Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A vállalkozók miért mondják,...

A vállalkozók miért mondják, hogy örülnek, hogy nincs főnökük, amikor minden megrendelő, ügyfél, vevő, hatóság megmondja, mit tegyenek. Ez kb. ugyanaz, mint alkalmazottnál a főnök, nem?

Figyelt kérdés
ma 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól látod. Mind alkalmazottként, mind vállalkozóként egyetlen főnököd van: a piaci mechanizmus. A láthatatlan kéz.
ma 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dehogyis. Nekem van 30 ügyfelem.

Ha akarom, már nem az ügyfeleim. Én mondom meg, mit hogyan, nyilván kompromisszummal, de ha épp nincsen kedvem melózni, akkor mondhatok nemet. Én osztom be az időm. Nem hív fel random, hozy csináljak ezt meg azt, nem kell attól félnem, hogy kirúg. Ha egy ügyfél úgy dönt, hogy nem kellek neki, keresek mást. Én döntöm el, mikor adok magamnak 2 hét szabit, hogy utazgassak például. Ha akarom egy hónapot nem dolgozok. A hatóság más tészta, nekünk is követnünk kell a szabályokat, mint mindenki másnak, de ez már társadalmi kérdés.


Szabadság és jó esetben sok pénz. Vállalkozzatok! 😃

ma 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért nagyon nem ugyanaz a kettő!

Ha egy nyári hétköznap reggel rámjön, hogy jó az idő és menjünk kirándulni, simán beülünk a kocsiba és megyünk (asszony is vállalkozó). A főnöknél ezt nem tudod megtenni.

Ha bejön egy meló, ami túl strapás vagy épp nincs hozzá kedvem, akkor visszautasítom. Rendes munkahelyen ezt nem tehetném meg.

Ha délelőtt dolgom van és délután este vagy épp hétvégén csinálom meg a melót, tökmindegy. Rendes munkahelyen nem.


Szóval nyilván alkalmazkodni azért kell, de sokkal szabadabb és nyugisabb az egész. Persze ehhez olyan szakma is kell.

ma 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sokkal szabadabb a vállalkozói lét, nemcsak 20-30 nap szabim van, hanem amennyit akarok. Azt a munkát vállalom el, amelyik akarom, ha hülye az ügyfél: kirúgom. Ha nem 8kor kezdek, hanem 11kor, senki se rúg ki, hogy elkéstem. HGa egyik nap 13 órakor végeztem és leteszem a lantot, vagy fogorvost kell intéznem, akkor intézem, senki se szól bele. Nem havi fixem van, hanem annyi pénz, amennyit nem szégyellek, amennyiért megdolgozom...
ma 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!