Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért nem jellemző hogy...

Miért nem jellemző hogy mérnökök saját mérnök irodát nyitnak ahelyett hogy valakinek dolgoznak mint alkalmazott?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasom hogy írják milyen keveset keresnek mérnökként mert a munkáltató alig akar fizetni. Bezzeg a szakmunkások milyen jól keresnek pl. milyen sokat elkér egy kömüves, egy festő.

Igen ám, de ezek vállalkozók. Egy mérnök is lehetne vállalkozó és akkor nem nettó 350ért dolgozna.

Szakmunkásokra jellemző hogy a jobbak vállalkoznak vagy kimennek külföldre és az alja az aki dolgozik valakinek mint alkalmazott vagy az akit nagyon jól megfizet a munkáltatója.

Mérnökökre ez miért nem jellemző?

Ismerek egy-két mérnököt akinek saját mérnök irodája van. Terveket készítenek, tanulmányokat csinálnak, engedélyeket,stb és biztos nem 350-et visznek haza.


tegnap 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Egy csomóan vagyunk vállalkozók
tegnap 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden területen lehetséges.



Legtöbb cég meg nem szervezi ki a munkát, hanem közvetlenül saját állományban tartja a munkavállalót.

tegnap 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
Mert vállalkozó mérnökökre nincs igény.
tegnap 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Szakmunkásként a munka oroszlánrésze ugyanaz vállalkozóként és alkalmazottként is. Viszont a mérnöki pálya sokkal széleskörűbb, mint egy szakié. Ahogy írtad, mérnökként maximum a Tervezőiroda az, ami szóba jöhet mint vállalkozás, de nincs piaci igény arra, hogy több ezer mérnök nyisson Tervezőirodát. Épitkezésre, felújításra viszont kb mindenhol van piaci igény a kis falutól kezdve a fővárosig. Én Tervezőmérnök vagyok, nekünk fix megrendelőnk van. Ez a Megrendelő 2-3 iroda szolgáltatásait veszi igénybe, nem fog kérdőjeles ismeretlenekkel szerződést kötni 100 milliós/milliárdos projekteket, inkább a jól bevált, meglevő irodáktól kér ajánlatot. Amúgy ahoz, hogy Tervezőmérnök legyél, kell egy diploma ami 3,5 év Bsc esetén, aztán Tervezőirodában töltött 7 év tapasztalat, ha jól tudom (Msc eseten 3 év emlékeim szerint). Tehát 25-30 éves korod előtt nem is írhatod alá a papírt. Meg persze a többségnek nem elég néhány év tapasztalat, hogy zökkenőmentes tudjon engedélyeztetni, tervezni. Mire meg odakerülne, már van egy jó állása biztos hellyel, jönnek a gyerekek, és nem biztos, hogy inkább felrugná az addigi életét és megpróbálná egyedül. Szakiként viszont nem kell diploma meg annyi év tapasztalat, 20 évesen is nekiállhatsz festeni úgy, hogy, elégedettek legyenek veled.


Na de ez csak a tervezés. Más területen viszont még sokkal nehezebb vállalkozni, mert jelentős anyagi vonzata lehet a vállalkozás elindításának. Akit nem a tervezés érdekel hanem mondjuk a gépgyártás, az nem fog gyárat nyitni, hanem elmegy dolgozni egy gyárba.


Mérnöki területen kell az ipari/céges tapasztalat, piacképes szintre nemigazán elsajátítható youtube videók, tutotiálok meg gyakorlások segitségével mint mondjuk IT-ban és nem az van, mint a szakiknál, ahol a fickó akár pár százezres kezdőtőlével és 0 tapasztalattal is már vállalkozó lehet és csörrenni fog a telefon, mert annyira nincs ember.

tegnap 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19%

Egy mérnök is lehetne vállalkozó és akkor nem nettó 350ért dolgozna.


Ha egy mérnök nettó 350-ért dolgozik akkor egy életképtelen lúzer. Életképtelen lúzerek ritkán futtatnak fel sikeres vállalkozást.

tegnap 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem minden mérnöknek van olyan tudása, amivel lehetne egyéni vállalkozó úgy, hogy arra még igény is lenne. A multik termelőüzemeiben dolgozó temérdek Excel-mérnök (közismertebb nevén: folyamatmérnök) például éhen halna, ha nem lenne mögötte egy jól bejáratott, nagy nevű termelőcég, ahol az "ezt így szoktuk csinálni már 10 éve" mantrával mentesülnek az önálló gondolatok nehéz terhétől és elég, ha a mások által kitalált technológiát a megértés legcsekélyebb reménye nélkül működtetve a rabszolgahajcsár műszak- és sorvezetők közreműködésével, esetleg különféle adminisztratív trükkökkel 3%-ot tudnak csökkenteni a termék gyártási idején vagy 2,5-ről 1,9%-ra csökkentik a selejtarányt.
tegnap 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!