Mérnöknek miért menjen valaki akit érdekel a fizika?
Egyszerűen nem értem ezt az elvet. A mérnöki hozzáállásban egyáltalában nem látom mostanában a fizikaszeretetet,inkább a műszaki dolgok bütykölgetése iránti vágyat. Plusz a munkaerőpiacon a legtöbb mérnök technikus szintű munkát végez,ahova nem is nagyon kell fizikatudás. Hol használja egyáltalában a fizikát?
Válaszokat előre is köszönöm!
Nagyon érződik hogy fiatal és tudatlan vagy kedves kérdező.
Nagyon sok féle mérnök van aki nagyon sok fajta feladatkört lát el. Vannak akik nagyon komoly kutatás/fejlesztést végez, nem mindenki technikus szintű feladatokat lát el.
Kíváncsi vagyok mit akarsz kezdeni a nagy fizika szereteteddel, fizikus, fizikatanár?
Gondolom sok big bang theoryt néztél,és azért mert olvasgatsz könyveket meg cikkeket, ezért azt hiszed, hogy okosabb vay minden mérnöknél.
Ezt az intellektuális f@@szméregetést nem értem, legalábbis a STEM pályákon belül.
Most én is mondthatnám, hogy a fizikusok csak filozofálnak.
Hogy állami berkeken belül dolgozók, mondjuk a cernnél kunyerálhatnak pénzeket, hogy kutathassanak 10000 másik emberrel amiből jó esetben kisül valami hasznosíthatatlan érdekesség, ilyen L’art pour l’art alapon. És egy mérnök aki mondjuk csavargyárban dolgozik, ezért felel 20 éven keresztül, több profitot termel egy multinak, a vásárlók, felhasználók örülnek, az ország gazdasági mutatóihoz hozzátesz, stb.
Fizikusként dolgozhatsz néha te is multinál, ahol csúnya igénytelen fejlesztőmérnökökkel dolgozhatsz
Eljutottunk arra a szintre, hogy most már egyáltalán nem akarod megérteni miért akar valaki mérnök lenni, független attól hogy szereti vagy nem a fizikát.
Ideje lenne kifejteni rendesen a saját álláspontodat, válaszold meg a kérdéseket amiket feltettünk. Ne háríts tovább.
A másik: te még ne akarj semmilyen hozzáállást látni abba, hogy ki mit akar választani. Mit tettél le eddig az asztalra, hogy egy egész szakmát így bírálhass? Komolyan érdekel, így kérlek írd is meg.
Nem bántásból: de egy másik válaszadó is említette, hogy nézesd meg magat, mert erősen lehet, hogy Aspergered van. Már 6 oldalon keresztül írjuk a válaszokat, de ZÉRÓ erőfeszítést látok felőled.
Igazából mit is akarsz te hallani pontosan? Hogy a mérnöknek nem kell fizika, mert ők nem értenek semmihez? Hogy ők csak kontárkodnak? Csak a fizikus ért a dolgokhoz rendesen? Ha így lenne, akkor kérlek még ma délután tervezz meg nekem mondjuk egy full egyszerű NAND kaput, de csak a tiszta fizika felhasználásával. Érdekel hova jutsz vele. A hozzáállásod alapján ennek mennie kell simán.
@54
én nem vagyok mérnök, de ez a NAND kapu jol hangzik.
első probálkozásom:
legyen egy dióda, ami mondjuk 0.7V -nál enged át, és a két bemenet 0V ha NEM, 1V ha IGEN.
Ekkor ha a két feszültséget összeadjuk (majd kitalálom hogyan, ha jo a gondolatmenet többi része), akkor ugye átmegy a diódán az áram. Különben nem megy áram. És akkor valami ellenállást utána rakva, azon esik feszültség ha mindkét bemenet IGEN, különben nem.
És akkor ez most pont ellentéte a NAND kapunak.
Szóval ha az egésszel szembefolyatunk konstans (adott értékű, az eredetivel ellentétes irányu) áramot, és megcseréljük az ellenálláson eső feszültség mért irányát, akkor kapunk egy NAND kaput.
#54:Mi érdekelne,mire válaszoljak?
A mérnöki munkáról azért alakult ki ez a szemléletem,mert egyre inkább csak abba futok bele amiket felsoroltam. Nyavalygó mérnökök akik megutálták a fizikát,akik elmondják,hogy milyen hasztalan a tudás amit a BME-n átadnak,akik felől semmilyen érdeklődést nem látok. Másik dolog:volt itt olyan válasz,hogy a mérnöki pályához szakközép kell, meg szerelgetés iránti vágy. Mérnökök mikor mesélnek arról,hogy miért lettek mérnökök akkor hozzák azt fel,hogy szerelgettek gyerekkorukban.
Tőlem a szerelgetés és a hasonlók marha távol állnak. A szüleimet pedig nem bírtam meggyőzni arról,hogy mennyi helyen tapasztaltam a fent említett dolgokat.
https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..
Nézzétek meg ezt a kérdést. Ott írja az egyik válaszoló,hogy mérnöki pályára készülő ember semiképpen ne menjen gimnáziumba. Ebből én azt szűrtem le,hogy a mérnökinek a bütykölgetéshez több köze van,ugyanis a szakközépben arról szólnak a dolgok,gimiben pedig a matek/fizika tudáson van a hangsúly.
Paszmek fiam, ne legyél már ilyen buta, látszik hogy még sehol sem tartasz az életben. Az, hogy mit csinálsz egy munkahelyen rohadtul pozíció és cégfüggő. Elvégezheted a BME-t is előbb utóbb, de ha rohadtul nem érdekel az egész akkor vissza sem hívnak interjú után, vagy felvesznek excellt nyomogatni, gyártástámogató mérnöknek, oszt' lesheted a fejlesztőket melletted.
Cég és cég között is baromi nagy különbség van. Egy multinál jellemzően egy speckó részterületbe tanulsz bele, tesztelsz, tákolsz, de igazi fejlesztést nem te végzel, hanem az expertek. Egy kis cégnél viszont jön a megrendelő, elmondja mit szeretne, és nektek az egész fizikai megvalósítását le kell modellezni az ötlettől a megvalósításig. Na nehogy már itt próbáld bemagyarázni nekem, hogy a mérnök semmi fizika tudást nem használ...
Másrészt meg igen, baromi érdekes a fizika, amíg azt nem szájból-seggbe kérik vissza egyetemen(régi elektromágneses terek, orosz-féle kvantummechanika). Lehet szeretgetni, de ezek mögött egy iszonyatos matek is van, és ember legyen a talpán akinek van kedve ezeket a varázslásokat állandóan levezetgetni.
Gondolkozz el magadról, és hogy mit szeretnél az élettől egyáltalán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!