Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha van egy cégem, és a saját...

Ha van egy cégem, és a saját cégembe próbálnám integrálni egy családtagom, de nagyon ellenállnak az alkalmazottak/kollegák, mi a helyes döntés részemről? Részletek lenn.

Figyelt kérdés
Adott egy családi vállalkozás, aminek én vagyok a vezetője. Az egyik családtagom próbálnám integrálni a cégbe, mert egyébként kissé nehezen alkalmazkodik, illetve a képességeit tekintve is picikét hátrányosabb helyzetben van egy átlagos embernél. Én pontosan emiatt próbálnám őt kissé felkarolni, és a munkavilágába a saját cégben belerázni egy kicsit (a srác egyébként 20 éves). Viszont nehézségbe ütköztem olyan téren, hogy sajnos a kollegák/alkalmazottak rettenetesen ellenállnak, mert állítják, hogy nagyon nehéz vele. Állításuk szerint abban is nehézségbe ütköznek, hogy a legegyszerűbb dolgokat megértessék vele, sokszor nem kérdez, félreérti a dolgokat, rosszul csinálja meg és aztán ellenőrizni kell, ami nekik plusz munka. Nagyon két tűz közé szorultam, mert a rokonom sajnálom, viszont értelemszerűen a munkaközösségnek sem akarok ártani. Nem tudom, hogy mi a jó politika ilyenkor, ugyanis én is viszonylag kezdő vezető vagyok (kb. 2 éve vezetem a cégünket). Még annyi, hogy valószínűleg (sajnos) van alapja annak, amit a kollegák mondanak, tudom én is, hogy nehezebb vele, viszont emberileg sajnálom, hogyha itt sem állja meg a helyét, akkor mi lesz vele? Én kontraproduktívnak érezném a kollegákra erőszakolni őt, ha ennyire nem tudják befogadni, viszont olyan véleményt is hallottam, hogy ezt nem ők döntik el, ez egy családi vállalkozás, igenis foglalkozzanak vele, parancsoljak rájuk. Mit gondoltok? Esetleg tapasztaltabb vezető véleményét szívesen olvasnám, ha van itt köztetek olyan.

tegnap 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:

adj neki egyszerűbb feladatot, sepregesse az udvart, vigye ki a szemetet.


Vagy bízd rá 1 kollégára, aki vállalja is szívesen, esetleg kapjon plusz pénzt ezért. Így csak 1 embert tart fel.


+ attól mert családtag tőle is el lehet várni alkalmazkodást. ha nem sikerül beilleszkedni a próbaidő alatt, akkor nem kell vele kivételezni.

tegnap 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A sok felesleges rizsa helyett mondjuk írhattál volna konkrétumokat!
tegnap 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A jó politika, hogy a képességeinek megfelelő munkakörbe rakod és nem tolod más nyakába, hogy felügyelje.
tegnap 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ki kell rúgni mindenkit
tegnap 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2. Áruld már el, hogy milyen konkrétumra lennél kíváncsi. Szerintem teljesen lényegtelen, hogy mit csinál rosszul. A lényeg, hogy a munkahelyi folyamatot megakasztja. Ennyi.
tegnap 15:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom autisztikus jellegű a srác, fordulj fogyatékosokat segítő szervezetekhez tanácsért!
tegnap 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A cégérdek egyértelműen az, hogy ne kivételezz vele. Vagy más vadidegennek is elnéznéd, hogy ügyetlen, lassú és ha a BEVÁLT kollágid azt mondják, hogy nem üti meg a színvonalat?


Szép dolog ha segíteni akarsz, csak döntsd el, hogy céget vezetsz vagy szeretetszolgálatot. A leírásod alapján felvettél egy fél embert teljes állásba aki még a többieket is feltartja.


Felelős vezető ilyenkor leül a rokonnal és elmondja neki, hogy vagy összeszedi magát vagy nem tudod segíteni. A családi vállalkozás dumát meg gondolom olyan tolta neked aki amúgy nem vállalkozó igaz? Mert ennyi erővel akkor adj neki havi 3 kilót zsebből aztán had legyen el, azzal is segíted de legalább nem kockáztatod a céged és a bevált, jó embereidet, hogy besokallnak és elhúznak.

tegnap 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!