hogy nem futottam be pénzügyi tanácsadóként?

Figyelt kérdés

Öt évvel ezelőtt jó kereseti lehetőséggel kecsegtetetten belevágtam, hogy a Brokernet égisze alatt pénzügyi tanácsadóként ténykedjek. Nagyon részletes tárgyalástechnikai oktatásban részesültem, jó sokat belefecceltem pénzt és energiát, hogy számlaképes és képzett ember legyek. Az oktatásokon elhangzott, hogy x mennyiségű telefonos megkeresésből hány db tárgyalást tudok realizálni, majd az "y" számú tárgyalásból "z" számú sikeres üzletkötés lesz. (Ez gyakorlatilag befektetéssel kombinált biztosítások értékesítése lett volna) Csak a baj az volt, hogy a megkeresésekkel én olyan áttörhetetlenül merev ellenállásba ütköztem az ügyféljelölteknél (akik javarészt az én ismeretségi és rokoni köreimből tevődtek ki), hogy egyszerűen a gyakorlat teljesen más lett, mint az elmélet. Elégedetlenségünknek hangot adva természetesen a "kész magyarázatot" megkaptuk többen is, hogy csak és kizárólag a mi hibánk, mert a rendszer jó és működik, minden rossznak csak mi magunk vagyunk az okai. Aztán évekkel később a Fundementával volt egy hasonló próbálkozásom, hasonló tapasztalatokkal, de még időben kiszálltam, különösebb veszteség nélkül. Kérdésem az, hogy:

Én vagyok csodabogár és rossz ember, hogy egy "ilyen csodásan megalkotott" rendszert nem tudom a magam javára fordítani, vagy a cégek is "vetítenek"?


2011. márc. 9. 18:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Annyi a bajod, hogy naív voltál/vagy. Nagyon kevesen futnak be pénzügyi tanácsadóként, én személyesen nem is láttam még, csak hallottam hogy a barátom barátja stb. Igazából a cégek járnak jól.
2011. márc. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Így van. Ez halva született ötlet volt, olyan mint az MLM. 100 ból 1 nek ha összejön talán.
2011. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ezzel csak 3 gond van: 1. amennyiben ez valóban olyan jó biznisz lenne, akkor megtartanák maguknak az üzletet, és nem foglalkoznának azzal, hogy több 100, 1000, 100.000 embert kiképezzenek rá.

2. Azok az emberek, akik valóban akarnak biztosítást, már régen megkötötték

3. A többi, ha szeretne is, valószínű, hogy nincs rá pénze.

2011. márc. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Tudomásul kell venni, hogy nem mindenkinek sikerül. Az én osztálytársam pl. anno kereskedelmit végzett egy Röltexben dolgozott, amíg meg nem szűnt, utána csinált többféle dolgot, jelenleg pedig a Brókernetnél van és meg van elégedve vele.

Aki meg az MLM-et szidja, annak savanyú a szőlő. Nincs tisztában a lényegével. Abból is rengetegen megélnek nem is rosszul (én nem abból élek) egy jó dolog csak meg kell tudni választani melyik MLM -el foglalkozol.

Én pl. sok előadáson voltam már, de olyannal nem foglalkoznék amivel edényt, kozmetikumot, ágyneműgarnitúrát, tisztítószert kell árulni.

Van ennél jobb, és azon még én is elgondolkoznék.

AZ MLM a legkorrektebb dolog, mert amennyit dolgozol annyit kereshetsz vele.

Kifogást és pénzt egyszerre nem lehet keresni.

2011. márc. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

A te hibád. Ők átlagos számokat mondanak jó esetben, rossz esetben felvázolják a lehető legjobb helyzetet.

De az rajtad áll, hogy jól csinálod-e. Az elején mérlegelni kellett volna, hogy alkalmas vagy-e egyáltalán erre a munkára. Tippem szerint nem. Öt évig csak a családod és az ismerőseid zaklattad? Pont őket kellett volna kihagyni ebből a játszmából...

2011. márc. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kioktatást:

>>A te hibád. Ők átlagos számokat mondanak jó esetben, rossz esetben felvázolják a lehető legjobb helyzetet.

Ők a legjobbat vázolták fel és úgy, mintha az lenne a tuti.


>>De az rajtad áll, hogy jól csinálod-e. Az elején mérlegelni kellett volna, hogy alkalmas vagy-e egyáltalán erre a munkára. Tippem szerint nem.

Igen, így is lett, kb 1,5 évig vergődtem vele, aztán feladtam.


>>Öt évig csak a családod és az ismerőseid zaklattad? Pont őket kellett volna kihagyni ebből a játszmából...

Nem éppen. Kb 1,5 évig vergődtem és hát arra valóban nem voltam alkalmas, hogy az utcán leszólítgassam az embereket vagy telefonkönyvből hideghívjak.

2011. márc. 10. 09:18
 7/21 anonim ***** válasza:

pénzügyi tanácsadó???


ez most vicc vagy eufémizmus???


a legtöbbi pénzügyi "tanácsadó" abszolút nem ért se a pénzügyekhez, se a tágabb értelemben vett piachoz


lényegében (szeméttel) házaló kereskedő


és a többségük ennek sajnos nincs tudtatában


az átlagember azonban már kezd bizalmatlanná válni


okkal...

2011. márc. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

néhány valódi "pénzügyi tanácsadó"


[link]


[link]


[link]


ők pl. nagyon jól képben voltak az utóbbi 3 évben


le is írták a véleményüket


nagyjából be is jött


a kutya nem figyelt rájuk...

2011. márc. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Pl. egy 2007. júliusi cikk, több mint egy évvel a 2008-as meltdown és bailout előtti időkből


Döbbenetes…


„THE BIG BAILOUT

Talk has not even begun of the INEVITABLE USFED BAILOUT for the mortgage bond market generally and the Wall Street bankers in particular. My loose estimate is that the EVENTUAL BAILOUT WILL BE IN THE TRILLIONS OF US$, not $1 trillion, but multiples higher. The big WALL STREET BANKER BROKER DEALERS WILL RECEIVE THE LION'S SHARE. The 2000 stock bust was a major loss for the public, loss for pension funds, but a boon to Wall Street, whose established brokerage houses broadly shorted the tech stocks. This bond bust will be a major loss for pension funds again, but a gigantic loss for WALL STREET INSIDERS as well as the wealthy who took big gambles in nutty hedge funds. The RULING ELITE BANKER BROKER FIRMS will beseech the US Fed to bail them out, saving their hides, for the greater good and benefit and integrity of the system. Recall that members of the Fed banking system are aligned with the group of losers lined up for slaughter. The GENERAL NON-VOTING PUBLIC will want a bailout themselves, BUT WILL RECEIVE ONLY CRUMBS. ‘Helicopter Ben' is all talk in spreading cash to households.

For every dollar doled to the households nationally in aggregate relief, expect $1000 to be doled out to the elite Wall Street firms, 1000-to-1. When all this occurs, the bailout occurs, the USDollar will plummet. Integrity of the WORLD RESERVE CURRENCY will become the concern, then an unfixable problem. Confidence in the custodians of the world reserve currency will become the concern, then a RECOGNIZED FAILURE.”

Optimistic Negative Correlations Between Banking and Gold Stock Sectors

Commodities / Gold & Silver Stocks

Jul 25, 2007 - 07:26 PM


By: Jim_Willie_CB

[link]

2011. márc. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

23:42 vagyok. Ne haragudj, hogy kioktattalak, de már annyi hasonló helyzetben lévővel beszéltem, mint te. És komolyan nem értem, hogy nem merül fel bennetek némi kétség.

Amikor elkezdtem munkát keresni, én is találkoztam pénzügyi tanácsadós cégekkel. Az első megdöbbenés maga az interjú volt, amikoris egy velem egyidős srác mint mittudoménmilyen kisfőnök interjúztatott. Mondom ilyen nincs.

A második, amikor felhívtak, hogy felvettek (ahogy bizonyára mindenkit), el kellett menni egy tájékoztatóra, már mint leendő munkatárs. Itt néhány órában meghallgattuk, mennyivel jobb délelőtt 10 után, a már üres autópályán begurulni a Lexusunkkal Budapestre az agglomerációban lévő villánkból, mint hajnalban a dugóban nyomorogni. Valamint mutattak egy rakás csapatépítős képet. Aztán elmondták ezt, hogy x megkeresésből lesz blablabla.

Aztán jelentkeztem és megkérdeztem, mi lesz a munka. Erre nem kaptam konkrét választ.

Amikor hazamentem, leültem google elé, és rászántam egy napot, hogy megtudjak mindent a pénzügyi tanácsadásról, amit csak lehet. Elég hamar nyilvánvalóvá vált, hogy szükség van bizonyos adottságokra, amik amúgy bennem nincsenek meg, valamint hogy olyan dolgokat kéne csináljak, amihez semmi kedvem.

Így aztán nem mentem el a további előadásokra.

Szerintem ezt bárki képes megtenni, és a mai világban fontos is, sok időt, energiát és pénzt lehet vele megspórolni.

De most már mindegy, fogd fel úgy, hogy jó lecke volt :)

2011. márc. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!