Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen buktatók lehetnek egy...

Milyen buktatók lehetnek egy ilyen munkaviszony esetében?

Figyelt kérdés

Néhány napja belefutottam egy álláshirdetésbe, ahol a munkáltató kétféle fizetési módot jelenített meg. Az egyik az alkalmazotti fizetés, a másik pedig akkor, ha alvállalkozóként dolgozik az illető. Utóbbi esetben nem havi, hanem napidíj volt feltűntetve.


A billingo-val próbáltam kiszámolni, hogy melyik érné meg jobban, és azt vettem észre, hogy hónap végén százezres nagyságrendű eltérés van az alkalmazotti és alvállalkozói nettó fizetés között átalányadózóként az alvállalkozói fizetés javára (havi 20 munkanappal számolva).


Soha nem voltam még vállalkozó, és sajnos nem ismerek személyesen egy könyvelőt sem, ezért is teszem fel először itt a kérdést, természetesen ha a válaszok alapján kiderül, hogy érdemes megfontolni, akkor első dolgom lesz felkeresni egy könyvelőt.


A kérdésem röviden, hogy jól gondolom-e, hogy átalányadózóként van lehetőségem kizárólag egy cégnek számlázni akár havi 20 alkalommal is?


Korábban a KATA esetén tudom, hogy ez probléma volt a bujtatott foglalkoztatás miatt, de ha jól értelmeztem a billingo által kalkulált összegeket, akkor átalányadózóként egy forinttal sem fizetnék be kevesebb adót, mint alkalmazottként. Nem szeretnék belemenni semmilyen illegális, vagy szürke zónába, ezért lenne fontos számomra ennek a tisztázása.


Egy (ideális) szerződés esetén lehet-e bármi hátulütője annak, ha alvállalkozóként, és nem alkalmazottként vállalnék el egy munkát?



Köszönöm a segítségeteket!



ma 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Rengetegen keresik fel az irodánkat ugyanezzel a problémával, amivel te is :)

Szét kell válazstani a pénzügyi részét és az egyéb részét.

Pénzügyileg általában meg szokta érni vállalkozni, mert akkor valamivel több marad az ember zsebében, még az egyéb fizetendőkkel együtt is.

Viszont érdemes azt is nézni, hogy vállalkozóként nem véd a munka törvénykönyve, nincs hivatalosan szabadság, felmondási idő, stb stb.

Szóval mérlegelni kell, hogy neked mennyi az az összeg, ami megéri a plusz adminisztrációt és bizonyos dolgokat, amiktől elesel.

Ha nem is ismersz könyvelőt, akkor keress a neten egyet, vagy baráti körben kérdezz körbe, hátha van valakinek ismerőse, aztán kérjél tőle tanácsadást, ahol kiszámoljátok a pontos összegeket és az egyéb dolgokról is pontosan felvilágosít.

ma 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kérdező, keress könyvelőt, az adótanodát kerüld.
ma 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg ugye azért van napidíj mert ha nincs meló nem hívnak - és pénz sincsen!
ma 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Többtényezős a dolog.

Általánosságban több marad nettóban, ha vállalkozó vagy.

De a bújtatott foglalkoztatást átalányadózóként is vizsgálhatják és büntethetnek, bár nem jellemző.

Ami viszont lényeges, hogy vállalkozóként nincs táppénz, fizetett ünnep, fizetett szabadság, magadnak (vagyis inkább a könyvelődnek) kell intézni a bevallásokat és ne feledjük el, hogy ha átléped az alanyi mentes határt (ami évi 12 millió, tehát elég könnyű átlépni), akkor ÁFAkörbe kerülsz, amivel sok bonyodalom van, vállalkozói számlát kell nyitnod és hasonlók.


Leginkább akkor éri meg vállalkozóként, ha van esélyed más munkákra is, amiket ki tudsz számlázni.

ma 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vállalkozónak is jár táppénz, még a mellékállásúnak is.
ma 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!