Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha kevesebbet termelek, mint...

Ha kevesebbet termelek, mint amennyit el tudok adni, akkor érdemes lenne emelni az árat?

Figyelt kérdés

Csak két éve kezdtem borászattal foglalkozni, és már idén márciusban megvásárolták az összes tavalyi bort. Nagyon meglepett a siker, már az is nagyon jó eredmény lett volna, ha szürettől-szüretig kitart a készlet.

A legjobb persze az lenne, ha növelném a termelést, de ez a közeljövőben nem megvalósítható, mert nincs hozzá kellő pénzem, és hitellel meg befektetőkkel sem akarom komplikálni az életem. Másik lehetőségként az áremelésen gondolkozom, de attól tartok, hogy egy pici változtatással is már sok vásárlót buknék.



jún. 1. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha emeled az árat, ha csökkented, úgyis a borod minőségén fog múlni, hogy megveszik-e, vagy sem!

Ha a magasabb árhoz is megfelelő lesz a borod minősége, akkor megveszik. Ha nem, akkor meg majd leakciózod, vagy csinálsz belőle ecetet, vagy tudom is én...

jún. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen szegmens és kik a vásárlóid, de sok fogyasztó dönt az ár alapján. Főleg aki nem ért hozzá. Ha jót akar drágát vesz, ha nem fontos a minőség akkor olcsót. Közben meg meg sem tudná különböztetni a kettőt egy vakteszten. Nem minden borfogyasztó borszakértő is egyben. Számtalanszor találkoztam már olcsó de jó és drága de pocsék borokkal.
jún. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
alapból kidobnák valami limitált palackozású, luxus szériát horror áron. Ha nem viszik el, akkor átcímkézés után mehet nyomott áron.
jún. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha növeled az árat csökken a vevők száma (piacgazdaság 101), de mivel úgyis kevesebbed van mint vevőd így ez nem gond.
jún. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Kipróbálod, megtudod! Aztán írd meg ide mi az eredmény!
jún. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Első körben nem emelnék árat,fejleszteni kell mindenképp.
jún. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Ma volt egy riport reggel a rádióban, hogy mennyire rendeződik át a borok piaca az egész világon a vörösborok irányából a könnyedebb borok irányába...
jún. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
Itt a kocsmában többen is benyakalnak naponta egy, másfél liter bort tisztán két decinként, vagy fröccsnek szódával.
jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy fröccsként kis palackban, szép cimkével, energiaital árszegmensben szerintem lehetne fejlesztésre félretenni.
jún. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!