Mérnöknek miért menjen valaki akit érdekel a fizika?
Egyszerűen nem értem ezt az elvet. A mérnöki hozzáállásban egyáltalában nem látom mostanában a fizikaszeretetet,inkább a műszaki dolgok bütykölgetése iránti vágyat. Plusz a munkaerőpiacon a legtöbb mérnök technikus szintű munkát végez,ahova nem is nagyon kell fizikatudás. Hol használja egyáltalában a fizikát?
Válaszokat előre is köszönöm!
@10
Elméleti kozmológus 😊
Szted Hawking mennyire tudott bütykölgetni? ;)
Szerintem azért, mert a legtöbb embernek a fizika "basic gimnáziumi képletekből" áll és nem azért érdekli a fizika, mert tényleg mélységeiben akar vele foglalkozni, hanem mert ezek a tárgyak mennek neki könnyen.
Ez szerintem hasonló, mint amikor valaki csak azért megy állatorvosira, mert szereti az állatokat.
Meg azért sztem nem igaz hogy egy mérnök csak gimis anyagot tanul fizikából.
Gimis verseny szintre nyilván nem érsz el a BME mérnöki karain, de azért az emelt érettségin bőven túlmegy.
"#1:Ja,csak a mérnöki munkának köze nincs se a matematikához se a fizikához. Csak müszaki frinc-francok bütykölgetéséhez"
Olyanról, amiről fogalmad nincs, ne tégy kijelentést. Gimnazistaként halvány sejtésed sincs az egész műszaki világról, a mérnöki képzésekről és az egyetemről sem. A mérnöki munkáról szintúgy nem.
"Hol van itt a komoly fizika tudás? Pár alap középiskolai képlet mellett használ a mérnök egyáltalán fizikát?"
Persze hogy használ, de arról ugye fogalmad sincs, mert még a differenciálegyenletekről sem hallottál, és amíg a középiskolás v=s/t képletnél ragadsz meg, addig ez a primitív tudatlanságod meg is marad.
Nyilván nem hallottál még robotmechanizmusokról, szabályozás -és irányítástechnikáról, gépészeti rendszerek optimalizálásáról, stb.
"Szóval egyszerűen nem látom,azt,hogy fizikát kedvelőként miért jó nekem a mérnöki pálya."
Ezt én sem látom, mert ilyen hozzáállással tényleg kár ezt a szakot választanod. A mérnöki pályához elhivatottság kell és érdeklődés, nem elég a szülői kényszer.
Hogy mérnökként ki milyen munkát végez, az meg más kérdés. Egy no name főiskolán átbukdácsoltnak hogy csak egy technikusi munkáig sikerült eljutnia, az a szakma és a mérnökképzés szégyene.
El kell menni a BME-re és ott kell szerezni diplomát. Kutatás-fejlesztési szektorban van egy csomó mérnöki feladat amihez kell komoly fizika és matematika tudás, akár program -és szoftverfejlesztés, numerikus szimuláció vagy algoritmusfejlesztés területén.
De ugye ezekről neked halvány lila gőzöd sincs, mivel nem is tájékozódsz sehonnan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!