Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Festőknek, burkolóknak (egyéni...

Festőknek, burkolóknak (egyéni vállalkozóknak) már valóban nincsenek megrendeléseik? Végleg leállt az építőipar ezen - díszítő - ága? Se Sopronban, se a fővárosban nincsenek már ügyfelek? (Vagyis vannak, csak borzasztóan kevesen?)

Figyelt kérdés

Folyvást ezt hallom mindenkitől szinte, hogy nem igazán van már a díszítő munkálatokat végzők közé tartozó vállalkozóknak ügyfeleik, egyszerűen leállt az építőipar ezen ága.


Miközben olyan embereket is hallok - ha nem is sokakat -, hogy minden ilyen e.v. ismerősük hónapokra előre be van táblázva!


Most akkor melyik tábornak van igaza?



jún. 9. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha csak az ebből a két szakmából befolyó bevétel 1%-a hozzám kerülne, hamar multimilliárdos lennék.
jún. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerinted akkor a második csoportnak lehet - inkább - igaza? Nem csökkent (túlságosan) a lakossági megrendelők száma?
jún. 9. 20:11
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Egy vállalkozás megrendelőinek száma az adott cég marketingjétől és az általa végzett munka minőségétől függ.


Jó példa erre, ha egymás mellett vagy egymás közelében van két étterem vagy két, hasonló jellegű bolt. Gyakori jelenség, hogy az egyiknél tömegek vásárolnak, a másik haldoklik. Ez nem azért van, mert kevés a vevő. A különbség a két cég üzletpolitikájában és hozzáértésében keresendő.

jún. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Én kértem ajánlatot különböző munkákra festőktől. Olyan csillagászati összegeket mondtak az én pénztárcámhoz viszonyítva, hogy úgy döntöttem beáldozom a szabadidőmet és csinálom magam, lesz amilyen lesz. Két hétvége alatt megcsináltam egész elfogadhatóan, és így egy havi nettó fizetésemet takarítottam meg. Gyanítom, hogy az átlagbérből élők egyre inkább hasonlóan gondolkodnak. Csak ahhoz hívnak szakembert amihez nagyon muszáj.
jún. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De akkor négyes, ez miért van? Úgyértem, ha gyaníthatóan csökkenni fog a lakossági megrendelők száma, akkor miért mondják egyesek - továbbra is ezt?


"Miközben olyan embereket is hallok - ha nem is sokakat -, hogy minden ilyen e.v. ismerősük hónapokra előre be van táblázva!"

jún. 9. 21:24
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Arra is gondoltam, hogy tényleg be van táblázva, de van az a pénz amennyiért eljönne és megcsinálná akár úgy is, hogy közben halogatja a többit. Az meg hogy az ismerőseinek nem akarja vállalni, végül is érthető. Sok ismerős szeretne mindenféle kedvezményt az ismeretségre való tekintettel, vagy ha nem is kimondott elvárás, akkor is nehezebben fog a ceruza.
jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
A 4-esnek igaza van, sokan hozzá hasonlóan döntenek. A túlárazás lement az Építőiparban az egyéni megrendelők szintjére.
jún. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom honnan vetted. Felénk az összes építőipari vállalkozó nagyon megy. Folyamatos munka van mindegyiknél. Villanyszerelő ismerősöm panaszkodott, hogy vissza kell mondania a munkákat mert nem bírja. Ács vállalkozó ismerősöm konkrétan egész évre megvan. Burkoló/kőmüves ismerősöm most keres hétvégére segédet, mert már nyomni akarja hétvégén is (a segédje nem). Segédmunkás ismerőseim pestre járnak fel hetelni (jobb pénz miatt). Szóval ott is van munka ezek szerint. És az a durva, hogy most a béka segge alatt van papíron az építőipar. És mégis ennyire megy nekik. Akkor mi lesz, ha újra beindul? Akkor áremelés lesz, hogy sírás lesz a vége.
jún. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy festő vagy burkoló sokfélét csinálhat pl lakossági munka, ipari munka, cégek és vállalkozóknak is dolgozhat, lehet alvállalkozo egy nagyobb cégnél, új építésű házakat is csinálhat, felujításokat végezhet , állami megrendeleseket, stb.

Az állami beruházások most le fognak állni, így aki azokat csinálta annak visszaesnek a megrendelései.

Szoval attol fugg milyen munkái vannak, hogy vannak e megrendelései. Ezen kívül a marketingen is múlik, üzletpolitikán.


En kint dolgozok egy cegnek. Most jelenleg sok felújítást csinálunk de télen az újépítésű ingatlanok építése nem áll le és olyankor azokat csináljuk mert a lakossági megrendelő nem kezd felújításokba télen.

jún. 15. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!