Mérnöknek miért menjen valaki akit érdekel a fizika?
Egyszerűen nem értem ezt az elvet. A mérnöki hozzáállásban egyáltalában nem látom mostanában a fizikaszeretetet,inkább a műszaki dolgok bütykölgetése iránti vágyat. Plusz a munkaerőpiacon a legtöbb mérnök technikus szintű munkát végez,ahova nem is nagyon kell fizikatudás. Hol használja egyáltalában a fizikát?
Válaszokat előre is köszönöm!
Azért mérnökből is lehet kutató az ember.
Nyugati országokban a fizika bsc -sek nagy része pl pont bankba megy dolgozni mert rájön hogy inkább gazdag lesz, mint uj dolgokat kitalál.
Fizikusként is lehet jól keresni, csak nehezebb jó állást találni, de szerintem lehet.
Ne hasonlítsunk össze egy fizika szakot egy mérnökivel, legalábbis ne így.
Tény, hogy matekból és fizikából elég keveset tanulnak egy fizika szakhoz képest.
Viszont az is tény hogy van csomó dolog amit meg ők; ezt nyilván jobban tudják a mérnökök, de gondolom géprajz, tervező órák, nyomtatott áramkörök,...
Ilyenekről fizikán alig fogsz hallani, mert túl alkalmazott.
Szóval én nem mondanám hogy degradálni kéne emiatt a mérnököket.
Mások, nem rosszabbak.
Rosszabbak matekból és fizikából, oké, de jobbak csomó másból.
Egy halnak miért kéne fára mászni tudni? (Einstein nyomán, keress rá hogy fish tree Einstein quote)
Másrészt nem kéne hagyni hogy szüleid erőltessenek valamit rád szerintem. Lehet h azéet félnek a fizikus pályától mert nem tudnak róla sokat és azt hiszik hogy haszontalan? Próbálj meg velük beszélgetni róla.
Azért nem végez minden mérnök pl erőmű tervezést, mert brutálisan nagy felelősséget kell vállalni (+ alapjáraton kevés a nagyberuházások száma a többi munkához képest). Már csak a tudat hogy ha elrontod és ott nem működik minden úgy ahogy annak kell, akkor emberek fognak meghalni, természeti, eszmei és gazdasági pusztítást végezhetsz (+ lecsukhatnak évekre).
Érthető hogy nem való ez mindenkinek. Amíg az egyetemen vagy nem érzed annyira a felelősséget, hiszen ott hibázhatsz, ott még csak magadért felelsz.
Ugyanebből az okból kifolyólag végez sok mérnök "kevésbé" mérnöki munkát. Sok ember csak megélni szeretne, és nem elhivatottság miatt mérnök. (Nyugi, fizikusoknál is gyakori jelenség, hiszen sokan inkább bankokban dolgoznak)
Az unalmas műszaki példákat ne hozd fel, mert még nem láttál olyat. Semmivel sem unalmasabb egy kis erősítő vagy rádió megtervezése mint kiszámolni egy idealizált test mozgását valami random térben. Sőt, valójában még egyiket sem csináltad hogy tudj viszonyítani.
Meg kell mondani a szülőknek, hogy téged a tiszta fizika érdekel. Ha nem akarnak támogatni, akkor lenyeled, elmész már most dolgozni és érettségiig szépen félreteszed a pénzed egyetemre. Lehet dolgozni hétvégén, nyáron stb. Egyetemig ha van legalább 2-3 éved, simán össze tudsz spórolni annyit, hogy kolira+kajára elég legyen, csak okosan kell csinálni.
Amúgy teljesen érthető okokból akarnak inkább mérnökire küldeni, mivel mérnökből lehet fizikus, de fordítva nem igen. És nem utolsó sorban a mai hihetetlenül gyors és kiszámíthatatlan piacon egy mérnök sokkal inkább tud érvényesülni. Aki ma fizikusként fizikával foglalkozik azok legtöbbje nem él fényes életet sajnos, mert az állami szektor messze nem fizet jól.
El kell dönteni mit miért szeretnél.
Amúgy meg a mérnök MINDENHOL használja a fizikát. Más kérdés, hogy más absztrakciós szinten, de nem is definiáltad számodra mit jelent a fizika, így ez most egy teljesen helyes válasz.
"Azért vagyok ennyire felháborodva,mert nem látom azt,hogy a szüleim miért akarnak rámerőszakolni valamit,ahol unalmas műszaki példákat kell megoldani."
Ezt beszéld meg velük.
"Mi a véleményetek arról,hogy a mérnökök kis része végez ilyen komoly munkákat amiket felsoroltatok? Az is butaság lenne?"
Igen, ez is butaság, mert rossz a viszonyítási alap. Vedd a sorba csak a BME-n végzetteket, és nézd meg, hogy onnan hány % aki kutatással/fejlesztéssel foglalkozik.
Akinek mucsuraröcsögén osztogatnak mérnök diplomákat, azokat nem kell bevenni a számításba, mert azok tényleg csak egy betanított munkára képesek.
Egyébként meg ahogy mondtam, nem kell mérnökire menned, ha nem akarsz. Jelentkezz a BME fizika képzésére, azzal is nagyon jó állásokat fogsz találni, mert nem csak az állami szektorban lehet elhelyezkedni fizikusként.
Egy más lehetőség: Pár éve a BME-n indították újra a matematikus mérnök képzést.
Ott egy csomó tárgyat a mérnökök matematikusokkal, fizikusokkal tanulnak közösen.
Nézd meg a tantervet, mehetsz oda is, az ott végzettek tipikusan kutató-fejlesztő munkát fognak végezni a jövőben.
Kérdés?
@33
"mivel mérnökből lehet fizikus, de fordítva nem igen"
ezt miért gondolod így? :)
#33: [link]
Légyszíves magyarázd már el,hogy itt hol használja a mérnök a fizikát. Mert szerintem sehol.
kérdező: nem, nem gimis képletekbe helyettesítgetnek be...
differenciálszámítás és integrálás is van, ami gimiben csak színvonalas versenyen van olyan szinten mint a BMEn
kérdező: "Termeléstámogató mérnök" váó...
és egy kockázatelemző fizikus hol használ maxwell egyenleteket?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!